Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко тежи 1куб метър газ (за битови нужди) ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко тежи 1куб метър газ (за битови нужди) ?

    Колеги, един малко странен въпрос може би, но знам че има инжинери Искам да попитам колко тежи 1куб метър газ за битови нужди(природен газ)?

    #2
    Re: Колко тежи 1куб метър газ (за битови нужди) ?

    vital написа:
    Колеги, един малко странен въпрос може би, но знам че има инжинери Искам да попитам колко тежи 1куб метър газ за битови нужди(природен газ)?
    Според това е 717 грама при 0 градуса и атмосферно налягане.
    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

    Коментар


      #3
      при каква температура и при какво налягане те интересува да ти го сметнем
      Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
      Ex.Opel Astra

      Коментар


        #4
        Гледах го това, но ме интересува чисто практически, прекарвам си газ вкъщи, примерно ползвам 100кубика(за по-лесно), колко кг ще бъдат това? Предполагам, че варира точно от температурата и атм.налягане, но сигурно има нещо средно...

        Коментар


          #5
          Колега няма средно. Кажи при какви градуси и най-вече колко е налягането за да ти сметна точни стойности.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            Не знам колко е входното налягане, но изходното за устройството(компресор), което ще ползвам е да речем 200бара при темп 15градуса. Може ли да ми напишеш формулата, по която се смята?Благодаря

            Коментар


              #7
              vital написа:
              Не знам колко е входното налягане, но изходното за устройството(компресор), което ще ползвам е да речем 200бара при темп 15градуса. Може ли да ми напишеш формулата, по която се смята?Благодаря
              не я знам формулата. имаме програма, с която колегите химици направо ги смятат тези неща. Казва се chemcad.
              Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
              Ex.Opel Astra

              Коментар


                #8
                Ето резултатите:При 15 oC и 200 bar1 м3 = 162,4 кг При 30 oC и 200 bar1 м3 = 157,3 кг Ако нещо друго можем да помогнем казвай.
                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                Ex.Opel Astra

                Коментар


                  #9
                  Колегата Киро се смееше нещо на резултатите ама с много бърза скорост си изтри коментара със смеха май май!? Защо ли?
                  Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                  Ex.Opel Astra

                  Коментар


                    #10
                    z_sutrov написа:
                    Колегата Киро се смееше нещо на резултатите ама с много бърза скорост си изтри коментара със смеха май май!? Защо ли?
                    Нещо ми се видяха много килограмите, но после видях стойността на налягането.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Много благодаря

                      Коментар


                        #12
                        Още един тъп въпрос...Слагам въпросния компресор, който преобразува входното налягане от тръбата до 200 бара, за да си зареждам метан/природен газ в гаража. Означава ли, че 1кубичен метър ще стане около 160кг(при някаква средна температура между 15 и 30 градуса) или има някакви загуби... ?Компресорът го дават да работи с входно налягане между 0.8 и 50бара, а на извода към колата желаните 200бара.Цялата сметка е за да видя каква е разликата между т.нар газ за битови нужди и метана на станциите и съответно има ли икономически смисъл от това да си монтирам компресор.

                        Коментар


                          #13
                          vital написа:
                          Още един тъп въпрос...Слагам въпросния компресор, който преобразува входното налягане от тръбата до 200 бара, за да си зареждам метан/природен газ в гаража. Означава ли, че 1кубичен метър ще стане около 160кг(при някаква средна температура между 15 и 30 градуса) или има някакви загуби... ?Компресорът го дават да работи с входно налягане между 0.8 и 50бара, а на извода към колата желаните 200бара.Цялата сметка е за да видя каква е разликата между т.нар газ за битови нужди и метана на станциите и съответно има ли икономически смисъл от това да си монтирам компресор.
                          Въобще не означава това ... имаш 10 куб.м. газ при атмосферно налягане, които тежат 7 кг.Сгъстяваш ги, но те пак си тежат 7 кг. просто вече не са 10 куб.мл, а доста по-малко.160 кг метан при налягане 200 бара, заемат обем от 1 куб.м.При атмосферно налягяне обема е значително по-голям.
                          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                          Коментар


                            #14
                            И на мен ми се виждаше странно.Т.е трябва да разбера колко ще бъде входното налягане(защото все пак е над атмосфетното?), за да сметна колко кг влизат в колата?

                            Коментар


                              #15
                              Според мен трябва да мериш в килограми и входящото количество.Или да имаш калиброван резервоар с постоянно налягане преди компресора, за да знаеш каква е масата на газа, който сгъстяваш.Все пак това са си мои разсъждения ... а аз съм учил флуиди доста отдавна и за кратко Нека някой специалист, който си изкарва хляба с това, да сподели възгледите си ... Immortal, чакаме включване.
                              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                              Коментар

                              Working...
                              X