Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инфрачервени панели за отопление

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    В момента тази фирма ли е вносител на Аплимо и от тях ли е най-изгодно да се закупи?
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #47
      В крайна сметка Ноември месец си купих RH01 200EAS. До сега не писах в темата за да добия повече впечатления и да стане и по-студено. До сега най-студено е било около -15 при нас като падна снега Декември. Сега и впечатленията, както и мое мнение за толкова разискваното "инфрачервено" излъчване:- От Теси са копирали едно към едно Аплимото, включително и управлението. Има три режима и десет степени Min, 1-8 и Max. В режим комфортен и 6-та степен поддържа 22-24 градуса в стаята, което на мен си ми е нормално. В ръководството пише, че режим икономичен поддържа с 3 градуса по-ниска температура от режим комфортен при една и съща степен.- Следи си много точно температурата, регулатора е електронен, предполагам с датчик, но силовата верига е с реле, което се управлява от електрониката и се чува като щтрака.- Малко и за нагревателя и "голямото" чудо инфрачервеното излъчване - както се вижда на снимката отпред конвектора е с мрежа, зад която са монтирани двата нагревателя. Цялото предимство идва от това, че самите нагреватели са пъхнати в две алуминиеви плочи по цялата дължина, които за да имат още по-голяма площ са вълнообразни и върху тях има нанесено и керамично покритие, бели са на цвят. Така като грее освен самото движение на въздуха понеже площта на плочите е голяма, излъчва топлина и напред - нищо космическо няма, като голяма печка на дърва с чугунена плоча отгоре, но я нагряваш с ток. Все едно като си седна срещу камината, но по-слабо, защото като я заредя с дърва отдава доста повече от 2 киловата - И сега за разхода на ток. Както стана дума в темата 2 киловата електрически нагревател са си 2 киловата, независимо в какъв уред, консумират си толкова. Свързах го през контролен електромер и за едно и също време /24 часа/ го пуснах в две еднакви стаи, при спряно парно в тях, с тази разлика че едната стая има изолация на тавана от 10 см. вата. В стаята без изолация изгори 20 киловата, което е по 0,8 киловата за час или около 100 лв на месец за да работи денонощно. В стаята с изолация на тавана разхода беше по 0,6 киловата на час или около 75 лв на месец отново за денонощна работа. За справка дървата на месец за една стая излизат 45-50 лв, като камината не гори денонощно. Това при положение, че искаш да ти е наистина топло 24 градуса в стаята, а не да се чудиш защо все си ти е студено на краката и на ръцете като седнеш пред компютъра да прочетеш темите във форума :D Сега си го използвам в спалнята да помага на парното, че камината не гори по цял ден, а вечер като се прибера искам да ми е жега и да си седя по тениска. Мисля да си взема и таймер да се пуска два часа сутрин преди да стана за работа и после пак един час преди да се прибера.Личното ми мнение, че такъв конвектор си заслужава много повече от обикновеният заради голямата площ на нагревателя и това че е с мрежа отпред и грее както нагоре, така и напред, което е по-приятно. А това за приказките как нагрявал първо предметите, а после въздуха са ала бала, естествено като има нещо пред него на половин метър се нагрява да, но чак предметите в стаята... От както го купих духалката не съм я пускал и ми е тихо, кеф, а и тя е 2 киловата, но работи постоянно, понеже е с механичен термостат дето не можеш да уцелиш в какво положение да го сложиш. Другото е че като спре духалката и край, а конвектора като изключи алуминия е нагрят и продължава да си излъчва, като изстине включва и си нагрява пак, много по-комфортно е.Надявам се да съм бил полезен.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #48
        Въпрос... С какво ще препоръчате да се замени току-що "умряла" акумулираща печка? Съотвено човекът, който "обитава" стаята е свикнал да му е доста топло.Прочетох написаното от ilko-gd и май натам ще се ориентирам.Нормална стая около 4х3, в която постоянно има човек и през деня. Има климатик, но човека не може да спи на включен такъв. Имаме радиатор Теси на няколко години, 2000W който трябва да работи почти постоянно, за да докарва достатъчна температура в съседната стая, но като цяло съм доволен от марката, имам й доверие, оставям го да работи и когато ме няма. Да си взема ли конвектор или по теорията на Immortal(която прочетох малко по диагонал) е все тая щом е 2000W и радиатора, и конвектор, тип този на ilko-gd?Все пак радиатор или конвектор, пак казвам явно ще трябва почти постоянно да работят.

        Коментар


          #49
          За мощността наистина е все тая, винаги ще си консумира 2000 вата, но разпределението на топлината е различно. И духалката ми е 2000 вата, ама чувството не е същото - много горещ въздух излизащ от малък отвор. Ако можеш да вземеш от някой конвектор за проба, вече имаш впечатления от радиатор да си избереш, защото е индивидуално. И аз зимата не включвам климатика, той си е за лятото.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #50
            Духалка определено не.Конвектор имам в същия апартамент, но е от обикновените без тия инфрачервените работи и не съм много впечатлен.В един от офисите имаме такива френска някаква марка, не знам каква, но работят много стабилно и те...

            Коментар


              #51
              То и обикновеният конвектор си е инфрачервен, въобще всяко тяло, което има някаква температура излъчва инфрачервени лъчи - така усещаш топлината. Разликата е че този както казах е с голяма площ на нагревателя и е открит отпред и така излъчва топлина и нагоре и напред.В стаята на пазачите във фирмата където работя има конвектор Airelec френски, но обикновен, плътна ламарина само с отвори в горният край. От любопитство го разгледах и вътре нагревателя е U образна тръба /като на бойлер например/ с наредени по нея пластинки за по-голяма площ, но несравнимо по-малка от тази на т.нар. инфрачервен конвектор.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #52
                Да и моя е такъв, това имах предвид. Не е като твоя.Иначе тия в офиса са от тоя тип. Моите впечатления са, че около радиатора е топло, докато при конвекторите топлината е по-равномерно разпределена в стаята, а тя е... 2външни стени + 1 към стълбище, отгоре покрив, отдолу съседите не топлят :D

                Коментар

                Working...
                X