Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агресията на пътя...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Правилно си постъпил.Не си струва да се разправяш с такъв,защото ти може да излезеш да му се скараш с цел малко да се усети пък оня знаеш ли го може и нож да ти извади и за едното малоумно засичане да стане беля...хората са препаткали съвсем не трябва да им се обръща много много внимание съм се убедил.Иначе преди седмица последно ми се случи една мутреса явно някаква с една Е класа да ми вдига панаир залепена за задната броня да съм се засилил,защото минах на последните секунда,две на светофара,а на нея не й се спираше явно да чака.Гледам в огледалото маха,святка,свири,стори ми се,че май нещо ме и наруга и й чукнах спирачките ей така за секунда и както ми махаше с две ръце да видиш как се набра цялата на волана и се изцъкли щото с нейната дистанция от метър два малко остана да ми се качи отгоре...пък познай ако ме подпре кой ще го отнесе.А м/у другото въпеки по-малкия брой жени шофьори забелязвам,че именно те са по-нервни на пътя,а не се виждат,че 2/3 не им се отдава много много шофьорлъка.Предполагам,че причината е в натоварването от личната им неспособност,осъзнаването й и психическото и физическо натоварване при шофиране и всичко това почва избива в агресия
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #17
      Най-гадната случка, която ми се е случвала, е да ми вадят нож при спор за паркиране преди 3 години. Аз реагирах първосигнално-тръгнах да се бия, което сега оценявам като изключително глупаво. Само благодарение на случайността не влязохме в криминалните хроники. От тогава съм решил, че с психично болни хора (,защото нормалните хора не вадят нож, ако те видят да им паркираш на любимото място) няма смисъл да се разправям. Просто няма абсолютно никакъв смисъл.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        Добре си постъпил че не си влизал в конфликт. След като се разкара тоя кретен набираш 112 и описваш цялата случка. Добре е със марка модел и номер на колата.Защото тоя утре пак ще ги прави същите номера по пътищата и някой наистина може да пострада.За такива които карат рисково и създават опасност задължително трябва да се знае, и те да знаят че номерата им минават само първия път.
        Bravo 1.6 / 16

        Коментар


          #19
          И аз съм твърдо ПРОТИВ такава агресия, но идва момента на "обратния ефект" като никой не им насвива сърмите на такива дрислета. Правя всичко възможно да избягвам подобни ситуации, но преди години един "тарикат" с BMW ме изнерви и го направих крив с Москвича Е точно така спря напреко на платното и реши да се прави а мъж Е аз понастъпах газта и много бързо ми направи път, после малко се опита да ме гони и да ме изпревари, но и аз знам 2 и 200 :D Дадох му да разбере с кого си има работа и повече не съм го мяркал. Направи ми лошо впечатление обаче, че хората като видят "лъскава" кола в огледалото и сами се вкарват в разни филми, и ония гадове решават че са велики. Като взех Мареа -та, все още имаше много малко такива коли ( от тази серия ФИАТ ) по нашия край, а тя нали си има фаца :D и особено с включени само халогени за мъгла ... Настигнех ли някой с по-народна кола, веднага се шашва и започва да ми дава път да го изпреваря, дори и да е на неподходящо място Е, не се възползвах от такива ситуации, не съм такъв човек. С две думи, сами сме си виновни че има такива лекета по пътищата. Я всеки да го свива, като реши да се прави на интересен, да видиш как ще се научат къде им е мястото.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #20
            pioneer 306c написа:
            Валентино_88 написа:
            Правилно си постъпил, от спорове и бой файда няма. Не разбрах само това, каза, че мислел този с Хюндая да завива наляво, което означава че си е бил прав, защото ако е имало пресечка наляво, то поне 20м преди това осовата линия е била непрекъсната, което забранява изпреварването. Може и да не съм прав, просто предполагам
            Не е бил правРаздел V. Маневри Чл. 25. (1) Водач на пътно превозно средство, който ще предприеме каквато и да е маневра, като например да излезе от реда на паркираните превозни средства или да влезе между тях, да се отклони надясно или наляво по платното за движение, в частност за да премине в друга пътна лента, да завие надясно или наляво за навлизане по друг път или в крайпътен имот, преди да започне маневрата, трябва да се убеди, че няма да създаде опасност за участниците в движението, които се движат след него, преди него или минават покрай него, и да извърши маневрата, като се съобразява с тяхното положение, посока и скорост на движение.Чл. 37. (2) Водачът на нерелсово пътно превозно средство, завиващо наляво или надясно за навлизане в крайпътна територия, като двор, предприятие, гараж, паркинг, бензиностанция и други подобни, е длъжен да пропусне пътните превозни средства и пешеходците, движещи се по пътя, който той напуска.както и Чл.42(3) Водачът на изпреварваното пътно превозно средство е длъжен да не увеличава скоростта и да не пречи на изпреварването по какъвто и да е друг начин.В случая онзи пръч преди да предприеме маневра е длъжен .....
            От цитираните текстове си спестил един, който е важен, а именно, че изпреварващият е длъжен да се увери, че изпреварваното МПС не е подало мигач за изменение на посоката наляво. Чл. 42, ал. 1 или 2. В такъв случай, от гледна точка на водача на Хюндайа, ситуацията може да изглежда така:"Карам си, и тамън съм намалил и давам мигач да се отбия вляво от пътя до една сграда, изведнъж един с едно Типо тръгнал да ме изпреварва, при положение, че съм му дал мигач, и че тъкмо се отбивах и щях да му освободя пътя. После исках го настигнах да го набия, ама той избяга, щото ме видя колко съм страшен..." Ние сме културни шофьори и сме за пример! Ние сме най-примерните! Нашият форум е най-големия! Постъпил си добре, колега!

            Коментар


              #21
              Е ти па ся Оги все да сме толерантни с другите и все в нас да е вината.Ами той човека си е написал,че оня е тръгнал да прави маневрата,когато нашия човек е бил до вратата му.Много се дразня на такива дето почват да правят маневра и тогава си подават мигача.По описаното в случая разбирам,че ония просто не е знаел къде отива и затова е карал и бавно.Ама кво да направи нашия човек?Просто случило се-случило.А ония тръгнал да се разправя.Льольо с льольо,ама трябвало е да са 2-3 човека,че да види оня кон боб яде ли.
              FIAT BRAVO 1.6
              FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
              LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

              Коментар


                #22
                Всякакви ги има, важното е да не се изнервяте. Карам по околовръсното на Пловдив и зад мен се приближава една астра; има трафик обаче и не може да ме изпревари, аз карам със 100км/ч. В един момент започва да ми присвятка и да ми бибитка.. а сега де Поглеждам пак хубаво, едно момченце сигурно на 16 години с 3-ма чичковци в колата. Така че - потреси всякакви, ама ми идваше да спра и да им набия канчетата на всичките с козия крак.

                Коментар


                  #23
                  rotdot написа:
                  Всякакви ги има, важното е да не се изнервяте. Карам по околовръсното на Пловдив и зад мен се приближава една астра; има трафик обаче и не може да ме изпревари, аз карам със 100км/ч. В един момент започва да ми присвятка и да ми бибитка.. а сега де Поглеждам пак хубаво, едно момченце сигурно на 16 години с 3-ма чичковци в колата. Така че - потреси всякакви, ама ми идваше да спра и да им набия канчетата на всичките с козия крак.
                  Ми в такава ситуация намаляш на 60 и готово.
                  FIAT BRAVO 1.6
                  FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                  LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                  Коментар


                    #24
                    popara801 написа:
                    rotdot написа:
                    Всякакви ги има, важното е да не се изнервяте. Карам по околовръсното на Пловдив и зад мен се приближава една астра; има трафик обаче и не може да ме изпревари, аз карам със 100км/ч. В един момент започва да ми присвятка и да ми бибитка.. а сега де Поглеждам пак хубаво, едно момченце сигурно на 16 години с 3-ма чичковци в колата. Така че - потреси всякакви, ама ми идваше да спра и да им набия канчетата на всичките с козия крак.
                    Ми в такава ситуация намаляш на 60 и готово.
                    Тва го практикувам на Цариградско само. Пред мен коли, вдясно коли и отзад пича ми святка На такъв не ти ли идва да спреш да му отупаш прахоляка?

                    Коментар


                      #25
                      В тая ситуация трееше да слезеш от колата на бургия пък каквото стане, защото следващия път тоя смешник ще се прави на Атила на някой друг... Тоя е бил от хората, които просто си просят боя...Преди години, когато все още бях "софианче" направих главата мека на един подобен таласъм... гони ме въпросната псевдомутричка с БМВ-це тройчица по Ботевградско, защото не видиш ли, съм му засекъл пътя... гони ме 2-3 светофара и прави мимики да спирам... Аз търпя и си карам, вече като наближихме подлеза преди Подуене си викам "тоя нема акъл - ще ме следва 10км до Симеоново"... и спираме, аз вървя към него и му викам, че ще го бия - ТОЙ НЕ ВЯРВА!!!След минута ми стискаше ръката за довиждане... с два пъти по - голяма глава, и три пъти по - ниско самочувствие...Извода за мен беше, че при подобни ситуации трябва да се подхожда дипломатично и със спокойствие, но когато някой просто си проси боя - трябва да си го получи, за да си кротува известно време след това... Айде със здраве и не пускайте аванта на разни Смарайди... Ако не е ял бой като малък - ще яде като голям да види как е и те така...
                      M-Benz E 250 TD 150hp
                      M-Benz 200d 75 hp
                      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                      Коментар


                        #26
                        Аз след 2 случая с Типото, съм се екипирал с кво ли не по жабките..и откакто съм се екипирал, със Стилото не съм имал случай на саморазправа.Сигурно бих избегнал директна саморазправа като се замисля. Но понякога човек не мисли..Тези дето ме настигат и почват да мигат, в най-лява лента на магистралата, особено като нямам къде да отида, обикновено награждавам със спирачки, намалявам си бавно-бавно, и се връщам зад този, дето изпреварвам. От опит, това е най-голямото наказание, дето съществува. Това само ако ме издразни да кара при над 120 в задната ми броня и да светка. Ако не го прави си ускорявам и го пускам.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #27
                          Има и едно друго положение, че в колата всеки има кураж да светка, псува и т.н., но опре ли работата да се слиза, смелчагата се замисля :D . Имах такъв случай на влизане в Карлово от Пловдив. Там на Т образното аз бях наляво, обаче отгоре имаше колона коли та края не й се вижда, но караха в дясната лента и аз можех най спокойно да си свия в лявата. Да ама един отворко с една Астричка се уплаши да не го засека и започна едно светкане и свирене, аз намалих, а той мина и спря пред колата да се прай на отворен. Викам ОК и със слизането дръпнах ръчката да се отвори багажника, че там имам лекарства за такива мухльовци. Да ама не опрях до багажника, че още със слизането тъпака вкара 1-ва на Астричката и се изпари. Според мен 90%от тея святкащите и свирещите нямат смелост да слязат, ами просто се правят на " ВЕЛИКИ", каквито никога няма да бъдат.
                          НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                          Коментар


                            #28
                            колегата е прав - куче дето лае, не хапе

                            Коментар


                              #29
                              rotdot написа:
                              Най-тъпото е като ми се лепне някоя барака 20 годишна отзад и хем не и стига да ме мине, хем ми стои на една педя. Така ми идва да му бия едни спирачки и да ми влезе в багажника и да му счупя тъпата кратуна после, ама явно и аз много се паля.
                              Аз съм скачал така на спирачаката ама карахме бавано на едно ограничение - 60км/ч. Видях, че тъпанара кара яйца на задния джам и се разлетяха по седалката му. Видях как ме нареждаше ама като незнае как да кара аз какво съм му виновен.Иначе най-много ме дразнят някакви комплексари дето карат бавно, като ги изпреваря и видят с каква кола съм и получават някакъв сигнал от далечна планета, започват да изпреварват с/у колите.
                              Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                              Ex.Opel Astra

                              Коментар


                                #30
                                На пътя винаги се случват някакви случки. Дали ние не сме видели нещо в огледалата, дали другият пред нас или зад нас е бил ръзсеян е без значение. Натрупването на грешки и високата скорост често водят до подобни ситуации, особено на магистрали и най-вече при тия жеги. Важното е да не се стига до произшествия и да се приберем живи и здрави при или с семействата си.На 15 Юли като тръгнах от Ямбол за София по новата магистрала попаднах в интересна ситуация. Някъде към Стара Загора си карам в дясната лента с 140 и в огледалата виждам черен джип приближаващ с около 160-180 и си карам спокойно, защото лявото платно е свободно. В същото време в далечината се вижда бял джип (Порше), летящ с над 200-220 с включени дълги. Викам си те сега стана мазало и отбих в аварийната лента. Отпуснал газта и с крак на спирачката гледах сеире на двамата джигити (от първия ред). Белият джип изпревари черния от дясно - точно където щях да съм аз. Чудех се само дали, ако не бях се дръпнал плътно в дясно тоя с Порше Каена щеше да изпревари по аварийната лента!?Жената често ме пита защо се оглеждам през лявото си рамо като изпреварвам. Ами как да не се оглеждаш при тия скорости и наличието на мъртва зона. По-добре да се убедя с очите си, отколкото да се извинявам на някой, след като съм му изправил косата.
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X