Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Караме на фарове през цялата година- МВР против по еко причи

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    veselin10 написа:
    ... ЗА съм за движение на фарове(дневни светлини) извън града. ..
    Подкрепям.
    Immortal написа:
    Само да питам противниците на фаровете - абе вие някога кола карали ли сте?!?
    Ти как мислиш?
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #47
      Много правилен въпрос на Immortal...Не мога да повярвам, че някои хора твърдят, че светнати фарове, не се виждат по-добре от изключени...Аз бих им препоръчал да си направят експеримент да си погледнат колата отдалеч с включени и с изключени фарове... Изобщо най-лесно се вижда разликата точно в извънградско на слънчево. Пример дълга права - срещу вас 3коли - първата и последната(доста по-назад от другите) с пуснати фарове, средната без... Вероятността да си помислите да изпреварвате е доста голяма, защото изглежда че между първата и последната(достатъчно далеч, че да изпреварите) няма нищо, докато средната не се приближи още повече и не я различите... Това според мен е доста добро доказателство, че пуснатите фараве се виждат от по-далечено разстояние...

      Коментар


        #48
        Който не вижда предмет с размерите на автомобил, движещ се със скоростта на такъв - не е за шофьор и да си седи дома или да го возят!Навремето глобяваха за пуснати фарове, сега ще глобяват за спрени. И всичко това тръгна от гъзария на голфомислещи хора...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #49
          kiro_of_the_day написа:
          Който не вижда предмет с размерите на автомобил, движещ се със скоростта на такъв - не е за шофьор и да си седи дома или да го возят!Навремето глобяваха за пуснати фарове, сега ще глобяват за спрени. И всичко това тръгна от гъзария на голфомислещи хора...
          Киро, не си прав. Проблема тръгва от закона който ни задължи да караме през зимата на фарове денонощно. Като дойде 1 март и половината водачи бързат да си изключат фаровете, а ти при положение че си свикнал толкова време (цяла зима) да се оглежаш по кръстовщата за приближаващи коли със светещи фарове, в един момент пренебрегваш тези които се движат но без светлини. Като ти блести слънцето насреща, като нищо може да пропуснеш автомобил с "маскировъчен" цвят, който идва срещу теб. Явно не со по цял ден по пътищата, щом разсъждаваш така. Едно време, имаше мого по-малко движение и наистина щеше да е безсмислено да се кара на фарове, но сега при такава гъчканица, е добре да се открояват ясно тези които се движат, от паркиралите. Още повече, че сега се раздават шофьорски книжки, като банахи на кооп пазара. Не може да очакваш, че накой, който е взел книжка, щото знае през коя врата се влиза за шофьорското място, да може правилно да прецени кога някой се движи по платното и кога е паркирал.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #50
            kiro_of_the_day написа:
            Който не вижда предмет с размерите на автомобил, движещ се със скоростта на такъв - не е за шофьор и да си седи дома или да го возят!Навремето глобяваха за пуснати фарове, сега ще глобяват за спрени. И всичко това тръгна от гъзария на голфомислещи хора...
            Много точно казано

            Коментар


              #51
              Dido_Lyubenov написа:
              kiro_of_the_day написа:
              Който не вижда предмет с размерите на автомобил, движещ се със скоростта на такъв - не е за шофьор и да си седи дома или да го возят!Навремето глобяваха за пуснати фарове, сега ще глобяват за спрени. И всичко това тръгна от гъзария на голфомислещи хора...
              Киро, не си прав. Проблема тръгва от закона който ни задължи да караме през зимата на фарове денонощно. Като дойде 1 март и половината водачи бързат да си изключат фаровете, а ти при положение че си свикнал толкова време (цяла зима) да се оглежаш по кръстовщата за приближаващи коли със светещи фарове, в един момент пренебрегваш тези които се движат но без светлини. Като ти блести слънцето насреща, като нищо може да пропуснеш автомобил с "маскировъчен" цвят, който идва срещу теб. Явно не со по цял ден по пътищата, щом разсъждаваш така. Едно време, имаше мого по-малко движение и наистина щеше да е безсмислено да се кара на фарове, но сега при такава гъчканица, е добре да се открояват ясно тези които се движат, от паркиралите. Още повече, че сега се раздават шофьорски книжки, като банахи на кооп пазара. Не може да очакваш, че накой, който е взел книжка, щото знае през коя врата се влиза за шофьорското място, да може правилно да прецени кога някой се движи по платното и кога е паркирал.
              Прав съм! Винаги съм прав! Така както си го написал излиза, че проблема с пуснатите фарове е дошъл от ... пуснатите фарове, когато се изключат.Извинявай, но това е пълна глупост. А затова, че контролните органи не си вършат работата и не скъсват задниците на ония дето раздават книжките - е за чий....трябва аз и целата държава да караме на фарове заради това?То това с контролните органи е принципен проблем като цяло в държавата...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #52
                Абе не става въпрос, че не го виждаме тия дето караме с фарове :D Става въпрос, че ако е с пуснати фарове се вижда от по-далече

                Коментар


                  #53
                  kiro_of_the_day написа:
                  Dido_Lyubenov написа:
                  kiro_of_the_day написа:
                  Който не вижда предмет с размерите на автомобил, движещ се със скоростта на такъв - не е за шофьор и да си седи дома или да го возят!Навремето глобяваха за пуснати фарове, сега ще глобяват за спрени. И всичко това тръгна от гъзария на голфомислещи хора...
                  Киро, не си прав. Проблема тръгва от закона който ни задължи да караме през зимата на фарове денонощно. Като дойде 1 март и половината водачи бързат да си изключат фаровете, а ти при положение че си свикнал толкова време (цяла зима) да се оглежаш по кръстовщата за приближаващи коли със светещи фарове, в един момент пренебрегваш тези които се движат но без светлини. Като ти блести слънцето насреща, като нищо може да пропуснеш автомобил с "маскировъчен" цвят, който идва срещу теб. Явно не со по цял ден по пътищата, щом разсъждаваш така. Едно време, имаше мого по-малко движение и наистина щеше да е безсмислено да се кара на фарове, но сега при такава гъчканица, е добре да се открояват ясно тези които се движат, от паркиралите. Още повече, че сега се раздават шофьорски книжки, като банахи на кооп пазара. Не може да очакваш, че накой, който е взел книжка, щото знае през коя врата се влиза за шофьорското място, да може правилно да прецени кога някой се движи по платното и кога е паркирал.
                  Прав съм! Винаги съм прав! Така както си го написал излиза, че проблема с пуснатите фарове е дошъл от ... пуснатите фарове, когато се изключат.Извинявай, но това е пълна глупост. А затова, че контролните органи не си вършат работата и не скъсват задниците на ония дето раздават книжките - е за чий....трябва аз и целата държава да караме на фарове заради това?То това с контролните органи е принципен проблем като цяло в държавата...
                  И пред компа ли стоиш прав бе ? Седни малко, отпусни се ! :D
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #54
                    Кьорав карти не играе, време е да затегнат очните прегледи.
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #55
                      От заглавието разбирам,че са против от еко съображения.Е, де им бяха еко съображенията като вдигнаха скоростта по магистралите на 140км. ? Аз карам тъмен на цвят автомобил и в далечината има вероятност да ме забележат по късно,за разлика от открояващ се автомобил(червен,бял,сребрист,жълт и тн.).Поради тази причина си карам целогодишно на фарове.Правя го с цел собствената ми безопасност,не го правя от гъзария или голфарщина.Считам ,че живота ми е по скъп от 100грама бензин/газ,изгоряла крушка или от мнението на някой ,че е идиотско да караш на фарове.Няма как да знам дали изпреварящият срещу мен има зрение на орел или на сляпа баба.За това си карам на фарове и зиме и лете.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #56
                        vital написа:
                        Абе не става въпрос, че не го виждаме тия дето караме с фарове :D Става въпрос, че ако е с пуснати фарове се вижда от по-далече
                        От колко далеч ти трябва да видиш даден автомобил за да го избегнеш?Бе това младите шофоьори...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #57
                          kiro_of_the_day написа:
                          vital написа:
                          Абе не става въпрос, че не го виждаме тия дето караме с фарове :D Става въпрос, че ако е с пуснати фарове се вижда от по-далече
                          От колко далеч ти трябва да видиш даден автомобил за да го избегнеш?Бе това младите шофоьори...
                          Кире,не въпроса до това аз да го избегна.Въпроса е на него колко време ще му трябва.Имал съм случай , на няма 100метра на прав участък срещу мен и тръгва насреща ми. И като има мантинела от двете страни....Свети Петър ми се стори ,че дрънка с ключовете до мен.
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            #58
                            Всички, които искате да виждате фарове срещу себе си, карате с превишена скорост. Ами аз пък не искам да карам с включени светлини, щото някой бързал и не виждал. Като не виждате обекти с размерите на автомобил през светлата част на деня - купете си очила или просто не шофирайте.
                            Immortal написа:
                            Само да питам противниците на фаровете - абе вие някога кола карали ли сте?!?
                            И на нас ни се налага да минем по 5км в годината........ :D
                            lametobg написа:
                            Защо не видях ясни доводи от хората които са против?
                            Ако цитата постнат на стр.2 не ти е достатъчен.........не виждам какви по-ясно доводи искаш.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #59
                              krasio_79bs написа:
                              kiro_of_the_day написа:
                              vital написа:
                              Абе не става въпрос, че не го виждаме тия дето караме с фарове :D Става въпрос, че ако е с пуснати фарове се вижда от по-далече
                              От колко далеч ти трябва да видиш даден автомобил за да го избегнеш?Бе това младите шофоьори...
                              Кире,не въпроса до това аз да го избегна.Въпроса е на него колко време ще му трябва.Имал съм случай , на няма 100метра на прав участък срещу мен и тръгва насреща ми. И като има мантинела от двете страни....Свети Петър ми се стори ,че дрънка с ключовете до мен.
                              Пресваткаш му - мигащата светлина е много по-забележима. А и не се знае защо е тръгнал към теб...
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #60
                                Едно си баба знае,едно си баба баае.Колеги,не става въпрос за вашето зрение!!!Става въпрос ,че този срещу вас ще ви забележи по лесно.Знаете ли кой се движи срещу вас?Знаете ли дали ви вижда от 100,200 или от 500 метра?Него как ще заведете на очен преглед?Не ми дреме и грам за статистиката в САЩ.Карането на климатик вдига разхода,слушането на музика също.Дори карането с отворени прозорци вдига разхода.Е склони ли сте да се лишите от климатик или музика в колата ,за сметка на икономия???
                                FIAT FORUM BULGARIA
                                Ракията е над политиката

                                Видео от Италфест 2011

                                Коментар

                                Working...
                                X