Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови цени на картите за метрото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нови цени на картите за метрото

    Сигурно сте разбрали, че от 01.09.2012 цената на месечната карта за метрото се променя от 23 на 35 лева. Очевидно причината е пускането на новия лъч на метрото след 01.09.2012. Да но аз а и повечето хора, които и сега ползват метрото ще продължат да си пътуват с него по същия маршрут, просто ще имаме възможност да ползваме и втория лъч по който много рядко ще се наложи да пътуваме . Защо общинските съветници не разделиха метрото на две линии и за всяка от двете линии месечната карта да е 23 лева, каквато е тя за всяка друга маршрутна линия на градския транспорт?

    #2
    Re: Нови цени на картите за метрото

    mitakkk написа:
    Сигурно сте разбрали, че от 01.09.2012 цената на месечната карта за метрото се променя от 23 на 35 лева. Очевидно причината е пускането на новия лъч на метрото след 01.09.2012. Да но аз а и повечето хора, които и сега ползват метрото ще продължат да си пътуват с него по същия маршрут, просто ще имаме възможност да ползваме и втория лъч по който много рядко ще се наложи да пътуваме . Защо общинските съветници не разделиха метрото на две линии и за всяка от двете линии месечната карта да е 23 лева, каквато е тя за всяка друга маршрутна линия на градския транспорт?
    Не се възмущавай. Специално с картите за градския транспорт има толкова много несправедливости. Например: аз съм софийски жител, но съм студентка редовно обучение в Свищов. Заради това нямам право да ползвам преференции за пътуване (карта за студенти) в обществения транспорт в София. Други колеги, които са жители на други населени места, различни от София, но учат в столицата, имат всякакви права за отстъпки в градския транспорт и не само. Не че имам нещо против тях, но защо аз нямам?! Както казах - много несправедливи неща има в градския транспорт. Така или иначе нищо не може да се промени, така че не се ядосвай.
    Един за всички, всички за мен

    Коментар


      #3
      картата не е за да се возиш евтино само защото си столичанкакартата е за да се возиш евтино като ходиш да се учиштова че в Свищов няма метро е друг въпрос :D
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Sev написа:
        картата не е за да се возиш евтино само защото си столичанкакартата е за да се возиш евтино като ходиш да се учиштова че в Свищов няма метро е друг въпрос :D

        Коментар


          #5
          в случая не става въпрос за карта за метро, моето момче, а за градския транспорт. Дали си студент в София, Каспичан и с.Ясен - ти си студент и трябва да ползваш преференции, че си такъв, още повече, когато не си дистанционно или задочно обучение. По някакъв начин трябва да се помага на младите хора, които инвестират в образование.Но да приемем, че си прав (а ти не си). Защо тогава на колегите от софийските ВУЗ-ове не им спират картите за лятото, когато се предполага, че трябва да са си по родните места, а не в софийския градски транспорт?
          Един за всички, всички за мен

          Коментар


            #6
            presinka написа:
            Защо тогава на колегите от софийските ВУЗ-ове не им спират картите за лятото, когато се предполага, че трябва да са си по родните места, а не в софийския градски транспорт?
            Мда! Стана ми интересно сега, не че ме касае де В БДЖ намаленията важат за студенти, без значение накъде пътуват.Защо в СГТ не е така?!?Студентите са си студенти - без значение къде учат. А и няма гаранция, че им се налага да ползват транспорт - може да живеят в някое общежитие срещу факултета си... що са им тогава карти? Sev?

            Коментар


              #7
              то остава и да следят кой къде живеене ставайте смешнизащо винаги търсите някакви преференции? да минете тънко? или без пари?то в такъв случай и на учениците да им дават едни национални карти...даже като сме в ЕС може и европейскиотносно твоя случай - нали се сещаш че за това намаление някой дава субсидия?от какъв зор столична община ще плаща за твоята карта, само за това че си родена в София ли?
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Да бе, представяш ли си какви сме цигани, да търсим преференции. Ще ти дам един единствен пример защо, трябва да имат отстъпки - защото по презумпция студентите редовно обучение не са работещи хора. Те учат. Родителите им ги издържат и плащат семестриални такси, квартири, учебници и т.н и т.н. Защо да не се облекчат тези хора по някакъв начин? Само хората от малцинствата ли трябва да имат привилегии в тая държава?
                Един за всички, всички за мен

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  то в такъв случай и на учениците да им дават едни национални карти...даже като сме в ЕС може и европейски
                  Всъщност такива карти има.Международна студентска ID карта - ISIC

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Sev написа:
                    то в такъв случай и на учениците да им дават едни национални карти...даже като сме в ЕС може и европейски
                    Всъщност такива карти има.Международна студентска ID карта - ISIC
                    Дидо, студентите и пенсионерите сме хора - второ качество. Кучета ни яли. Я по-добре пеша да ходим, че е и по-здравословно. Пък всички пари от данъци нека да се дават на братята роми, че имат нужда.
                    Един за всички, всички за мен

                    Коментар


                      #11
                      Дидо, много добре знаеш че не говорим за товаи никой не е казал, че студентите са второ качествоно преференциите са свързани с това да си изпълняват студентските задълженияиначе са си нормални граждани и трябва да си плащат редовната цена за услугите
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Аз не съм много съгласен с теб, Сев, ама айде.В кината защо продават билети с намаление за студенти? Това с какво им помага за студентските задължения?Не напразно сложих линк към ISIC картите. С такава карта ВСЕКИ български студент може да ползва намаления при пътуване с автобус в почти цяла Европа. Без значение къде учи.СГТ обаче е нещо различно.

                        Коментар


                          #13
                          Sev написа:
                          защо винаги търсите някакви преференции? да минете тънко? или без пари?
                          защото, SEV нямаме пари, заради държавата, в която живеем.Защото държавата с нищо не облекчава бизнеса на моя работодател, за да ми даде той по-голяма заплата и да не търся преференции, и да мина тънко. Държавата минава тънко с нас гражданите, като работим за без пари, а плащаме данъци, стоки, горива, като за силно развита европейска държава.Моята длъжност, отговорности и ангажименти към фирмата, оценявам на 2500-3500 чисто възнаграждение (което бих получил във всяка европейска държава), но тук нали се сещаш кога ще взема тия пари ? Е, за тва мрънкаме и гледаме да минем тънко!
                          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            Аз не съм много съгласен с теб, Сев, ама айде.В кината защо продават билети с намаление за студенти? Това с какво им помага за студентските задължения?Не напразно сложих линк към ISIC картите. С такава карта ВСЕКИ български студент може да ползва намаления при пътуване с автобус в почти цяла Европа. Без значение къде учи.СГТ обаче е нещо различно.
                            киното е частно!!! собственика решава какво да прави и какво не, ако иска и без пари да ги пускаградския транспорт е общински и ние всички го субсидираме заради гратисчии и карти с намаления и подобни
                            kosta написа:
                            Sev написа:
                            защо винаги търсите някакви преференции? да минете тънко? или без пари?
                            защото, SEV нямаме пари, заради държавата, в която живеем.Защото държавата с нищо не облекчава бизнеса на моя работодател, за да ми даде той по-голяма заплата и да не търся преференции, и да мина тънко. Държавата минава тънко с нас гражданите, като работим за без пари, а плащаме данъци, стоки, горива, като за силно развита европейска държава.Моята длъжност, отговорности и ангажименти към фирмата, оценявам на 2500-3500 чисто възнаграждение (което бих получил във всяка европейска държава), но тук нали се сещаш кога ще взема тия пари ? Е, за тва мрънкаме и гледаме да минем тънко!
                            ти може и на 10 000 да си оценямаш труда, ама това си е твоя преценкаа това дали работодателя ти ще ти даде пари ако държавата го олесни и той печели повече - не няма да ти дадеима едно нещо което се нарича търсене и предлагане - предлагат ти, ти търсиш и това е
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Sev написа:
                              киното е частно!!! собственика решава какво да прави и какво не, ако иска и без пари да ги пускаградския транспорт е общински и ние всички го субсидираме заради гратисчии и карти с намаления и подобни
                              Така е. Киното е частно. И частникът повече го е грижа за студентите, отколкото общината, респ. държавата ни.Между другото - в повечето областни градове градските линии отдавна се обслужват от частни фирми. И при тях студентските намаления важат.Аз седя и се чудя - кога и в София най-накрая ще разберат, че транспорта е по-ефективен частен?В Ямбол имаше огромен ДАП с примерно 50 автобуса и 300 човека персонал.Сега има 2 частни фирми с 50 автобуса и 120 човека персонал общо, включително и по 1 кондуктор във всеки автобус.Гратисчии просто няма, защото всеки си плаща на кондуктора в автобуса. Автобусите са втора ръка, но долу-горе - читави. В сравнение със старите ДАПаджийски Чавдари даже са идеални.Фирмите са печеливши.Цифрите са примерни, но са близки до реалните.И аз лично предпочитам с парите от моите данъци да се спонсорира транспорта на ученолюбиви студенти, отколкото да се хрантутят някакви си 13 годишни майки и 15-годишни бащи. Или 25 годишни баби!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X