Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новата отсечка на магистрала "Тракия"

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    И между другото, най-ЛОШАТА скорост на АМ е между 100 и 120. Постоянно настигаш разни камиони и други подобни, движещи се с около 90 (на ограничител са, не могат повече)... тъкмо да ги изпревариш - в лявата лента идва някой, който кара с максимално разрешената скорост от 130-140 км/ч... биеш спирачки... изчакваш... после от 90 се наемаш да изпреварваш 2 тира пред теб, бавно, бавно, особено ако си на метан с климатик... докато си в началото на втория тир, отзад те застигат други хора, каращи с максимално допустимата скорост, святкат, качват ти се на капака... и в един момент се питаш - бе аз що ли не карам както трябва... влизаш в лявата лента, ускоряваш до 140 и 250 км не намаляваш и никой не ти се пречка...Другия вариант е - първият изход надясно, хващаш си успоредния на АМ първокласен път и си караш с 80-90 без да пречиш на никой.

    Коментар


      #32
      vital написа:
      А кемперите, бусовете и от този тип, моите уважения, но аз кемпер/бус в чужбина, под 100-120 да се движи не съм виждал по магистрала. По-бавните си движат по алтернативните пътища.
      Това не е вярно. Това е многократно обсъждан въпрос по кемпер срещите ни. Дори хора, чиито кемпери позволяват висока скорост избягват да го правят, защото разхода се вдига неимоверно. Кемпер със 120км/ч гори сигурно 12/100, ако се движи с 90км/ч пада и на 9/100. Когато имаш да минеш няколко хиляди километра в рамките на две седмици се замисляш над тоя въпрос. Бърза се единствено докато се стигне до Словения, за да се избегне нощувка преди това, заради сигурността. За караваните пък да не говорим. Там над 80-90км/ч е направо безумие без ал-ко, а и това не е гаранция. Много егоистично гледате на въпроса. Аз пък мога да кажа дайте да забранят колите на метан с климатик да карат на магистрала, щом не могат да ускорят. Слезте си от камбанариите, моля.

      Коментар


        #33
        Абсолютно съм съгласен с Имортал.П.с За кемперите и мебелите им - имах предвид новите участъци, които според мен не отстъпват(като изключим, че са с поне една лента по-малки) от "европейските" страни.Моите наблюдемия за кемперите са точно до Словения и Италия. Яко си карат натам.

        Коментар


          #34
          Immortal написа:
          И между другото, най-ЛОШАТА скорост на АМ е между 100 и 120. Постоянно настигаш разни камиони и други подобни, движещи се с около 90 (на ограничител са, не могат повече)... тъкмо да ги изпревариш - в лявата лента идва някой, който кара с максимално разрешената скорост от 130-140 км/ч... биеш спирачки... изчакваш... после от 90 се наемаш да изпреварваш 2 тира пред теб, бавно, бавно, особено ако си на метан с климатик... докато си в началото на втория тир, отзад те застигат други хора, каращи с максимално допустимата скорост, святкат, качват ти се на капака... и в един момент се питаш - бе аз що ли не карам както трябва... влизаш в лявата лента, ускоряваш до 140 и 250 км не намаляваш и никой не ти се пречка...Другия вариант е - първият изход надясно, хващаш си успоредния на АМ първокласен път и си караш с 80-90 без да пречиш на никой.
          Ама понякога ти се чудя в какъв свой свят живееш.Да речем, че карам със средната на твоята предложена скорост от 110км/ч.Както си карам и гледам напред някой камион с 90км/ч. Обикновено го виждам поне на 400-500 метра минимум, че настигам някакъв камион.Тези 500 метра се равняват на около 90 секунди размисли как бих го изпреварил.За тези 90 секунди ако не може да видиш дали някой те настига със същата скорост в огледалото и дали ще попречиш на някой да те изпревари, то не се качвай в кола.Също така, дори и някой да те настигне отзад, то нали за това колата има шофьор на предната седалка. Елементарно е да намалиш от 140 на 110км/ч и да изчакаш мега елементарно около 6-7 секунди колата пред теб да си довърши изпреварването и да си продължиш мега важното ти пътуване със 140км/ч.Еййй, много бабити го раздавате по улиците бе. Все едно само за вас са правени.п.п. А точно миналата седмица именно такива каращи с по 150-180км/ч ми създаваха няколко положения, където можеше да стане беля. Защото си мислят, че летят защото са на магистрала и много по-често не гледат в огледалото, или го правят прекалено късно - 1-2 секунди преди да тръгнат да изпреварват. За такива в момента съм с изкривен спирачен диск Как не ме засече един каращ със 100км/ч а всички бяха точно в тази граница?
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            BO написа:
            Да речем, че карам със средната на твоята предложена скорост от 110км/ч.Както си карам и гледам напред някой камион с 90км/ч. Обикновено го виждам поне на 400-500 метра минимум, че настигам някакъв камион.Тези 500 метра се равняват на около 90 секунди размисли как бих го изпреварил.За тези 90 секунди ако не може да видиш дали някой те настига със същата скорост в огледалото и дали ще попречиш на някой да те изпревари, то не се качвай в кола.
            Е аз какво казах?!?Точно същото. Или караш в дясната лента заедно с камионите с 90, или си постоянно в лявата със 130-140 (колкото е ПОЗВОЛЕНО).Прочети още веднъж внимателно какво съм написал и тогава си прави заключения.Не можеш да караш със 110, защото обстановката не ти го позволява. Пак повтарям - караш си с твоите 110. Пред теб има камион с 90. В лявата лента те настига някой със 140. Какво правиш?а/ сечеш пътя на този със 140-то и си изпреварваш камиона, за да не намаляваш? А онзи отзад да намалява от 140 до 110, на тебе кво ти е, нищо няма да му стане...б/ намаляваш до 90, изчакваш да се изчисти лявата лента, и бавно ускоряваш до 110 пак, за да изпревариш камиона пред теб.Правилният отговор е б/, но ако постоянно ще ускорявам и намалявам от 90 до 110 и обратно, е*ем ти магистралата - слизам и си карам по подбалканската, хем няма движение, хем е с чисто нов асфалт от София до Сливен. Това съветвам всички любители на ниските скорости.

            Коментар


              #36
              BO написа:
              п.п. А точно миналата седмица именно такива каращи с по 150-180км/ч ми създаваха няколко положения, където можеше да стане беля. Защото си мислят, че летят защото са на магистрала и много по-често не гледат в огледалото, или го правят прекалено късно - 1-2 секунди преди да тръгнат да изпреварват. За такива в момента съм с изкривен спирачен диск Как не ме засече един каращ със 100км/ч а всички бяха точно в тази граница?
              Тука нещо не схванах ситуацията...Тия дето карат със 150-180, като не гледат в огледалата, преди да изпреварят, как така те засичат, като ти караш със 110?Или ти си с 210?Нещо не те разбрах

              Коментар


                #37
                Immortal написа:
                Е аз какво казах?!?Точно същото. Или караш в дясната лента заедно с камионите с 90, или си постоянно в лявата със 130-140 (колкото е ПОЗВОЛЕНО).Прочети още веднъж внимателно какво съм написал и тогава си прави заключения.Не можеш да караш със 110, защото обстановката не ти го позволява. Пак повтарям - караш си с твоите 110. Пред теб има камион с 90. В лявата лента те настига някой със 140. Какво правиш?а/ сечеш пътя на този със 140-то и си изпреварваш камиона, за да не намаляваш? А онзи отзад да намалява от 140 до 110, на тебе кво ти е, нищо няма да му стане...б/ намаляваш до 90, изчакваш да се изчисти лявата лента, и бавно ускоряваш до 110 пак, за да изпревариш камиона пред теб.Правилният отговор е б/, но ако постоянно ще ускорявам и намалявам от 90 до 110 и обратно, е*ем ти магистралата - слизам и си карам по подбалканската, хем няма движение, хем е с чисто нов асфалт от София до Сливен. Това съветвам всички любители на ниските скорости.
                Да правилният отговор е б, както си го написал. Но не настигаш толкова много камиони, че да е проблем. Особено ако пък си караш с 90км/ч вместо със 110км/ч.А ако караш да речем 800 кубика Матиз на метан с 4 човека вътре на климатик, за да изпревариш 2 камиона залепени по лек негативен наклон и имаш малко трудно тръгване (разбираемо е предвид обстоятелствата), то ще си чакаш и ще тръгнеш да изпреварваш. Ще ти трябва 1 минута да речем. През това време те нестига един каращ със 150км/ч, защото все пак се е приближил от над 1 километър зад теб и не си го видял още в огледалото, когато си предприел изпреварване, за да го изчакаш и него да речем. И какво правим? Да се изпарим от пътя ли, да не изпреварвам никога ли, защото имало коли каращи с по-висока от моята скорост? Хайде малко по-сериозно. А особено аз ако настигна такива им влизам много добре в положението и ще си ги изчакам. Те и да искат да побързат не могат. Защо да им светя и да създавам напрежение на задния им прозорец? Това е върха на селянията и на комплексарщината. Виж ме аз карам по-хубав автомобил, махай се от пътя ми. Надявам се на си от тия типове.
                Immortal написа:
                BO написа:
                п.п. А точно миналата седмица именно такива каращи с по 150-180км/ч ми създаваха няколко положения, където можеше да стане беля. Защото си мислят, че летят защото са на магистрала и много по-често не гледат в огледалото, или го правят прекалено късно - 1-2 секунди преди да тръгнат да изпреварват. За такива в момента съм с изкривен спирачен диск Как не ме засече един каращ със 100км/ч а всички бяха точно в тази граница?
                Тука нещо не схванах ситуацията...Тия дето карат със 150-180, като не гледат в огледалата, преди да изпреварят, как така те засичат, като ти караш със 110?Или ти си с 210?Нещо не те разбрах
                Не, това е съвсем реален пример от миналата седмица. Не съм казал, че съм карал със 110км/ч. Но е ФАКТ, че именно на два пъти ме засичаха такива, каращи с около 160-170лм/ч и нито веднъж камион или "бавно" (за теб) движещ се автомобил със 100км/ч И е факт, че точно тия, по-бавно движещите се като ме видят от далече, че приближавам доста бързо си даваха мигач и чакаха по 10 секунди да миня сигурно преди да тръгнат, а точно индивид, каращ с около 180км/ч си тръгна да изпреварва без мигач и погледна в огледалото, когато ръцете вече му бяха придали един градус ъгъл на волана, защото си мисли, че лети, не го знам и може би няма кой да го изпревари.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар

                Working...
                X