Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фризер LIEBHERR G-1231 - мига ­ алармата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фризер LIEBHERR G-1231 - мига ­ алармата

    Въпрос към хладилните техници.Проблема се изразява в следното ,че мига постоянно индикацията на алармата и компресора не изключва.Вдига до около -25 градуса.На самата платка на таблото за управление се присъединяват два конектора един с три проводника и един с два от страната на потенциометъра за за градусите разграфена скала от 1 до 6.Този откъм потенциометъра ако е за датчика показва стойности от 8 килоома при температура вътре -15 градуса което според таблиците не е добре.Този тип фризер с датчик ли е или с теморстат?Ако не може да се сменя датчика какъв термостат е подходящ и малко инфо къде и как да го свържа?Колко време ще издържи компресора така?Ще бъда благодарен за помоща ви.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Колега, А да не би да си включил супера за замразяване? Нащия има такова копче и като е вкл. компресора не спира, това е като го заредиш със ново месо и др продукти и се управлява ръчно на оделно копче е и като замръзне индикацията се вкл.
    ...хладилник, карам хладилник...

    Коментар


      #3
      seninkn написа:
      Колега, А да не би да си включил супера за замразяване? Нащия има такова копче и като е вкл. компресора не спира, това е като го заредиш със ново месо и др продукти и се управлява ръчно на оделно копче е и като замръзне индикацията се вкл.
      Не съм тази функция си има отделно индикация.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Задай въпроса тук:http://www.tehcomservis.com/forum/index.phpедит: Видяй, че вече си го направил.
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар


          #5
          За съжаление идват празници, а иначе можеше да се обадиш на фирмата, за да видиш каква реакция имат.Аз имах проблем с Либхер и останах шашнат от отношението им към клиентите.Пратих им e-mail и след няколко часа ми се обадиха по телефона. След още няколко часа ми се обади човек от сервиза в Монтана, защото във Видин нямат сервиз и след като се уточнихме ми каза, че щом му пратят частта (един датчик) ще дойде. Дойде след два дни, монтира го и си замина!Фирмата държи не само на качеството, но и много на отношението към клиентите. С тях се чувстваш като Европеец!
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #6
            gamma написа:
            Задай въпроса тук:http://www.tehcomservis.com/forum/index.phpедит: Видяй, че вече си го направил.
            В тоя форум им се вадят думите с ченгел от устата, особено пък ако разберат че не си им колега.

            Коментар


              #7
              Мисля, че е нещо подобно като твоя случай!http://www.tehcomservis.com/forum/to...m=2&topic=1288
              Няма начин да няма начин!

              Коментар


                #8
                Отива на сервиз за смяна на датчик или направо за термостат защото датчици май не се сменят защото са натъпкани в пяната.Днес се видях с оня 220 волтовия и за да не направя някоя беля по-добре да се разходя до Еленския балкан и събера малко сини сливи и да отдъхна малко докато го направят.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  ls1 написа:
                  В тоя форум им се вадят думите с ченгел от устата, особено пък ако разберат че не си им колега.
                  Защото форума е фирмен, но като няма друг подобен...
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Днес се видях с оня 220 волтовия и за да не направя някоя беля по-добре да се разходя до Еленския балкан и събера малко сини сливи и да отдъхна малко докато го направят.
                    Иди, иди и внимавай с тока, че лошо...Гадно ми стана само като си помислих - и мен ме е тресло, но явно късмет имах...От тогава как внимавам само...
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Който на млади години го е тресъл повече пъти тока,на стари не го хваща ревматизъм ако доживее
                      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                      Коментар

                      Working...
                      X