Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси, свързани с ремонт на кепмер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Няма някакви рискови места за сблъсък, защото мебели обикалят цялата стаичка и са захванати за пода. Вече ако някой залитне и се подпре е друг въпрос, но то няма как да се избегне.Относно крайните лайсни си мисля че на мен ще ми върши работа да са големи, защото ми се иска последната плоскост да не влиза напълно до ъгъла зад профила да опира, а да има хлабинка 1см, ако възникне някакво усукване да има място да обере. Даже мернах някъде крайни профили не на 90 градуса, а раздвижени, за остри и тъпи ъгли. Мисля такива да сложа, да е още по-гъвкава системата. Ей таковаЗа скърцането не знам...в мерцедес 207д, със стени пълни със стиропор...припукването на ламперията май ще е последното дето ще се чува. Значи да разбирам че в Профилинк е изпитаната, пробвана и доказана истина за лампериите?А как мислите е по-добре, корк или ламперия?

    Коментар


      #47
      Наскоро гледах един кемпер на познат, който също го реновираще и го беше облицовал вътре с някък тънак ламинат, каза че било доста по здраво от това което е мислел в началото да прави а именно с някаква пвц ламперия.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #48
        Бе да ама ме уплашиха, че ламината тежи 6-8 кила на квадрат.

        Коментар


          #49
          Слагай ПВЦ ламперия.Колкото и да е тънък, ламинатът тежи много.А ламперията не е толкова слаба и много по-добре ще понесе усукванията на купето. Ще ти върши чудесна работа. Няма да се замеряте с ножове вътре, че толкова да се притесняваш да не я пробиеш.
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #50
            Ламината си е тежък,отделно ,че не носи на влага и ако нейде имаш теч ,ще стане на "юфка’’. Корка не е лош.Изолира,тънък и лек е.Монтажа е с лепене. Само с почистването не съм наясно как са нещата.Имам приятел който си налепи стените в кухнята с корк,но на мен лично не ми се понрави.Едни ивици като тапет са,но седят с различен нюанс на дърво и някак си седят много изкуствено.По спомен бяха около 40-50 лв за ролка 50х8.00м.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #51
              Колега, разбираш ли английски?Ето няколко клипчета за един проект по построяването на каравана. Преполагам, че ще намериш някоя идея за "крадене".част 1 - http://www.youtube.com/watch?v=JmHK7n1RVwcчаст 2 - http://www.youtube.com/watch?v=WZEKvbs7IVIчаст 3 - http://www.youtube.com/watch?v=E4JqEw2sWLcчаст 4 - http://www.youtube.com/watch?v=6_WRobA4cm8Ето и тova:http://www.youtube.com/watch?v=wSuLYxQOfl4А ти пожелавам някой ден проблемът ти да е, не как да облицоваш стените на кемпера, а коя точно каравана или кемпер да си избереш от това изложение :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=ruDt-ifeMNs
              преди - TIPO
              сега - VOLVO XC60

              Коментар


                #52
                Колебанията ми относно ламперията са няколко. Да оставим настрана, че е в автомобил, ще го понесе според мен. Обаче примерно като се отпуснеш назад и опреш на стената едно е да го направиш в ПВЦ, друго е в корк. Също, няма да мятаме ножове, но в една каравана определено има подпиране по стените. Примерно отваряш шкаф, който е над легло, подпираш се с едната ръка на стената, с другата ровичкаш. Или пък вън вали, детето подлудява от скука и почва да подритва (направо да блъска) стената с крачета. Или пък как се пристягат висящи шкафове върху ламперия? Да е вкъщи няма да завиеш до края и ще си виси, обаче в караваната не навия ли винта да пристегна тоя шкаф от скачането в дупките може да откърти винтовете, щом не са завити докрай. А завия ли ги докрай ще деформират ламперията. Аз нямам опит с ламперия, затова не мога да преценя горните неща точно.Благодаря за видеото, бях я гледал тая поредица преди години по Дискавъри, още новобранец с кемпер бях.

                Коментар


                  #53
                  Отиди в магазин Бриколаж или Практикер и сам се убеди на мострите ламперия, че хубавите марки няма как да се счупят от подпиране или подритване. Някои са като пита вътре.Има много плътни модели, които при нормална експлоатация ще трябва много да се постараеш, за да счупиш. Сега, някой примерно, че си е взел евтина джигитайска ламперия от пвц вестник и после тръби, че този вид продукти са много чупливи, това е друг въпрос.
                  преди - TIPO
                  сега - VOLVO XC60

                  Коментар


                    #54
                    Реално зад шкафовете не се слага ламперия. Първо слагаш шкафчетата и след това ламперията покрай тях. Подпирането едва ли ще е проблем за ламперията.На снимката която си дал ясно се вижда уребрението на профила. Реално е направен като "хънтъра" за който ползват за пълнеж на вратите ,но е по тънък.Отиди до Практикер или до представител на Профилинк и го тествай на натиск.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #55
                      За мен единственното притеснение за ПВЦ ламперията е че се наелектризира и може да ти се полепват прахоляци. Но пък се бърше лесно.Всичко друго е само +.Лека, не гние , не се притеснява от влага, лесно се чисти.Корка ще поема мръсотия, трудно е да го изчистиш ако не се лакира с нещо. Що не пробваш да залепиш нещо като балатум, има различни ПВЦ покрития, виждал съм по стени в разни клиники , антибактериални и антитатични и кви още се водят.Има различни цветове и може да стане доста свежо.Поздрави.
                      Bravo JTD 105 '98

                      Коментар


                        #56
                        Сега погнеднах в интернетhttp://www.dimaxbg.com/Нещо подобно примерно.
                        Bravo JTD 105 '98

                        Коментар


                          #57
                          АБе за тая влага не съм съвсем съгласен, защото в стария ми апартамент банята беше с такаваламперия направена и вътре в самите кухини се повяваха петна от мухъл.Но предполагам ако се изолира със силикон няма да има проблем.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #58
                            Колеги, днес си взех ламперия 10см широка. Имам няколко въпроса за монтажа.1. Директно да завинтвам ламперията или да ползвам едни ламаринки такива дето се продават?2. Казаха ми, че от гледна точка на здравината трябва да ползвам около ламперията лайсни, от тези дето са за ламперия. Значи първо трябва да ги захвана тях около 4-те ръба на стената, да стане рамка, и така да почна да подпъхвам ламперията, така ли? Не ми е много ясен този момент...

                            Коментар

                            Working...
                            X