Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за пускане на нет от лаптопа на таблета...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за пускане на нет от лаптопа на таблета...

    Малко помощ ми требе...Искам да пусна нет от лаптопя на таблета през уайърлеса на лаптопа, като нета го смуча от едно юсб стикче на мтел, хуавей, накакъв си модел. Идеята е като ида на морето да мога да ползвам нета от мтел на таблета. Сръпките които правя са: Шервам връзката на стикчето, после създавам ад хок мрежа и свързвам таблета с нея - връзва се нормално, само дето между ад хок мрежата и мрежата на стикчето няма връзка... Изчетох сума ти неща в нета, все съветват да правя, това което и правя...Има една програмка Connectfy се казва, тя точно това прави безболезнено, ама от такива юсб адптори само про версията пуска връзка, а е 50 кинта, които не ми се дават за да позлвам само една седица...Имам чувството че пропускам някъде нещо, ама 2 часа ровя вече и ми писна...Някак си не мога да направя връзка между двата адаптора... Да затече между тях нетя. И на двата на тсп настройките е дадено да са автоматични. Лаптопа е с вин7, ултимейт. Таблета е айпад, но това няма значение. Наскоро видях една статия в дира, за програма точно за такова споделяне, и то безплатна, но не мога да си спомня името й. Иначе тая конектифай е точно каквото ми трябва ама и кракове няма като хората
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    Това пробвал ли си?http://www.bdtechie.com/windows-7-vi...onnectify.html

    Коментар


      #3
      Ще пробвам довечера с твоето предложение, изглежда интересно и леко.Така и не мога да се сетя какво бях гледал обаче...Някаква друга програмка беше, лицензирана и от Майкрософт и от Епъл...
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Аз нещо не долавям! Искаш на морето да си вземеш лаптопа и таблета и да си направиш хотспот с който да имаш интернет и на 2те устройства така ли?
        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

        Коментар


          #5
          rebel написа:
          Аз нещо не долавям! Искаш на морето да си вземеш лаптопа и таблета и да си направиш хотспот с който да имаш интернет и на 2те устройства така ли?
          Мдам, точно така...Какво не е ясно?Имам USB утройство от Мтел за неограничен нет, искам да си пусна и на таблета по wi-fi.Защото започва една тежка битка кой да седне на устройството с работещ нет иначе, а и ще ми се налага да поработвам на лаптопа, а домашните да могат да си гледат фейсбуците на таблета.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Явка, можеш да пробваш с те т’ва.От настолен компютър с интернет по кабел става магарията която искаш да направиш, мисля, че и при теб ще стане.
            Manowar - Татко
            Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
            Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
            Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
            Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

            Коментар


              #7
              Еми от 1вия пост излиза така, че искаш лаптопа да си остане в София, а таблета на морето :D Или поне аз така го разбрах и се почесах по главата. Не можеш ли да сложиш сим картата в таблета и през него да направиш хот спот? На galaxy даже не трябва отделно приложение да теглиш! Има си го в настройките на таблета.
              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

              Коментар


                #8
                rebel написа:
                Еми от 1вия пост излиза така, че искаш лаптопа да си остане в София, а таблета на морето :D Или поне аз така го разбрах и се почесах по главата. Не можеш ли да сложиш сим картата в таблета и през него да направиш хот спот? На galaxy даже не трябва отделно приложение да теглиш! Има си го в настройките на таблета.
                Не става, защото Айпада ми е без сим модул...Т.е. може да ползва нет само по уайърлес.Ванка, няма как да стане с това, то е за други цели - ако настолния компир няма карта за уай-фай - това я добавя през юсб. Лаптопа ми си има вградена. Проблема е да се бриджне нета от единя адаптер към другия, който да го излъчва.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Явка, а как седи въпроса с нета на телефона ти?Щото аз на Нова година бях шернал от Нокията ми мобилния нет, и 2-3 лаптопа и други телефони влачиха от моя нет (БЕЗПЛАТНО, както се оказа накрая... пък аз се надявах на 2-3 ракии поне ).Уф... ама той и телефона ти е ябълка...пък те не са много по споделянето на каквото и да е...

                  Коментар


                    #10
                    С телефона мога да споделям, има си програмка за това, ама е мноо дрът- на над 4 години е, първия модел, и няма 3G, което означава че смуче само по GPRS, а там е една скорост...Не случайно искам това да направя!
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      И имаш айпад без GSM модул??? Разхищение на кинти. Общо взето не съм си играл с твоята драма и не мога да помогна, само спамя. Но ... и аз имам една драма дето тая вечер ще я играя и дано имам резултат - ще споделя.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Я, малко от извора: http://windows.microsoft.com/en-us/w...ection-Sharing , че нещо много се омотахте. И с видео: http://www.youtube.com/watch?v=ifDyMaWC0MkП.с. Или дай на ЛС мейл да ти пратя Connectify Pro 3.4
                        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа:
                          И имаш айпад без GSM модул??? Разхищение на кинти. Общо взето не съм си играл с твоята драма и не мога да помогна, само спамя. Но ... и аз имам една драма дето тая вечер ще я играя и дано имам резултат - ще споделя.
                          Еее, де...Стига с тва твойто разхищение на кинти...Знайш ли колко ми си е добре да си браузвам полегнал на дивана без да ми вее някакъв вентилатор на краката и да ми тежи 3кг лаптоп....Иначе за почти година в къщи, за пръв път ми трябва ГСМ модула на айпада, и честно казано е заради лиготия, а не реална нужда!Кой е казал че не можем само с лаптопа на почивката?Само че като знам че има вариант да се направи, как да пропусна ?
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            simeon3000 написа:
                            Я, малко от извора: http://windows.microsoft.com/en-us/w...ection-Sharing , че нещо много се омотахте. И с видео: http://www.youtube.com/watch?v=ifDyMaWC0MkП.с. Или дай на ЛС мейл да ти пратя Connectify Pro 3.4
                            Конектифай про 3.4 вече ми го пратиха, че и с лекарство даже Снощи нямах време да се занимавам - бях зает с други неща, затова и не докладвам резултат.Иначе тия Майкрософтските линкове съм ги не смао гледал, но и правил стъпка по стъпка...Както вече казах - интересното е че правя всичко, а някак си връзката между двата адаптора я нямаааа....Четох някъде че това се причинявало от ЮСБ стикчето - имало някаква хардуерна история... По новите модели се шервали успешно без грижи... А моя какъв модел е - ми какъвто Мтел са ми дали без пари - некъф ментаккк Пак повтарям - наскоро гледах статия за една програмка точно за това - май Green Tree беше, или нещо подобно, ама като тъпата тиква не ще да си спомни
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              Сещам се и за друго решение - хотел с интернет :D
                              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X