Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имаме ли банкери тук?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Млади господине, залагаш много на една основа - дамата, която ти осигурява работа. Отгоре тая основа струпваш разни семейни задължения, че и нови искаш. Утре тая дама може да се откаже, може да намери някой да и работи по-евтино, може да се разболее, може да реши че е намерила мъж да я храни или знам ли. Чуждо птиче ти е кацнало на рамото, ако ме разбираш, и не се знае докога ще чурулика и кога ще почне да цвъка.И аз мисля, че трябва да положиш усилия, да спестиш пари и така да вземеш кола. А ако толкова не можеш да чакаш, има евтини стегнати стари коли, типо, темпра, за които ще ти стигнат парите и ще те возят тея 20км напред назад.

    Коментар


      #17
      Мина ми и тази мисъл в главата, но не посмях да я споделя, за да не дърпам дявола за опашката.Хората сме си такива. Когато сме добре не мислим да лошото, което може да ни постигне в бъдеще.
      Няма начин да няма начин!

      Коментар


        #18
        Така, майка ми не безработна. Има 1 голям заем (към 15 хил), овърдрафт, 2-3 кредитни карти, ТБИ, има запор на заплатата от 2 места и отделно си плаща на другите банки. Не ми се чака година-две, за да си взема кола, пределно ясно ми е, че има и допълнителни разходи но те не се пробле, тъй като мога да заделям по 250-300 лв на месец за колата.От друг бг форум една жена ми отговори: Има банки, които отпускат нецелеви студентски кредит, което ще рече, че можеш да ползваш сумата за каквото си пожелаеш и ти я дават на ръка, а не я превеждат на университета. Вярно, че лихвата е малко по-висока, но реално ти ще ползваш сумата за потребителски нужди, а не за обучение. Писах и на лично за името на Банката и ще видим какво ще става
        Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

        Коментар


          #19
          vladrak написа:
          Така, майка ми не безработна. Има 1 голям заем (към 15 хил), овърдрафт, 2-3 кредитни карти, ТБИ, има запор на заплатата от 2 места и отделно си плаща на другите банки. Не ми се чака година-две, за да си взема кола, пределно ясно ми е, че има и допълнителни разходи но те не се пробле, тъй като мога да заделям по 250-300 лв на месец за колата.От друг бг форум една жена ми отговори: Има банки, които отпускат нецелеви студентски кредит, което ще рече, че можеш да ползваш сумата за каквото си пожелаеш и ти я дават на ръка, а не я превеждат на университета. Вярно, че лихвата е малко по-висока, но реално ти ще ползваш сумата за потребителски нужди, а не за обучение. Писах и на лично за името на Банката и ще видим какво ще става
          Щом желаеш да се заробиш и то за нещо, което можеш да си купиш след 3-4 месеца спестяване, пожелавам ти успех. Тя майка ти може да не е безработна, ама като увиснеш с кредити и кредитни карти, ставаш по-зле от безработен :D. просто се чудя на хора, които се ширят не според чергата си, щото удоволствието от това е временно, докато не ти почукат на вратата, а то става доста по-скоро, отколкото човек си мисли. А студентнският кредит по принцип не я превеждат на университета, защото тази сума не е само за такси - превеждат ти я на теб - дори на сайта на ЦКБ го пише.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #20
            Yavor написа:
            Щом вадиш по 1000лв и нагоре на месец - ами стисни гъза малко и си вземи за 2 месечни заплати едно Пунто 1 за 1500лв да стартираш...
            Силно подкрепям!Освен Либрата от подписа търкаляме и една Ланча Y. Дори и на мен ми е трудно да възприема реалността, как поддръжката на тези 2 автомобила може да е толкова различна... Либрата за 2 години ’глътна’ Ипсилона + всичката му поддръжка от как го имаме (пак около 2 год.)Забрави го това jtd.Да сигурно има и евтини и безпроблемни и .... Но си е риск.Купи си нещо да те вози. Особено с ... аре нека ги наречем не-дългосрочни доходи.И колегите пишат по-горе, няма по класическа грешка на младите хора от това да си купят неподходящата кола

            Коментар


              #21
              ele написа:
              vladrak написа:
              Така, майка ми не безработна. Има 1 голям заем (към 15 хил), овърдрафт, 2-3 кредитни карти, ТБИ, има запор на заплатата от 2 места и отделно си плаща на другите банки. Не ми се чака година-две, за да си взема кола, пределно ясно ми е, че има и допълнителни разходи но те не се пробле, тъй като мога да заделям по 250-300 лв на месец за колата.От друг бг форум една жена ми отговори: Има банки, които отпускат нецелеви студентски кредит, което ще рече, че можеш да ползваш сумата за каквото си пожелаеш и ти я дават на ръка, а не я превеждат на университета. Вярно, че лихвата е малко по-висока, но реално ти ще ползваш сумата за потребителски нужди, а не за обучение. Писах и на лично за името на Банката и ще видим какво ще става
              Щом желаеш да се заробиш и то за нещо, което можеш да си купиш след 3-4 месеца спестяване, пожелавам ти успех. Тя майка ти може да не е безработна, ама като увиснеш с кредити и кредитни карти, ставаш по-зле от безработен :D. просто се чудя на хора, които се ширят не според чергата си, щото удоволствието от това е временно, докато не ти почукат на вратата, а то става доста по-скоро, отколкото човек си мисли. А студентнският кредит по принцип не я превеждат на университета, защото тази сума не е само за такси - превеждат ти я на теб - дори на сайта на ЦКБ го пише.
              Много мразя хората да говорят на изуст, не сме се "ширили или нещо такова", няма нужда да си споделям драмите тук.За колата: Реших да е Браво JTD, защото е икономично, елегантно и от това, което прочетох си е доста здраво сравнение с Пунто мк2 ( това беше другия вариант).
              Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

              Коментар


                #22
                Пич, според мен даваш твърде много лична информация за тема във форум! Ходи в някоя банка, питай, ако ти дадат - дадат, ако не - не! Успех и да си избереш яка кола
                Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                Коментар


                  #23
                  vladrak: това за хората не беше за теб, а за хора, които познавам и които взимат кредит след кредит, като непрекъснато повтарят, че това им е последният кредит. Така че няма нужда да се обиждаш. Но си много млад и не мислиш много много, така че позволи на хора, който са видели малко повече от теб да ти дадат съвет. Мен хич не ме бърка дали ще или няма да вземеш кредит, щото животът си е твой, така че ти пожелавам успех с кредита и евентуално новата придобивка.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #24
                    Може би сега е момента докато няма още жена, деца, да си направи грешките. Може пък ние да сме твърде дърти за да приемаме метода ’развитие чрез кредит’. Успех на младежа. По-точно успех на работодателката му, де, да е жива и здрава да дава работа. :D

                    Коментар


                      #25
                      Пътят до познанието всеки сам трябва да си го извърви. Жизнен опит му казват...
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #26
                        Младежо, радва ме, че има хора, които изкарват все още прехраната си с труд! Това е похвално и говори добре за теб и е първа крачка към прогреса.Успех с купуването на кола, явно ще успееш със или без заем!Съветът ми е и да си завършиш след като вземеш колата, не е никак лошо да си с висше образование, макар и да е значително усилие до завършването, но това ще го оцениш на малко по-късен етап. Успех и с това!

                        Коментар


                          #27
                          Да се взема кредит от Банка на днешно време е най лошото което човек може да си причини . Още повече че не става дума за жилище ами за кола .Когато човек няма собствен бизнес и то такъв, че да му гарантира твърдо работа и печалба, то вземането на кредит е нож с две остриета. Има и още нещо важно което трябва да се знае.Първо : в момента си здрав и всичко е наред , но не дай си боже след месец се случи нещо и се разболее човек , какво става ??? Ужас. Нов кредит и още по яко затъване.Второ: хубаво купуваш кола за 2500 днеска , от от утре всеки месец тя ще ти гълта минимум едно 200лв и то при условие че нищо не и се поврежда.Ами ако почне ту това ,ту онова да издава багажа ,защото кола за толкова пари няма да е в цветущо здраве.Тогава какво правим.Затъваме още по якоЗатова съветите на нас по възрастните хора са : събери си първо парите и тогава се гмуркай в блатото . :Dhttp://www.dnes.bg/za-da-se-razbirame/2012/08/02/zashto-lesnite-pari-niama-da-vi-napraviat-bogati.165282
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #28
                            Само аз ли съм разбрал, че на младежа му трябва автомобил ЗА ДА ПОСЕЩАВА университета или с други думи казано - без кола той не може да учи. Поздравявам го за всичко, което прави и си мисля че ще успее да намери необходимите му около 2000лв за закупуване на МПС. На него трудно биха му отпуснали кредит, но има и друга възможност - Кредит за пенсионери. Доста банки го предлагат и ако убедиш твоите баба и дядо - ще успееш. Споменаваш, че те са скръндзи и пари няма да ти дадат, но ако ги помолиш - може да изтеглят кредит от свое име, а ти да погасяваш вноските.Като заключение имам предложение за бъдещ твой автомобил - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...EB%E0%E2%F6%E8
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #29
                              Значи: Ходенето до университета не ми е проблем, защото предните 5 години учих в най-елитното училище в областа, което е пак в този град и пътувах всеки ден с частна фирма за превозване на ученици. Баба ми и дядо ми ги изключвам като вариант, защото за мен те не са роднини, просто докато не ти се паднат такива, не можеш да разбереш какво е. Благодаря за предложението, но искам дизелка . Относно работата ми е гарантирана, защото жената я познавам отдавна и е много пекана и точна, при нея няма тън мън.
                              Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

                              Коментар


                                #30
                                S_BANKOV написа:
                                Варианта да си купиш кола със студетски кредит го забрави, кредита е целеви и пари ти лично няма да получиш. Превеждат се направо по сметката на университе на траншове след предоставяне на уверение за записън семестър.Необходимо услове е родител работещ на постоянен трудов договор да стане поръчител, за перода на кредита се плащат само лихви, като главница се изплаща след завършване на образование. Ако толкова ти трябва кола потърси си нещо евтино и икономично. За бабите и дядовците не се оплаквай знам два доста фрапиращи случая. Просто прави като мен викаш майната му, да са живи и здрави и се оправяш сам.
                                Слушай човека, той знае какво говори!!!!!!!!!!!!!!!!
                                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                                Коментар

                                Working...
                                X