Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новата отсечка на магистрала "Тракия"

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    emdless4 написа:
    Immortal написа:
    Крайно време е да се наложи минимална скорост за движение по магистралата. Вчера на няколко пъти щях да блъсна отзад разни ИДИОТИ, каращи със 70 (СЕДЕМДЕСЕТ!!!) по магистралата. При това с чисто нови коли. Разни мръхли, дето онзи ден са взели книжка... нищо нямам против тях, ама да си карат по стария път... щото 2 зверски катастрофи видях за 3 дни на магистралата... най-вероятно предизвикани от ей такива!
    Колега, винаги съм чел с интерес мненията ти и те уважавам, но това изказване меко казано не ти отива. На магистралата се кара от 50 до 130, доколкото още не са го направили на 140. А зверските катастрофи стават заради висока скорост, не заради ниска.
    Не колега - няма такова нещо - на автомагистрала може да се кара със скорост от 0-140 км. в час, ако не е указано друго с пътни знаци или маркировка. И аз също съм ЗА лайтмотива от мнението на Дидо - трябва да се въвъде минимална скорост по магистралите поне, ПОНЕ 90 км/ч. Най - малко 90.На път, на който се разрешава такава скорост и се предполага, че поне един участник в движението ще се ползва от това право, нямат място разни охлюви. Със самото си присъствие там, те създават опастност за всички.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #17
      Re: Новата отсечка на магистрала "Тракия"

      mnpenchev написа:
      Колеги имахте ли възможността да пробвате новоткритата отсечка от магистрала "Тракия" ?Аз минах от там посока Бс-Ся в четвъртък и обратното в неделя. На отиване бяхме 5 човека в колата с 50 кила багаж в багажното отделение и карах с 120-130 и колата се носеше като песен. На връщане обаче с 1 пасажер и без багаж имах много неприятно усещане. Волана се тресеше много на места колата буквално подскачаше при скорост между 90 и 110 км/ч повече не посмях да вдигна. Няма как да е нещо от колата защото през останалият път не се усещаха такива вибрации във волана. Дори на отсечката Карнобат-Бургас си държах волана с два пръста и само коригирах положението леко в завоите. Нямам идея как премиерът ни е харесал отсечката, явно е долетял с хеликоптер, на мен ми се стори отвратителна.
      Такава ли била работата? Аз пък си помислих, че съм изкривил някоя джанта на форумската среща в Родопите. Там на няколко пъти влязох юнашката в дупки-изненади! Та навръщане по въпросния участък от магистралата към 80-90 км/ч се усещаше съвсем доловима вибрация във волана, която се усилваше в леко тръскане при 120-130 км/ч. Карам си и разсъждавам - ако е крива джанта, то диапазона на скоростта, при която я има вибрацията във волана е много голям. Обикновено е 10-20 км/ч и се изчиства. Обясних си го, че явно и двете джанти съм изкривил и тъкмо едната излиза от резонанс при ниската скорост и в следващия момент влиза другата при високата скорост. В никакъв случай, обаче не беше "яко тръскане", а усилваща се със скоростта вибрация и то като се има напредвид, че съм с нископрофилни петнайски гуми.

      Коментар


        #18
        Immortal написа:
        Не ми се влиза в спорове. Бях с още 2 колеги от форума - те видяха колко са опасни такива ситуации и могат да го потвърдят. За протокола - аз карах със 120, 20 км под максимално разрешената скорост. Като превозваш товар - ще си караш по хубавия стар път, или ще бъдеш ескортиран от автомобили със сигнални светлини. С гума патерица по закон не можеш да се движиш по магистралата. Забранено е на автомобили, които не могат да развиват скорост по-голяма от 60 км/ч да се движат по автомагистрали. На гумите тип патерица пише "макс.скорост 60 км/ч", т.е. с такава нямаш право да се движиш по АМ. Викаш си пътна помощ и те отнасят до най-близката гумаджийница.
        Да потвърждавам и аз.Така е наистина.
        първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
        Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
        Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

        Коментар


          #19
          90км/ч е много висока минимална скорост. Какво правим ние с кемперите и караваните?

          Коментар


            #20
            Не се притеснявайте, скоро като стане платена магистралата и голяма част от бавнодвижещите се няма да минават по нея. Иначе колегата както се е движел с 120, а колежката с 70 разликата прави 50км/ч. Е извинявай ама на магистралата имаш идеална видимост и не мога да разбера как може да се натресеш в някой който се движи с 50км/ч по ниска скорост. Единствения вариант е ако колежката започне да изпреварва, но пък реално едва ли някой се движи с по-малко от 70.
            Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
            ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

            Коментар


              #21
              Tihomir78 написа:
              Не се притеснявайте, скоро като стане платена магистралата и голяма част от бавнодвижещите се няма да минават по нея. Иначе колегата както се е движел с 120, а колежката с 70 разликата прави 50км/ч. Е извинявай ама на магистралата имаш идеална видимост и не мога да разбера как може да се натресеш в някой който се движи с 50км/ч по ниска скорост. Единствения вариант е ако колежката започне да изпреварва, но пък реално едва ли някой се движи с по-малко от 70.
              Достатъчно е 2-ма да идват зад теб с 140 и ситуацията е наяве. Щом не си изпадал в подобна ситуация... Просто не коментирай.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #22
                mnpenchev - Най-лесното - отиваш с твоята и с още една кола на хубав равен участък, развивате скорост, при която си наблюдавал явлението и ще разбереш. На Калин преди 2 години Мултиплата влизаше в резонанс точно при 130 км/ч по GPS. Беше му като ограничител, започваше силно да се тресе цялото купе.

                Коментар


                  #23
                  Бащицата вече отряза лентичките, така че рекламации не се приемат - магистралата е равна като тепсия, това е!
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #24
                    kiro_of_the_day написа:
                    Tihomir78 написа:
                    Не се притеснявайте, скоро като стане платена магистралата и голяма част от бавнодвижещите се няма да минават по нея. Иначе колегата както се е движел с 120, а колежката с 70 разликата прави 50км/ч. Е извинявай ама на магистралата имаш идеална видимост и не мога да разбера как може да се натресеш в някой който се движи с 50км/ч по ниска скорост. Единствения вариант е ако колежката започне да изпреварва, но пък реално едва ли някой се движи с по-малко от 70.
                    Достатъчно е 2-ма да идват зад теб с 140 и ситуацията е наяве. Щом не си изпадал в подобна ситуация... Просто не коментирай.
                    Ситуации много , ама прав си не съм изпадал и няма как да изпадна
                    Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                    ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                    Коментар


                      #25
                      Immortal написа:
                      ...За протокола - аз карах със 120, 20 км под максимално разрешената скорост...
                      За протокола- ти си карал бързо и си се натъквал на евентуални произшествия.Аз имам един въпрос- защо не караше със 100 и нямаше да имаш нито един проблем?!А мислиш се за Шумахер и да стигнеш за 3 часа- ТЦ нема начин- на Шуми няма насрещно движение и пътя му е двойно по- широк- нямаш шанс...
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #26
                        В тоя форум има 99% от потребителите са ангели. Или просто се представят за таквиз. Пия за останалия 1 %.
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #27
                          kiro_of_the_day написа:
                          В тоя форум има 99% от потребителите са ангели. Или просто се представят за таквиз. Пия за останалия 1 %.
                          + 1 и наздраве
                          Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                          Коментар


                            #28
                            + 1 На мен ми е интересно тези, които искат да карат с 50, 60, 70 или не знам си колко, какво изобщо ще правят на магистралата. Айде тези, които са били в чужбина, дори Сърбия да кажат дали движението позволява да се движиш толкова бавно... Буквално ще те избутат... А кемперите, бусовете и от този тип, моите уважения, но аз кемпер/бус в чужбина, под 100-120 да се движи не съм виждал по магистрала. По-бавните си движат по алтернативните пътища.

                            Коментар


                              #29
                              vital написа:
                              + 1 На мен ми е интересно тези, които искат да карат с 50, 60, 70 или не знам си колко, какво изобщо ще правят на магистралата. Айде тези, които са били в чужбина, дори Сърбия да кажат дали движението позволява да се движиш толкова бавно... Буквално ще те избутат... А кемперите, бусовете и от този тип, моите уважения, но аз кемпер/бус в чужбина, под 100-120 да се движи не съм виждал по магистрала. По-бавните си движат по алтернативните пътища.
                              Ами сигурно в Чужбина са им малко по-хубави пътищата. Не за друго ама магистралата около Пловдив е в доста окаяно състояние и в кемперчето мое малко да ти се разместят мебелите.
                              Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                              ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                              Коментар


                                #30
                                КИМИ написа:
                                Immortal написа:
                                ...За протокола - аз карах със 120, 20 км под максимално разрешената скорост...
                                За протокола- ти си карал бързо и си се натъквал на евентуални произшествия.Аз имам един въпрос- защо не караше със 100 и нямаше да имаш нито един проблем?!А мислиш се за Шумахер и да стигнеш за 3 часа- ТЦ нема начин- на Шуми няма насрещно движение и пътя му е двойно по- широк- нямаш шанс...
                                Приятелю, аз карах БАВНО. БАВНО. 120 е БАВНО, при разрешена максимална скорост от 140 км/ч, и при допустимо несанкционирано нарушение от +10% (т.е. до 154 км/ч).Който иска да кара със 100, да не се качва на магистралата. Охлюви такива.Ситуацията беше следната... карам си със 120 в лявата лента, щото разни отворковци решили да пробват колко бавно може да им се движи колата по магистралата... отзад ме настига ниско летящ самолет с неизвестна за мен скорост, святка, святка, святка... и ще ми се качи на капака... прибирам се в дясно при първа възможност, и с ужас установявам, че оная пред мен, която уж беше далеч, едва ли не кара назад... това става по тъмно.Преди години, когато учих във Варна, по бул.Левски имаше поставени следните знаци. Сини кръгли 60 и бели кръгли с червен кант 80. Не знам дали още е така.Не разбирам, ама наистина не разбирам, защо на един булевард В ГРАДА може да има минимална допустима скорост, а на автомагистрала да няма. Аз карам МНОГО, при това основно по магистралата (такава ми е локацията), и смея да твърдя, че поне 50% от катастрофите на магистралата стават поради бавно движещи се обекти.И мнението на някой, който на 2 години веднъж излиза извън града със седмична винетка изобщо не ме интересува!

                                Коментар

                                Working...
                                X