Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли начин да се поправи видео карта?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли начин да се поправи видео карта?

    Колеги искам да попитам, има ли начин да се поправи видео карта ?На телевизорите се сменят тия бомбета , които са запоени, продават се, но някой знае ли как се измерва кой точно е изгорял и с какъв уред ?
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    #2
    Тия бомбета да не са кондензаторите Ако са те на тях пише нужната информация, а ако е изгорял при най-лекия натиск от горе се деформира метала, ако не се е случило при изгарянето му.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Оправят се, естествено. Ако трябва да се сменя чип, трябва да се направи със хубава IR станция, а не просто с "духалка". И пак няма 100% гаранция, че ще е успешно. Цената на смяната на чипа е равна на цената на самия чип поне на повечето места. Лошото е, че не всеки сервиз имат такива станции.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4
        един начин с подръчни средства е, да ги заредиш с уред за мерене на съпротивление, и после да превключиш на ток и да сравниш с нов времето на разреждане през едно и също съпротивление. ама аз в такива случаи сменям всички кондензатори, щото няма как да ги провериш докато са на платката, а свалиш ли ги, по-добре да сложиш нови после.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Да има начин да го оправят.

          Коментар


            #6
            мерси за информацията, ще търся някой от бургас да я види :D
            Punto JTD
            http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

            Коментар


              #7
              jimi69 написа:
              мерси за информацията, ще търся някой от бургас да я види :D
              Каква е видеокартата? Дай снимка ако си личи "изгорялото". Щото ако видеото струва 100лв. - никой няма да си играе да го прави, ако е чип. Ако е кондензатор - струват стотинки, а труда е не повече от 5-10лв.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                За 5-10лв., няма да си включа поялника дори.Не се заяждам, само споделям моето виждане.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  За 5-10лв., няма да си включа поялника дори.Не се заяждам, само споделям моето виждане.
                  Извинявай, но за нещо, което струва 40-50лв. колко пари ще искаш да си включиш поялника? 30лв. ли? Значи за IR ребоулинг със смяна на чипа да не искам 140-160лв., че били много, а за някакъв пършив кондензатор да искам повече от 5-10лв? И то ако е един... явно Заралии верно сте много богати...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Явно като заяждане го прие.
                    jenshen73 написа:
                    Извинявай, но за нещо, което струва 40-50лв. колко пари ще искаш да си включиш поялника?
                    20, като не го устройва да си купи нова карта !Сега остава да кажеш, че във Варна за преинсталация взимате под 30лв и че заплатата на един хардуерист е поне 600лв, защото богатите Заралии работят това за 300-400лв.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Аз пък ше ви кажа, че майсторите са едни от най големите нахалници, и точно заради тва от известно време влизам по форуми , чета, и аз си правя нещата (по колата) естествено, ако не е нещо което не изисква специални инструменти и условия.Емцо, според тебе 20 кинта трябва да вземеш да смениш едно такова бомбе така ли ? Ама ти не би дал 20 кинта за нещо, което се прави макс половин час, тва със замерването сигурно, гледал съм как се сменят на телевизор такива, и мога да ти кажа , че повече от 20-30 мин няма да ти отнеме, ако ще да си бавен, като народна песен Тука със сигурност има майстори и ся ше се подразнят, от тва което ще напиша:30 лв за диагностика , тва са много пари да ти кажат, примерно , че акумолатора или динамото е за смяна.100лв минимум за смяна на съединител тва също са кинти , при положение, че има коли , чиято кутия се сваля за 30-40 мин. Някъде и 20 кинта за смяна на масло та дерат.Ся разбирам, че имате платени софтуери (почти никой ги няма) и че сте инвестирали, ама малко по живо бачкайте и вземайте по малко така, ще съм аз доволен и ще пратя още приятели при вас (примерно). + тва никой до сега на мене не ми е връчал касова бележка, освен във сервиза на фият, където и там вземат 30лв за диагностика, но поне във представител на марката, не в гаражен шанаджия който иска същото Същата работа е с видео картата, питам дали ще се оправи ако се оправи за 10-15-20 кинта ок, ако не нова и майсторите, да си държат поялниците изключени , и да мрънкат, че нямат работа.И мене не ме интересува кой за колко пари работи, щото тия дето вземат по 300-400 и бачкат тая работа реално правят по 3-4 бона, тва, че шефа не им ги дава тва не е моя вина, който както се уреди. Ще дават... като си мълчат всички и почват на 300-400 ще дават , че и ще свалят.Картата е Гигабайт мисля, няма следи от изгоряло никъде, май ще е нова, не съм на зор просто питах, става или нестава. :D
                      Punto JTD
                      http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                      Коментар


                        #12
                        Aми за под 5мин ще е готова, ама като ида в сервиз да ми сменят ремъка агренажния, правят го със затворени очи, но взимат 100лв.За 100лв работа ли е ?Един човек, колкото и да е кадърен, не може навсякъде да сколаса, затова за всеки влак си има пътници.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Aми за под 5мин ще е готова, ама като ида в сервиз да ми сменят ремъка агренажния, правят го със затворени очи, но взимат 100лв.За 100лв работа ли е ?Един човек, колкото и да е кадърен, не може навсякъде да сколаса, затова за всеки влак си има пътници.
                          Emzo. Тук те подкрепям. Част от проблема на нас българите е, че се врем на всейде и си мислим, че всичко можем и от всичко трябва да разбираме. В същото време не отделяме нужното време да се усъвършенстваме в "нещото" или професията, която умеем най добре и, с която си вадим хляба. Аз лично уважавам труда на механика или монтьора, които са отдали голяма част от времето и парите си да се учат и практикуват в среда на вечна мръсотия. Аз седя в офис на хладно през лятото и на топло през зимата. Печеля пари в такава среда ( за това съм и учил) и нямам никакво право да съдя за цената на труда им...Пазарна икономика е. Ако някой се надцени без покрития - си е само за негова сметка. Мисля, че във времена на чудовищна информация и конкуренция няма как да сколасват "скубачите" без покритие. И понеже работя в сферата на услугите знам, за какво говоря и сигурно повечето от вас са изпитвали усещането да видят "делата" на "всичко знаещите и можещи" клиенти. В повечето случаи не само не са си помогнали, ами са си навредили...Финансово и времево най-вече. Или с две думи - загубили са материал и енергия, които биха използвали за далеч по-приятна "занимавка".ПС: Колега Джими 69, извинявай, че размих темата ти, но имай едно на ум от това, което съм написал.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            ntodorov написа:
                            emzo написа:
                            Aми за под 5мин ще е готова, ама като ида в сервиз да ми сменят ремъка агренажния, правят го със затворени очи, но взимат 100лв.За 100лв работа ли е ?Един човек, колкото и да е кадърен, не може навсякъде да сколаса, затова за всеки влак си има пътници.
                            Emzo. Тук те подкрепям. Част от проблема на нас българите е, че се врем на всейде и си мислим, че всичко можем и от всичко трябва да разбираме. В същото време не отделяме нужното време да се усъвършенстваме в "нещото" или професията, която умеем най добре и, с която си вадим хляба...
                            колеги, не се карайте, това е така щото не печелим достатъчно, колкото и добри да сме, а не щото, видиш ли, такъв ни бил манталитета. познавам доста хора, които като се върнат от "запада" разсъждават правилно, но само след като 2-3 месеца си получат "българската заплата", се осъзнават къде са и започват да вършат несвойствени дейности с цел оцеляване. мисълта ми е, че ако се тръгне в посоката аз вземам 30 лв. за кондензатор, щото оня взема 100 лв. за ангренаж, то следва, че оня взема 100 лв. за ангренаж, понеже ти сам си правиш всички ремонти по колата, които не изискват специални инструменти, а той седи и чака да ти дойде времето за смяна на ремъка. същото е с перални, дребни домашни ремонти и пр. ако аз можех да се изнеса на хотел за две седмици и да платя на бригада да ми ремонтира дома, знайш ли кога щях да мъкна гардероби с аверите, слагам ламинат с баджанака и боядисвам стени със жената?! тъй че, като ни се оправят доходите, тогава ще живеем като хората и дотогава няма смисъл да се заяждаме на дребно помежду си.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #15
                              Абе...Господ да пази от майстори, това знам аз...

                              Коментар

                              Working...
                              X