Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плащате ли си фишовете?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Плащате ли си фишовете?

    Как стоят нещата с фишовете? На мен за непоставен колан ми пишат фиш на стойност 50лв. на приятел мина на червено на сфетофар му пишат фиш за 20лв. Къде е логиката се питам аз? Значи той застрашава животи, а аз застрашавам само моя си и ме наказват с по-голяма глоба от неговата. Плащат ли се тези фишове, защото много познати казват, че не си ги плащат техните?Редактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Ехх много неблагодарен е този свят да му се невиди . Ако искаш да си платиш фиша, пусни тото

    Коментар


      #3
      До колкото съм запознат ако в период от 30дни не платиш фиша , фишът става акт демек и точки взимат.А рано или късно ще трябва да го платиш и тогава ще е с лихви и прочие. Днес не можеш да минеш преглед ако не си платил данък , а утре ако не си платил фиш или акт няма да можеш да минеш преглед или кой знае какво още!Аз имам един акт не платен от преди 6год. Тогава актовете се плащаха в общината а не в КАТ. И до ден днешен когато ходя в кат по някъв повод ми излизат тези десет-е лева но никои не ми казва нищо за тях и аз също си трая Пък да видим до кога.
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        Re: Фиш

        levski_goalkeeper написа:
        Как стоят нещата с фишовете? На мен за непоставен колан ми пишат фиш на стойност 50лв. на приятел мина на червено на сфетофар му пишат фиш за 20лв. Къде е логиката се питам аз? Значи той застрашава животи, а аз застрашавам само моя си и ме наказват с по-голяма глоба от неговата. Плащат ли се тези фишове, защото много познати казват, че не си ги плащат техните?
        Глобата за червено е 50 лв., а това че някой го е написал 20 си е негов проблем

        Коментар


          #5
          Re: Фиш

          jorko написа:
          levski_goalkeeper написа:
          Как стоят нещата с фишовете? На мен за непоставен колан ми пишат фиш на стойност 50лв. на приятел мина на червено на сфетофар му пишат фиш за 20лв. Къде е логиката се питам аз? Значи той застрашава животи, а аз застрашавам само моя си и ме наказват с по-голяма глоба от неговата. Плащат ли се тези фишове, защото много познати казват, че не си ги плащат техните?
          Глобата за червено е 50 лв., а това че някой го е написал 20 си е негов проблем
          Вярно е, че си е субективно.Аз мисля, че не 50, а 500 трябва да я направят за минаването на червено, обаче и да я събират. Макар че ония изроди, дето си мислят, че света е техен сигурно пак ще минават, че и ще гледат страшно на всичкото отгоре Иначе, по темата на колегата, по-добре, когато можеш си ги плати, та да ти е мирна главата, че не знаеш кога ще те изненадат, като например решиш да прехвърляш собственост... Един дерт по-малко
          ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
          Stilo JTD 115 2003 бегачка
          Brava 1,4 12V 1997 на газ
          Tempra 1,4 1993 и тя на газ
          i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

          Коментар


            #6
            Xaus написа:
            До колкото съм запознат ако в период от 30дни не платиш фиша , фишът става акт демек и точки взимат.
            Фишът не става акт, и никога не е ставал......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #7
              ФЕРАРИСТ написа:
              Xaus написа:
              До колкото съм запознат ако в период от 30дни не платиш фиша , фишът става акт демек и точки взимат.
              Фишът не става акт, и никога не е ставал......
              Изтърка няколко клавиша

              Коментар


                #8
                Re: Фиш

                ivo_Brava написа:
                jorko написа:
                levski_goalkeeper написа:
                Как стоят нещата с фишовете? На мен за непоставен колан ми пишат фиш на стойност 50лв. на приятел мина на червено на сфетофар му пишат фиш за 20лв. Къде е логиката се питам аз? Значи той застрашава животи, а аз застрашавам само моя си и ме наказват с по-голяма глоба от неговата. Плащат ли се тези фишове, защото много познати казват, че не си ги плащат техните?
                Глобата за червено е 50 лв., а това че някой го е написал 20 си е негов проблем
                Вярно е, че си е субективно.
                Няма нищо общо със събективността, а със закона ! Глобата е в точно определен размер и е незаконосъобразно да се налага друга, независимо дали е по-благоприятна за нарушителя или не ... но пак казвам, това е проблем на фишописеца, щото може да му хрумнат и други идеи

                Коментар


                  #9
                  а аз застрашавам само моя си
                  Искам да вметна тук едно пояснение . И аз така си мислех докато не стана катастрофата преди две години и тоя с когото се ударихме не си беше сложил колана .Вината беше моя че завъртях така колата си и навлязох в неговата лента и той без да натиска спирачки ме удари странично . Обаче не си беше сложил колана и си натресе гърдите във волана . Веднага извикахме линейка и тя дойде много бързо и го откара в болницата . Дойдоха полицаите , описаха случката ,но казаха ,ЧЕ ДОКАТО ОТ БОЛНИЦАТА НЕ КАЖАТ какво е състоянието на пострадалия ще стоим там . Ако кажат, че има телесна повреда, то ще дойде друга група да опише ситуацията и вече става работата дебела за мен . Слава богу само леко се беше понатъртил, та се разминах и аз леко.Тъй, че слагането на колана предпазва не само теб ами и ако не дай си боже те удари друг то предпазваш и него от по тежки последствия.Или пък не дай си боже ти удариш някой който не си е сложил колана и му причиниш щета ,то отнисаш пушилека яко.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    Re: Фиш

                    jorko написа:
                    ivo_Brava написа:
                    jorko написа:
                    levski_goalkeeper написа:
                    Как стоят нещата с фишовете? На мен за непоставен колан ми пишат фиш на стойност 50лв. на приятел мина на червено на сфетофар му пишат фиш за 20лв. Къде е логиката се питам аз? Значи той застрашава животи, а аз застрашавам само моя си и ме наказват с по-голяма глоба от неговата. Плащат ли се тези фишове, защото много познати казват, че не си ги плащат техните?
                    Глобата за червено е 50 лв., а това че някой го е написал 20 си е негов проблем
                    Вярно е, че си е субективно.
                    Няма нищо общо със събективността, а със закона ! Глобата е в точно определен размер и е незаконосъобразно да се налага друга, независимо дали е по-благоприятна за нарушителя или не ... но пак казвам, това е проблем на фишописеца, щото може да му хрумнат и други идеи
                    Съгласен. И аз това имах предвид по-нататък, че е важно как го прилагат закона, а не само да си слагат в джоба тея "фишописците" Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                    ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                    Stilo JTD 115 2003 бегачка
                    Brava 1,4 12V 1997 на газ
                    Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                    i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                    Коментар


                      #11
                      чл. 186, ал. (7) от ЗДвП Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.
                      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                      Коментар


                        #12
                        Не, щото нямам. Но може да не ги плащаш, ако не искаш. Но един ден ще опреш до някакъв документ, който няма да ти издадат за неплатени глоби и тогава ще трябва да ги платиш с лихвите, ако преди това не те пратят на публичен изпълнител, където със сигурност ще ти набъбне сметката сериозно.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар

                        Working...
                        X