Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

L-carnitine + алкохол

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    L-carnitine + алкохол

    Започнах от скоро време да правя кардио по 15 - 20 минути , 30 минути преди тренировка пия по 1 капсула carnitine и преди ляга.Въпроса ми е има ли проблем при взимането на carnitine и употребата на алкохол
    Fiat Brava ELX 1.6 16V

    #2
    Не че това е форумът за такива приказки, но щом си взел да пиеш L-carnitine, по-добре забрави за алкохола. Поне до края на цикъла
    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
    Punto GT 1.4 Turbo '99
    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

    Коментар


      #3
      За какво го пиеш този карнитин? За маса или за отслабване? Освен за алкохола, трябва да забравиш и за редица други неща, ако искаш резултатът да е оптимален.
      Един за всички, всички за мен

      Коментар


        #4
        За отслабване , за другите работи ми е ясно става дума не всяка вечер да пия алкохол а за една вечер
        Fiat Brava ELX 1.6 16V

        Коментар


          #5
          Няма странични реакции, може.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Малко ти е карнитина, аз съм 80 кила и пия по 1,5 грама сутрин, следобед преди тренировка и вечер преди лягане, иначе проблеми няма да пиеш алкохол, само да не е редовно, че се обезмислят и тренировките и карнитина :D И забрави за бирата и газираното, сладкото и соленото, пържените и тестените храни, наблягай на месото и зеленчуците.

            Коментар


              #7
              АХаххахахаха....абе я зарежи карнитина и си поркай алкохолец! Ефекта от алкохола е много по ефективен, защото хем се чувстваш слаб, хем супер готин, като се нафиркаш Поздрави!
              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

              Коментар


                #8
                Като се има предвид, че едно от доказаните действия на л-карнитина е намаляване на увреждането на мозъка при алкохолици, няма причина да не поркаш и да пише л-карнитин. От друга страна действието на л-карнитина за намаляване на мастните натрупвания в организма не е доказано, напротив - доказано е, че такова няма, т.е. всичко е маркетингов трик, използващ незнанието на хората и фразата "мастни киселини, които влизат в клетката да се разграждат". Като добавим и факта, че организмът привиква доста бързо към повишените нива на добавката, можем да направим спокойно извода, че си си прахосал парите. Ако толкова държиш да отслабнеш или натрупаш маса, смени си начина на живот.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  Няма странични реакции, може.
                  Слушай Емо, той знае за алкохола ...
                  I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                  Коментар


                    #10
                    Мани тия хапчета! Направи си рижим на хранене и го спазвай стриктно - в добавка към тренировките, след 3 месеца няма да се познаеш.

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      Като се има предвид, че едно от доказаните действия на л-карнитина е намаляване на увреждането на мозъка при алкохолици, няма причина да не поркаш и да пише л-карнитин.
                      Не виждам, какво общо има ефекта на лекарството с това до колко вреди при приемане с алкохол. Всяко лекарство вреди на черния дроб малко или много, в комбинация с алкохол, в някой случай дори фатално. Прочети листовката и се консултирай с лекар ако искаш. най добре не го приемай 2-3 дена преди запоя, ако толкова те притеснява, че чак теми пускаш. Иначе това не е силна добавка до колкото знам и е малко вероятно да ти стане нещо
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #12
                        L-carnitine няма взаимодействия с алкохол. Фармацевт съм и когато бях студент един от асистентите ни обясняваше, че има хепатопротективно действие. Той асистентът стабилно поркаше
                        Fiat Bravo 1.4 16v T-jet 120 Dynamic

                        Коментар


                          #13
                          rebel написа:
                          ele написа:
                          Като се има предвид, че едно от доказаните действия на л-карнитина е намаляване на увреждането на мозъка при алкохолици, няма причина да не поркаш и да пише л-карнитин.
                          Не виждам, какво общо има ефекта на лекарството с това до колко вреди при приемане с алкохол. Всяко лекарство вреди на черния дроб малко или много, в комбинация с алкохол, в някой случай дори фатално. Прочети листовката и се консултирай с лекар ако искаш. най добре не го приемай 2-3 дена преди запоя, ако толкова те притеснява, че чак теми пускаш. Иначе това не е силна добавка до колкото знам и е малко вероятно да ти стане нещо
                          нещо искаш да кажеш по повод моето изказване или просто го цитираш??Иначе си се объркал, това не е лекарство. А за черния дроб - то и храната му вреди...
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            А не бе.....цитирам си просто
                            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                            Коментар


                              #15
                              Я и аз барабар петко с мъжете (и госпожиците). Пил съм го и аз това и освен да ми се прецака працесът незнайно защо друг ефект не видях от тоя карнитин. Колкото до колегата който е 80кг и пие по почти 4 грама на ден не съм сигурен, че е много полезно. Някъде бях чел, че се спряга макс по 2 грама и то на силно трениращи хора. Иначе ефекта бил обратен. Трупаш вместо да гориш. А и по този повод тези 15-20 мин тренировка не е никакво кардио. Ако ще се топят мазнини се тренира межди 20 и 50 мин. Пак по спомени говоря че съм позабравил вече. Преди 20тата минута организма изразходва запасите на енергие в мускула и в (не помня кой орган беше) и чак след 20тата почва да се захранва от мастните натрупвание а пък над 50тата мунта не може да се разграждфа достатъчно бързо мазнините и за това почва да се "самоизяжда" самия мускул ако мога така да се изразя. За това има и различни степени на натоварване за да може като стигнеш 50 мин и ти е леко и почти не се потиш да се дигне натоварването. А не да въртуш вело 2 часа примерно. вижте че всички бегачи на дълги разтояния или колоездачи няма кито един с много големи мускули. Щото въртят по много дълго и на едно и също натоварване.
                              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                              182A4.000 IAW49F
                              LPG - Lovato EasyFast
                              ----------------------------
                              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                              Коментар

                              Working...
                              X