Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сега в София, скоро и в други градове...

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сега в София, скоро и в други градове...

    Столичната община спира техническия преглед на коли с неплатен данък...Това ще стане възможно от месец септември, когато системата за отчитане на местните данъци на общината ще се свърже със софтуера за отчитане на годишните технически прегледи към ИА "Автомобилна администрация" на транспортното министерство, обясни за БТА заместник-кметът на София Дончо Барбалов. И според законовите изисквания сега при годишен преглед на автомобила собственикът му трябва да представя документ за заплатен данък, но това не се прави на много места и за да се избегне субективният фактор, общината въвежда тази мярка, допълни Барбалов. По думите му при въвеждането на данните за колата, пристигнала за технически преглед, в сервиза ще излиза съобщение, че за нея са платени или не са платени дължимите такси. При неплатена сума няма как да се извърши технически преглед.http://www.dnes.bg/sofia/2012/07/08/...n-danyk.163236
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Крайно време беше

    Коментар


      #3
      За което им изнася можело...За което не инзася си остава по старо, да си блъскаш главата с бирукращината им.
      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

      Коментар


        #4
        Така трябва.

        Коментар


          #5
          дано по бързо се разпространи из страната

          Коментар


            #6
            Дано не се разпространява ! И не,така не трябва.Сега сме зъдължени да си плащаме данъците.
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              #7
              По принцип трябва да си плащаме данъците...Ако всеки спре да плаща, докъде ще го докараме...

              Коментар


                #8
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Крайно време беше да го въведат
                  Fiat Bravo 1.6 16V '99
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
                  Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
                  ------------------------------------------------------------
                  Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

                  Коментар


                    #10
                    Да му мислят тези които не са си регистрирали колите във общината.

                    Коментар


                      #11
                      на нерегистрираните доколкото знам са им намерили цакатасама така, за всичко трябва да е така
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Че тук в Русе, от край време си е така Винаги сами искали квитанция за платен данък, а откакто има гражданса, и валидна гражданска. Може да не ми погледнат изобщо колата, но без тези докумнти не са ме пускали да мина. Дори и с москвича на времето ме бяха върнали от преглед, щото бях забравил да си платя данъка.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          Преди три години получих писмо от НАП ,че при справка с регистрите на КАТ съм бил и настоящ собственик на тези и тези автомобили и не са регистрирани в общината ,за което дължа суми в размер на 850 лв плюс лихви за 3 години и глоба. Оправих нещата,платих си сумите ,обаче останах с впечатлението ,че само на мен ми се случва нещо подобно . Баси,познавам хора с няколко автомобила ,които никога не са регистрирали автомобили и не плащат данъци от как се помнят. Как става тоя номер,мамка му .
                          "Ако някой те е оскърбил, не търси отмъщение - седни на речния бряг и скоро ще видиш как трупът му се носи по водата". Лао Дзъ

                          Коментар


                            #14
                            didobeast написа:
                            Преди три години получих писмо от НАП ,че при справка с регистрите на КАТ съм бил и настоящ собственик на тези и тези автомобили и не са регистрирани в общината ,за което дължа суми в размер на 850 лв плюс лихви за 3 години и глоба. Оправих нещата,платих си сумите ,обаче останах с впечатлението ,че само на мен ми се случва нещо подобно . Баси,познавам хора с няколко автомобила ,които никога не са регистрирали автомобили и не плащат данъци от как се помнят. Как става тоя номер,мамка му .
                            не от НАП, а от общината трябва да си получил писмо...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              Ами с този напредък на информационните технологии, е нормално вече да има връзка между базите данни на отделните институции и след като имаш регистрация в КАТ, автоматично да отива информация и в данъчното, кога и какъв автомобил си регистрирал. Вече няма да минава номера " Не е регистрирана в данъчното - не олащам данък ха-ха" . Мисля че всички такива тарикати, съвсем скоро ще си платят с глобите и лихвите за всички коли дето не са регистрирали. Нали си чувал поговорката "На лъжата краката са къси" ?
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X