Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Караме на фарове през цялата година- МВР против по еко причи

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    S_BANKOV написа:
    аз ще ги уведомявам Нали знаеш че със сигурност ще има акция Светлина по повод, случката Пп Та след толкова много страници тротоарна плямпалогия аз е разбрах какво толкова ви пречи да карате на фарове, ама нищо ще се научите.
    Ми не ме кефи да карам на фарове докато е светло. Ама никак даже.1. Всичките светлинки по радиото и борд компютъра на таблото се затъмняват като ги пусна и не ги виждам на светло.Как така ще ме карат да блестя като коледна елха и да заслепявам всичко живо с ксеноните.2. За да сменя къса светлина на десен фар се налага да свалям и казанчето за антифриза.Какво правим ако изгори на пътя през деня?3. Слагам 2 луксеон диода по 1 ват на мястото на габатирите. http://www.dealextreme.com/p/luxeon-...14-4348?item=1
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      jenshen73 написа:
      slonikon написа:
      jenshen73 написа:
      slonikon написа:
      ogi28b написа:
      Ще повторя: твърдо ЗА карането на къси целодневно, целонощно, целогодишно, во веки веков, само и единствено заради онези откровени мухльовци, които по време на снеговалеж или дъжд, или мъгла - карат без каквито и да е включени светлини. Нали повечето сте ходили по разни казарми и такива места - заради един, който се е насрал, наказват цялата рота. Е така, заради единици, които не включват светлини в дъжд, че даже и в сумрак, и след залез слънце - всички трябва да карат със светлини.
      има и единици, които крадат и убиват...
      Точно заради тях по принцип са затворите. И законите. Забранено е да се краде и убива.
      по същата логика, да влезем всички в затворите, щото имало такива, дето са за там.
      Дявол/Евангелие. Не бъркай отнемането на живот с евентуалното спасяване на такъв. Това, че не ти харесва, не означава, че е грешно. Щом аз мога 12 години да карам всичките си коли на фарове и още нито съм обеднял, нито оглупял - означава, че и всички могат.
      може и аз да съм виновен за изкелеферчването на темата, в посока кой кво може и кво не може, но не е там проблема, тъй че няма да споря. за мен тоя закон е малоумие, имитиране на дейност и упражняване на съзнателен тормоз върху обикновените хора, какъвто никъде го няма. тия с черните лимузини си имат вградени стандартизирани светлини, а ние тук се правим на маймуни как да угодим на поредното безумие. и да се кефя на ситуацията ми е в повече, сори.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        Колеги, сериозно ли не разбирате, че високата скорост убива, а не изгасените фарове денем. Какво ще кажете за летяща с над 150км/ч с включени къси, дълги и фарове за мъгла дали е по безопасен от примерно каращ с 90км/ч без включени светлини през светлата част от денонощието?
        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

        Коментар


          Съгласен. Само скоростта убива. Прав си. Нов закон. От утре - максимална скорост 40 км/ч. Отдъхнах си. Най-сетне край на убитите по пътищата.

          Коментар


            Чудя се кога ли ще поискат и на паркинга да стоят с пуснати фарове ....
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Eмо ,не си прав . Ето и тоя ако си беше пуснал късите светлини през тоя слънчев и ясен ден щеше да забележи че има голям ров . А човека си икономисва акумулатора и крушките и сега ще се бръкне по дълбоко в джоба.
              Прикачени файлове
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                ls1 написа:
                Съгласен. Само скоростта убива. Прав си. Нов закон. От утре - максимална скорост 40 км/ч. Отдъхнах си. Най-сетне край на убитите по пътищата.
                Убити да ама умрели не, ще има доста дето скуката ще ги убие И не скороста и фаровете отнемат живот, ами льохманите дето колата ги кара а не те нея.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  Мислех да не пиша повече, ама се ядосах!Светнатите фарове не спасяват колата, която ги е светнала и се движи със 150 км/ч.Спасяват вас, защото ще я видите от по-далече и ще имате повече време за реакция, за да не ви отнесе!

                  Коментар


                    jenshen73 написа:
                    Разбирам да го бяха направили 50лв., а то само 20 - я те спрат, я не...
                    Спокойно и това ще стане http://dnes.dir.bg/news/globi-zakon-...-11700947?nt=9 . Което ще рече , както вече сме свикнали до сега , че никой не го е грижа за нас , просто е поредната хранилка . Наивно е да вярваме в противното .За да има ефект от даден закон , то трябва и двете страни да се постараят . Ние ще караме на фарове с цел безопасност , но трябва да се подобри инфраструктурата - например : да се изрежат храстите , да се премахне всичко излишно , което пречи на видимостта по кръстовищата ; маркировка , знаци , изправяне на опасните и остри завои , подобряване състоянието на мостовете и нещото , което разсейва всички нас - непрестанните опити да избягваме дупките и така се разсейваме да следим околните . Разбира се , всичко това би струвало много на държавата . Много по-лесно е да се въведе подобен лесен закон , който не струва нищо , а дори носи и печалба .Точна статистика няма да може да се извади дали ще има положителен ефект , понеже с всяка изминала година хората обедняват и не карат автомобилите си . Нормално е произшествията също да намаляват . Ще бъде интересна една статистика , но засягаща само служебните автомобили .Вчера отново засякох патрулка с изгорял фар Какъв пример могат да дават
                    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                    Коментар


                      С пуснати фарове пробега ми на 100км е с 4км по-малък.Скоро може и с парно да искат да караме лятото....
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        emzo написа:
                        Скоро може и с парно да искат да караме лятото....
                        Ти нали нямаш парно ... к`во ревеш? По темата:Карам вече трети Фиат /явно съм мазохист/ и не съм гасил фаровете ВЪОБЩЕ ... имам сменена 1 лампа на габарит и 1 лампа на къси общо за трите коли ... За предишната си кола купих акумулатор втора употреба, карах я с него две години, прехвърлих акумулатора на Мареа-та и там издържа още две години ... СТИГА ГЛУПОСТИ!И да, Дидо е прав - вашите светнати фарове не са предназначени да виждате вие по-добре, а да ви забележи отсрещния ... Коцев подхожда доста йезуитски в момента ...
                        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                        Коментар


                          У бре ,изоитски. То да ти изкочи един бързак от завой без видимост както изкочи на мен ,пък ако ще си е пуснал всичките светлини , те тогава ще питам изоит ли съм или не . :D :D Просто българите сме евтини на брашното, а скъпи на триците. Да не ви казвам как се провеждат техническите прегледи . Пълна пародия на преглед ама иначе 35лв си ги вземат .
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            Immortal написа:
                            Светнатите фарове не спасяват колата, която ги е светнала и се движи със 150 км/ч.Спасяват вас, защото ще я видите от по-далече и ще имате повече време за реакция, за да не ви отнесе!
                            Сутринта двама в джип не ги е спасила светлината от фаровете на камиона. Шофьора на камиона го е спасил камиона а не светнатите фарове.

                            Коментар


                              RoMeO_156_GTA написа:
                              jenshen73 написа:
                              Разбирам да го бяха направили 50лв., а то само 20 - я те спрат, я не...
                              Спокойно и това ще стане http://dnes.dir.bg/news/globi-zakon-...-11700947?nt=9 . Което ще рече , както вече сме свикнали до сега , че никой не го е грижа за нас , просто е поредната хранилка . Наивно е да вярваме в противното .За да има ефект от даден закон , то трябва и двете страни да се постараят . Ние ще караме на фарове с цел безопасност , но трябва да се подобри инфраструктурата - например : да се изрежат храстите , да се премахне всичко излишно , което пречи на видимостта по кръстовищата ; маркировка , знаци , изправяне на опасните и остри завои , подобряване състоянието на мостовете и нещото , което разсейва всички нас - непрестанните опити да избягваме дупките и така се разсейваме да следим околните . Разбира се , всичко това би струвало много на държавата . Много по-лесно е да се въведе подобен лесен закон , който не струва нищо , а дори носи и печалба .Точна статистика няма да може да се извади дали ще има положителен ефект , понеже с всяка изминала година хората обедняват и не карат автомобилите си . Нормално е произшествията също да намаляват . Ще бъде интересна една статистика , но засягаща само служебните автомобили .Вчера отново засякох патрулка с изгорял фар Какъв пример могат да дават
                              Хората обедняват и не карат кое? Щото според задръстванията във Варна последните дни имам чувството, че карат като за последно... Единственото време в което съм забелязал липса на автомобили заради нещо от външен характер беше през далечната вече 1997ма - тогава наистина имаше много малко автомобили в движение и то защото по-голямата част седяха на газ-станциите и бензиностанциите да чакат поредната доставка гориво. Вярно, имаше и криза... Наивно е да се разсъждава, че бай Ганьо ще слезе от колата - познавам хора, които ако могат и до тоалетната ще ходят с колата си. На село съсед през три къщи идва до нас с колата - за да не ходел пеш. По-горе писах - карайте си без фарове по слънчево време, но като се влоши видимостта дори през деня - светвайте ги. Ама не, нали сме гъзари. Снощи в 20:30 спрях до един инструктор каращ с изгасени фарове и по направих забележка, а той..., да правилно - ме нахрани, т.е. нахрани майка ми... Правете си сами изводите. Аз моите съм ги направил, но няма кой да ми носи портокали и за това само ще стискам зъби.
                              chaveto написа:
                              Immortal написа:
                              Светнатите фарове не спасяват колата, която ги е светнала и се движи със 150 км/ч.Спасяват вас, защото ще я видите от по-далече и ще имате повече време за реакция, за да не ви отнесе!
                              Сутринта двама в джип не ги е спасила светлината от фаровете на камиона. Шофьора на камиона го е спасил камиона а не светнатите фарове.
                              Идиотите и факир не можеш ги спаси. Но ако не беше камиона, а лека кола - щеше да кажеш, че тия в леката кола не са ги спасили фаровете на джипа, нали? А джипа, че бил джип... Дано не ти се случва нисък контражур срещу тъмна кола без фарове на извънградско...
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                jenshen73 написа:
                                ..........
                                Искам да каже, че не светлината спасява човешки живот Има много по важни неща които трябва да се направят за движението, неща които наистина биха спасили човешки живот. Цялата работа с фаровете си е гонене на интереси. Сами си сметнете държавата само от горивото колко ще спечели Дреме и на държавата, че умрели 1000 човека за една година.

                                Коментар

                                Working...
                                X