Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде ви е Фамилията?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От къде ви е Фамилията?

    Миналата седмица с изненада установих, че доста от колегите ми са взели не бащината си фамилия, а първото име на дядо си Пример:Иван Петров Димитров има Дядо, който се казва Венко, ражда му се дете, и то носи името Иво Петров ВенковРазбрах, че около Варна е така, къде още?
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Така е в цяла България. Които не са на фамилия така им се образува третото име.
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    Коментар


      #3
      Да, но аз не съм така, и в София не е така, който е родом. Взима се фамилията на бащата.Тоест, не е в цяла България.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        И аз съм с фамилно име, образувано от първото име на дядо ми.Според мен това се среща най-често в Източна България.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Брех, за първи път чувам за това За мен лично нямаше да има значение, защото и трите ми имена съвпадат с тези на дядо ми, тоест и по едната и по другата схема все еднакво трябва да се казвам.
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            И аз съм така, баща ми е Валентин Димитров Илиев, а аз съм Валентинов Димитров. Дядо ми се казваше Димитър.

            Коментар


              #7
              Супер тъпа практика. По този начин се затрива цяла фамилия (род). И при мен беше така, но като бях на около 10 год. нашите ми смениха фамилията в съда и сега си нося фамилията на род, произлизащ още от турско робство, имам си пълно родословие при това.
              Alfa 147 JTD 115 hp
              ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

              Коментар


                #8
                име

                Да би трябвало да носи името на фамилията .Както е моята Банчев носи името от 4 поколения на зад.http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%...87.D0.B5.D0.B2 Сега имало е нещо преди че всеки като се роди се пише с нова фамилия и все едно в къщата има повече семейства и така са им давали апартаменти по Татово време.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Родил съм си се Чанев и ще си умра Чанев!!! :D
                  Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                  Коментар


                    #10
                    Ог Мальо-малък

                    Коментар


                      #11
                      Отричам за обичая в Източна България. Аз нося фамилията която е носил дядо ми и баща ми. И моят син носи същата фамилия.Това за фамилията да е на дядото името, съм го чувал като опция. Въпрос на избор е.Който не е чувал за КУТИНЧЕВ, да пита гуглето
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        #12
                        За щастие и нашия род е с постоянната фамилия ПОПАРОВ-и.Произлиза от поне 5 поколения назад.Всички си носим с гордост фамилията.Както и това,че от 3 поколения се раждаме само мъжки деца.Баща ми са 2-ма братя,дядо ми са били 2-ма братя,както и братовчедите са 2-ма братя.Аз за сега имам само един син,като се надявам да станат поне 2-ма.Синът ми се казва Мартин Димитров Попаров.По нашия край също повечето вземат фамилията си от името на дядото,но мисля,че не е правилно.
                        FIAT BRAVO 1.6
                        FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                        LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                        Коментар


                          #13
                          Подтикнат от темата намерих доста интересен сайт. http://www.myheritage.com/FP/Company...BGМожете да си направите родословно дърво доста лесно - аз за 10 мин стигнах до бабите и дядовците! В безплатната версия можете да сложите до 250 души и няколко MB снимки. Има доста фунции - рожденна дата, моминско име, 2ри брак, смърт и тн. Към всеки можете да прикачите снимка, можете да си направите личен линк към профила, с който директно да разглеждате родословното дърво и да включите членове от семейството, който да допълнят дървото. Не е реклама, просто реших, че в тази тема би било интересно да се разгледа такъв сайт
                          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                          Коментар


                            #14
                            Stefanaki написа:
                            И аз съм с фамилно име, образувано от първото име на дядо ми.Според мен това се среща най-често в Източна България.
                            В северната част на Централна България също е доста честа практика, упражнявана с имената до набора на майка ми (1961г.) След това вече всеки си носи фамилията на рода, а не на дядо си. Много е глупаво това и не знам как са го допускали?! По тази логика можеш да му сложиш на детето някаква коренно различна фамилия, която на теб ти харесва, дори да няма никой в рода с такова име.
                            Един за всички, всички за мен

                            Коментар


                              #15
                              От къде ви е Фамилията?

                              Осмо поколение ( според родословното дърво ) гордо носи фамилното име Хинчев
                              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                              Коментар

                              Working...
                              X