Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агресията на пътя...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Агресията на пътя...

    Чели сме ,гледали сме за агресията на пътя ,но досега не съм си мислел че ще съм страна в нещо подобно...Тръгнах да забирам майка ми от село...На извънградския път застигам бял Хюндай и30 ,движещ се изключително бавно...Тръгвам да го изпреварвам ,като си пускам ляв мигач ,а онзи и той пуска ляв мигач и ме засича...Ударих спирачки и се разсвирих с клаксона...Онзи явно мислеше да завива и се изнесе в ляво...Заминах го от дясно и му вдигнах ръка...Индивида тръгна по мен и започна да натиска и ме задмина и спря по средата на пътя...Излезе ,а аз просто обърнах и се махнах ,защото трябваше да се сбием...Принципно избягвам такива конфликти ,ама се чудя дали постъпих правилно...Дали не трябваше да сляза и аз и да си му вкарам няколко в кухата тиква...Супер много съм ядосан и не ми дава мира тая случка...Просто исках да споделя с някой ,а тука си го имам като вкъщи...Интересно ми е някой от вас ставал ли е участник в такава ситуация и как е постъпил?
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    #2
    Добре си постъпил, Симеоне. Излишно е да се проявява криворазбрано мъжество към подобни отрепки.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Правилно си постъпил, от спорове и бой файда няма. Не разбрах само това, каза, че мислел този с Хюндая да завива наляво, което означава че си е бил прав, защото ако е имало пресечка наляво, то поне 20м преди това осовата линия е била непрекъсната, което забранява изпреварването. Може и да не съм прав, просто предполагам
      НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

      Коментар


        #4
        Валентино_88 написа:
        Правилно си постъпил, от спорове и бой файда няма. Не разбрах само това, каза, че мислел този с Хюндая да завива наляво, което означава че си е бил прав, защото ако е имало пресечка наляво, то поне 20м преди това осовата линия е била непрекъсната, което забранява изпреварването. Може и да не съм прав, просто предполагам
        Значи по този път няма никъде осева линия...А там ,няма кръстовище ,а просто една постройка ,пред която с чакъл са си направили нещо ,като отбивка...Кофтито беше ,че моята предница беше до предната му врата ,а той цъкна мигача и започна да свива...
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          Лошото в такива ситуации е, че идиота ако не му се налее малко акъл/да се разбира тупаници/ в кухата глава следващия път ще направи същото на пътя/недай си боже направи предпоставка за някое ПТП, че както винаги си отива някой невинен в такива случаи/, в момента само е събрал още смелост и се е помислил за господ, за съжаление такъв ни е манталитета и такива неща са често явление, особенно по по-малките населени места където като се качът на колите си и си мислят, че са господари на пътя и никой не трябва да ги задминава, подсвирква или пречи.Тука в София е същото само, че са батковци дето са се скрили в черните мерцедеси и бмв-та зад тъмните стъкла, да не попада човек на такава празна и куха глава, защото и за тях не важат нито мигачи, нито предимство и винаги трябва да са първи на всеки светофар.Имам късмет, че пътувам до работа с метрото, а не с колата иначе на пътя човек хаби само нерви, а би трябвало шофирането да доставя удоволствие
          punto HGT

          Коментар


            #6
            неможеш да го съдиш.... всички знаем зе смотаната мъртва точка, но постъпката му след това заслужава да я уважиш с 2 щанги по манерката.... не стига че е виновен, ами и слиза да прави панаир.....

            Коментар


              #7
              Аз все се каня да се подготвя за такива ситуации с някоя бухалчица до шофьорската седалка. Поне като видя някой такъв да тръгва, да мога да му успокоя мерака за саморазправа, ама може и той да извади нещо и тогава става "весело" . "Бягството" на колегата в този случай е правилния вариант, че не се знаеше до какво може да се стигне и какви ще са последствията .

              Коментар


                #8
                Валентино_88 написа:
                Правилно си постъпил, от спорове и бой файда няма. Не разбрах само това, каза, че мислел този с Хюндая да завива наляво, което означава че си е бил прав, защото ако е имало пресечка наляво, то поне 20м преди това осовата линия е била непрекъсната, което забранява изпреварването. Може и да не съм прав, просто предполагам
                Не е бил правРаздел V. Маневри Чл. 25. (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното положение, посока и скорост на движение.Чл. 37. (2) Водачът на нерелсово пътно превозно средство, завиващо наляво или надясно за навлизане в крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да пропусне пътните превозни средства и пешеходците, движещи се по пътя, който той напуска.както и Чл.42(3) Водачът на изпреварваното пътно превозно средство е длъжен да не увеличава скоростта и да не пречи на изпреварването по какъвто и да е друг начин.В случая онзи пръч преди да предприеме маневра е длъжен .....

                Коментар


                  #9
                  Колегата pioneеr ме е изпреварил.Онзи ден на магистралата си размахвахме средни пръсти с някакъв, на който моите 150 км/ч му се видяха крайно бавно, настигайки ме отзад, а аз в тоя момент изпреварвах 3-4коли, движещи се с около 120... летеше зад мен поне с 180, а може и повече... преди да тръгна го нямаше в огледалата... след като се прибрах в дясно се изравни с мен и ми показа среден пръст, и доколкото прочетох по устните му, спомена нещо за майка ми... Отвърнах му със същото и се обърнах напред... а той си отмина в лявата лента... Бе всякакви... но и аз не бих се разправял с подобни... ако почне да ме сече и да спира - просто ще го отсвиря, ако трябва със задна...

                  Коментар


                    #10
                    Ами на такива тарикати ако слезе и тръгне към мен а аз набия 1-ва и газ срещу него дали няма да се подмокри ???
                    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                    Коментар


                      #11
                      И аз мисля. че правилно си постъпил. Аз също се дразня много от неправдата и безочието на такива ръбове, но за жалост все по-често ги има. Както писа някой колега по-горе, освен някои, които са си по принцип прости момчета, се навъдиха и много от ония с големите, черните коли празноглави комплексари, дето си мислят, че като са изкарали някой лев (вероятно не много ясно колко честно) и светът е техен.Независимо на кой от тези два типа келеш си попаднал и в двата случая е безполезно да се занимаваш, просто щото не може да те разбере к’во му казваш, акълчето му е толкоз Yellow_Flash_Colorz_PDT_09
                      ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                      Stilo JTD 115 2003 бегачка
                      Brava 1,4 12V 1997 на газ
                      Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                      i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                      Коментар


                        #12
                        И после същите нерваци се чудят защо някой им е надраскал колата с ключ, изпуснал гумите, напълнил ауспуха със строителна пяна и др. подобни Ако някой такъв ме изнерви просто си записвам номера, намирам адреса ( да не изпадаме в подробности има начини ) и проявявам фантазия върху колата му. Не съм го правил, но ако се случи някой ден да ме изкарат от кожата ми изобщо няма да се учудя от себе си, ако го направя
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #13
                          pioneer 306c написа:
                          Валентино_88 написа:
                          Правилно си постъпил, от спорове и бой файда няма. Не разбрах само това, каза, че мислел този с Хюндая да завива наляво, което означава че си е бил прав, защото ако е имало пресечка наляво, то поне 20м преди това осовата линия е била непрекъсната, което забранява изпреварването. Може и да не съм прав, просто предполагам
                          Не е бил правРаздел V. Маневри Чл. 25. (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното положение, посока и скорост на движение.Чл. 37. (2) Водачът на нерелсово пътно превозно средство, завиващо наляво или надясно за навлизане в крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да пропусне пътните превозни средства и пешеходците, движещи се по пътя, който той напуска.както и Чл.42(3) Водачът на изпреварваното пътно превозно средство е длъжен да не увеличава скоростта и да не пречи на изпреварването по какъвто и да е друг начин.В случая онзи пръч преди да предприеме маневра е длъжен .....
                          Колега на мен тези маневри са ми ясни и се старая да ги спазвам. Казах, че е бил прав въпросния глупак, преди да се дооточни колегата, защото да завиеш на ляво може да значи да завиеш в поляните, в къра, в чакъла ит.н., но може както казах да завиеш и в пресечка с нормална маркировка на пътя. Там вече нещата са други, защото преди кръстовището осовата линия ще е непрекъсната поне 20м., а мисля знаеш на непрекъсната какво се прави? След като доуточни колегата за какво иде реч, то става ясно, че глупака е бил за щанга в главата :D
                          НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                          Коментар


                            #14
                            Изключително много се радвам, че не съм се родила мъж, иначе за мен щяха да пишат по новините всяка седмица - щях да им падна до положението и доста кръв щеше да се лее. За конкретния случай - независимо какво правиш или не на пътя, никой няма право да се дъжи като идиот и по подобен начин - ако е искал да завива, да е пуснал мигач. Да е погледнал в огледалото да види идва или не някой, дори в случай грешката да е твоя. Извън случая - един път щяха да ме бият, щото направих забележка на един да не си спира колите, 2 коли и един бус, така пред блока, защото по-широките коли не могат да минават, тоя като скочи, измъкна една летва, взе да дърпа вратата, добре че имам навика да се заключвам и добре че имаше хора наблизо да го усмирят. Подадих жалба в полицията и вече повече от година колите му се спират на друго място. По магистралата редовни изникват ниско летящи зад мен, често размахват и среден пръст.... явно хората няма как да си избият комплексите по друг начин. Според мен 50% от нацията се нуждае спешно от психиатър.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              Всички сме изпадали в подобни ситуации. Веднъж си изпреварвам 3 тира, плътно един до друг, по магистрала Тракия. По средата на колоната отзад изкача Ауди А8 и започва да святка упорито, без да спре, ама непрекъснато, бях със стилото, съответно нямаше как нито да ускоря по-бързо, нито да се прибера между тировете, бяхме и 5 души в колата, тогава взех най-лошото решение в случая и скочих на спирачките, добре, че и Аудито има добри спирачки, иначе щяхме да станем на кайма. Та онзи после ме настигна, засичаше ме, блокира ми пътя на входа за пловдив, изравних се с него, той милия, сам самичък, 60 кг с мокри гащи, чуди се чуди се и си тръгна.. после размисли и почна пак да ме гони. Истината е, че си ни е такъв манталитетът, а и агресията поражда агресия. Най-много го усещам, когато возя бебето, въпреки, че съм сложил 2 лепенки на задното стъкло, всички ме изпреварват, засичат. Просто караме като абсолютни, агресивни, малоумни идиоти. Винаги някой се бута да те пререди, на светофар, на кръстовище на ляв завой да те заобиколи, не мога да разбера как може да сме толкова прост народ, ама сме наистина прост. Никога не бих тръгнал да пререждам или изпреварвам някой на ляв завой на кръстовище. Или точно преди червен свтетофар, някой дава газ до последно за да мине пред мен, вместо да си стои зад мен в колоната. В града колкото и да бързаш, все ще спреш на следващото кръстовище. Вчера един малоумник с BMW 320 ’96-та и ръката на 1 часа на геврека почна да бибитка на една линейка пред него, която много бавно явно му се изтегляше на светофара. Малоумни, агресивни шофьори сме. То и да искаш да караш нормално, не може. С 90 на междуградски път ме задминават като спрял. Най-тъпото е като ми се лепне някоя барака 20 годишна отзад и хем не и стига да ме мине, хем ми стои на една педя. Така ми идва да му бия едни спирачки и да ми влезе в багажника и да му счупя тъпата кратуна после, ама явно и аз много се паля.

                              Коментар

                              Working...
                              X