Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо интересно-вода+натриев силикат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо интересно-вода+натриев силикат

    Powertrekk - първото в света зарядно устройство с водаhttp://www.359gsm.com/powertrekk-zar...-06062012.html

    #2
    хубаво, ако беше евтино. За тия пари няма смисъл човек дори да изцъка с език.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      е аз не съм и помислял да го купувам просто ми хареса технологията

      Коментар


        #4
        Значи използва вода, отделя се водород, той пък се смесва с кислород и ето ти енергия!!! Как не се сетих... Модерно име, да го бяха кръстили просто ’нано-бълбукатор’

        Коментар


          #5
          Не е българско, затова не е бълбукатор. Аз го гледах също преди 2 дена, надявам се цената след време да е друга, че да си взема такова.Само да кажа, че при екстремни условия, където това било най-ефективно, или няма вода достатъчно, или е замръзнала..и при двата случая, трудно ще си зареди човек телефона, щото телефоните също не работят при екстремни температури. Решението е по-просто - вторя батерия от диалекстриим, и при екстремни ситуации се сменят
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Аз невиждам практическото приложение на това устройство, освен в пустинята или джунглата. Там обаче нито има клетки за GSM, нито Wi-Fi.Там хората ползват сателитни телефони, но този който има сателитен телефон и плаща по 10-20$ на минута за разговори, едва ли го бърка цената. Отделно може да си купи за тия пари един бензинов генератор.Ако усъвършенстват технологията може да почнат да правят телефони, които да се зареждат направо от чешмата, вместо от ел.мрежата! :D
            Няма начин да няма начин!

            Коментар


              #7
              nikolovvd написа:
              Аз невиждам практическото приложение на това устройство, освен в пустинята или джунглата. Там обаче нито има клетки за GSM, нито Wi-Fi.Там хората ползват сателитни телефони, но този който има сателитен телефон и плаща по 10-20$ на минута за разговори, едва ли го бърка цената. Отделно може да си купи за тия пари един бензинов генератор.Ако усъвършенстват технологията може да почнат да правят телефони, които да се зареждат направо от чешмата, вместо от ел.мрежата! :D
              Thuraya отдавна не струва $10-20/минута. Всъщност май никога не е струвала толкова за минута. Тъй, че не виждам смисъла от тоя нано-бълбукатор. Щото как само ще си мъкна канчето, таблетките и водата за пиене с мен и като ми свърши телефона ще си мисля за него или за безценната вода.. ай няма сми.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Що ми се струва че тези се опитват да открият топлата вода. От много години има сухи батерии, които могат да се съхраняват много дълго време. В момента в който им налееш вода започват да работят за определено време и след това са негодни за употреба.

                Коментар


                  #9
                  http://www.k-tor.com/hand-crank-generator/
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар

                  Working...
                  X