Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с микрофон на РС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с микрофон на РС

    Направо към проблема.На дъщеря ми на компютъра съм сложил два акаунта по разбираеми причини. С моя акаунт (админски) микрофона си работи перфектно с ВСИЧКИ програми и приложения. Вляза ли обаче с акаунта на малката, Скайпа не иска и да чуе за микрофона. Имам чувството, че го намаля почти до края, защото едва когато лапна микрофона и започна да викам, се появява някаква визуална индикация на работа. С ХР е РС-то, а драйвера е Ц-Медиа. Всичко е усилено на макс. В опцията запис на звук в Ц-Медията микрофона работи. Само в Скайпа не иска. А това в момента е най-важно за едно 10 годишно момиче. Та къде да търся проблема?
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    #2
    а в настройките на самия скайп микрофонът усилен ли е на макс? там в тоолс-оптионс махаш отметката на automatically adjust...
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      slonikon написа:
      а в настройките на самия скайп микрофонът усилен ли е на макс? там в тоолс-оптионс махаш отметката на automatically adjust...
      И на автоматично и на ръчно - не работи.Опитах с преинсталация на Скайпа, но не стана.С моя акаунт на РС-то и с акаунта на дъщеря ми в скайпа няма проблем.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4
        в контрол панела някои драйвери за с-медия си слагат собствен контрол панел - един такъв сиво-черен еквалайзер. там имаше една настройка boost microfon. ползвал съм я навремето, макар и не за скайп, и ми свърши работа. беше нещо от типа - mute на микрофона в плейбек дивайсес, усилване на макс в рекординг дивайсес и enаble microfon boost в тоя контрол панел на ц-медията. извинявай, малко наизуст говоря, че минаха години оттогава, а и вече нямам ХР подръка да проверя как ставаше. виж също, ако сменяш дефаулт дивайс със другия дивайс, дето носи името на ц-медия микрофон и прочие, дали няма да се сафиряса уин-а, че то всичко е софтуерно там.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          slonikon написа:
          в контрол панела някои драйвери за с-медия си слагат собствен контрол панел - един такъв сиво-черен еквалайзер. ...
          Не е ли същата иконка като в трея? Защото от там влизах, пробвах различни варианти с бустове-мустове и без тях, но се изчерпах. Интересното е, че до преди 2-3 дни нямаше такъв проблем. Даже в началото обвиних дъщерята, че е скъсала кабела, но след замерване се оказа, че микрофонът си работи. Ще го мъча...
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар

          Working...
          X