Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за филтър на пералня.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за филтър на пералня.

    Пералнята е whirlpool fl5064. Преди няколко дни прах един килим, ресните на който буквално се разпаднаха. Предполагам, че филтърът се е запушил, защото не изпомпва вода. Завъртях го на четвърт оборот наляво, повече не може. Не мога да го издърпам, не мърда. Някаква идея как да го извадя?? мерси
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    #2
    имам подобна пералня (модела не е същия) филтера се вади трудно с много дърпане. Завърташ го на ляво и дърпаш силно или някой мъж да го направи, в нас аз го вадя жена ми не може
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #3
      пробвах, дръжката се откачи. Пробвах с клещи, обаче пластмасата е мека.... мерси, ще пробвам пак. Поне знам как излиза мерси
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Това е едиствения начин, много пъти съм се мъчил. Опитай, докато дърпаш да я раздвижиш в различни посоки.
        Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
        Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

        Коментар


          #5
          kosta написа:
          Това е едиствения начин, много пъти съм се мъчил. Опитай, докато дърпаш да я раздвижиш в различни посоки.
          Копчето се счупи, така че ще се вика майстор, освен ако не ми дойде музата да я отворя и съвсем да я прецакам мерси.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            Пробвай с много рязко завъртане наляво, направо с удар. Предишната пералня Candy, беше така. С клещи и какво ли не, не се отвиваше.

            Коментар


              #7
              що тормозиш пералнята с киими... оня ден за 20 лева ми изпраха 5 килимчета и пътеки...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                Mupo написа:
                Пробвай с много рязко завъртане наляво, направо с удар. Предишната пералня Candy, беше така. С клещи и какво ли не, не се отвиваше.
                Вече няма как - счупи се врътката, така че се налага да се отвори пералнята от някой разбирач - аз определено не съм, пък и при работеща пералня не ми се купува нова точно сега. Иначе с дърпане, бутане, въртене - пералнята се мести, ама филтърът не се отваря. Току що говорих и с баща ми - те имат същия модел - без проблем го отвори за 2 секунди - може би при мен има някакъв дефект... donnna: Килимите ми са малки и се побират в пералнята - не са тежките килими, които обикновено хората имат, най-големият е 1.40 на метър и тежи не повече от 2 кг. Този, който изпрах беше 50х80 санта не повече от кило - не виждам причина да ги нося да ги перат. Но килимът беше нов и не съобразих да го пъхна в торба. Така че проблемът е решен - викам майстори
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  ако е удобно е добре да издърпаш маркуча на изходящата вода, и да източих пералнята на 2-3 пъти в лиген, и след това да го лашнеш филтъра, че иначе всичко ще ти изтече в стаята, е освен ако не ти е в банята пералнята де

                  Коментар


                    #10
                    ivancho написа:
                    ако е удобно е добре да издърпаш маркуча на изходящата вода, и да източих пералнята на 2-3 пъти в лиген, и след това да го лашнеш филтъра, че иначе всичко ще ти изтече в стаята, е освен ако не ти е в банята пералнята де
                    Да беше станал по-рано да го напишеш :D. То вече изтече, в тоалетна е, обаче е на ламинат и като гледам ще сменям ламината - леко се е надигнал по ръбовете около пералнята. За слдващия път ще знам (дано няма следващ)
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      ele, мъж няма ли у вас?
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        свали маркуча в един лихен и виж дали ще излезе нещо свали и самия маркуч и бръкни с нещо да видиш дали ще има отвор иначе с клещи трябва да опитваш вече щом се е счупило като натискаш и малко на вътреВиж на помпата тръбата как има една заключалка
                        Прикачени файлове
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          nikolce написа:
                          ele, мъж няма ли у вас?
                          Има, един такъв ярък мозък снощи въртял програматора, щото му се струвало, че не мърда, докато се напълнила изцяло с вода. Сутринта му вика следващия път да продължава да г върти, докато започне да изригва вода. тъй че мерси, аз по-добре ще се справя.kluchar: може да се пробвам да сваля панели да видя за какво иде реч - иначе отпред няма какво да се направи - врътката е тотално счупена от основата. Мога да пусна снимки, но едва ли има смисъл. Иначе достъп до тая помпа от коя страна е? предната предполагам или....
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            кола

                            Повечето са от задния капак или от долу 2 винтацелия филтър сигурно не е скъпо ама трябва да търсиш същото нещо такова ли е http://www.delta-elis.com/imgdir/203...dex.php?l=1124
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              ..."килим50/80"-в нащо село на това му викаме истривалка и жените го перват докато дробат салатите.... Ай ся една нова помпа и готово
                              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                              Коментар

                              Working...
                              X