Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Караме на фарове през цялата година- МВР против по еко причи

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мен пък НИКОЙ не може да ме убеди, че една кола без фарове се вижда от същото разстояние, отколкото една кола с фарове.Карам предимно извънградско, понякога на дълги разстояния.Карам от 22 години.Пак казвам - това, което виждам с очите си - и от девет кладенеца вода да ми донесете - няма как да ме убедите.Включвайте си фаровете, да не се разправяме!!!

    Коментар


      batproho написа:
      Колега Коцев, обикновено не съм съгласен с съжденията ти но това е друга тема, интересно е друго, последните ти постове в темата се препокриват почти на 100% с моите виждания, но и това е друга тема. Всичко си остава глас в пустиня, все пак в случая "Докато умните се на умуват, лудите ще се на лудуват" щом закона е приет мърдане няма или поне за нас простосмъртните.
      Закона си е закон и трябва да се спазва. Две мнения няма . Мен въобще това не ме притеснява ,защото аз не се движа толкава често през деня. Обаче и аз си има мое мнение и наблюдавайки движението по пътищата мога да си направя собствен извод.Виждате сутрин по БТВ колко снимки показват на коли спрели в зелените площи ,на пешеходни пътеки , на места определени за инвалиди и накрая пак нищо . Тия водачи ще бъдат същите пешлемета дето ще карат със включени фарове, но безобразно и за това катастрофите няма да намалеят. В тая насока трябва КАТ да положи огромни усилия .
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        Immortal написа:
        Относно изследванията - това са тези, които са накарали ВСИЧКИ производители на автомобили да произвеждат новите модели с дневни светлини. Сигурно има защо? А и не съм чул в Австрия да произвеждат автомобили. Ски - може.
        Правиш се на ощипана мома май :D Никакви изследвания не са накарали производителите на автомобили да поставят дневни светлини. Това е директива на ЕС.А в Австрия бе въведено карането на дневни/къси светлини и отменено на следващата година (било е в сила само една година), защото изследване и статистика са установили че няма разлика/подобрение след въвеждането му.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          http://www.dnes.bg/bulgaria/2012/08/...s.165623Ето и един от коментиращите какво е написал отдолуЗа да разсея съмненията и още повече съм повел кампания от седмици за тия фарове ето ви статистиката!!!2002 959 жертви2003 960 жертви2004 943 жертви2005 957 жертви* поправката действа за фарове през зимата!! от 1 ноември 20062006 1043жертви2007 1006жертви2008 1059жертви
          punto HGT

          Коментар


            didich написа:
            http://www.dnes.bg/bulgaria/2012/08/07/kolite-celogodishno-sys-zapaleni-farove-ot-dnes.165623Ето и един от коментиращите какво е написал отдолуЗа да разсея съмненията и още повече съм повел кампания от седмици за тия фарове ето ви статистиката!!!2002 959 жертви2003 960 жертви2004 943 жертви2005 957 жертви* поправката действа за фарове през зимата!! от 1 ноември 20062006 1043жертви2007 1006жертви2008 1059жертви
            А защо не извадиш статистика с колко са се увеличили автомобилите в България от 2002 до 2009 г. То на 100 автомобила 10 жертви и на 200 автомобила 15 жертви не е едно и също!!!
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              didich написа:
              http://www.dnes.bg/bulgaria/2012/08/07/kolite-celogodishno-sys-zapaleni-farove-ot-dnes.165623Ето и един от коментиращите какво е написал отдолуЗа да разсея съмненията и още повече съм повел кампания от седмици за тия фарове ето ви статистиката!!!2002 959 жертви2003 960 жертви2004 943 жертви2005 957 жертви* поправката действа за фарове през зимата!! от 1 ноември 20062006 1043жертви2007 1006жертви2008 1059жертви
              2009 901 жертви2010 775 жертви2011 657 жертвиИ ако разгледате цялата подробна статистика, ще видите, че именно през годините след 2006-та през зимните месеци жертвите са намалели, за сметка на увеличение през лятото.То иначе с цифри много лесно се заблуждават хората!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              Коментар


                Просто копирах мнението на човека пуснал го под темата, не се наемам да казвам, че е прав или не, но след като статистиката показва, че има намаление на катастрофите ако трябва ще си наредя халогени и по покрива на колата
                punto HGT

                Коментар


                  Immortal написа:
                  didich написа:
                  http://www.dnes.bg/bulgaria/2012/08/07/kolite-celogodishno-sys-zapaleni-farove-ot-dnes.165623Ето и един от коментиращите какво е написал отдолуЗа да разсея съмненията и още повече съм повел кампания от седмици за тия фарове ето ви статистиката!!!2002 959 жертви2003 960 жертви2004 943 жертви2005 957 жертви* поправката действа за фарове през зимата!! от 1 ноември 20062006 1043жертви2007 1006жертви2008 1059жертви
                  2009 901 жертви2010 775 жертви2011 657 жертвиИ ако разгледате цялата подробна статистика, ще видите, че именно през годините след 2006-та през зимните месеци жертвите са намалели, за сметка на увеличение през лятото.То иначе с цифри много лесно се заблуждават хората!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  И как точно може да се извади заключението, че това е станало заради пуснатите фарове?
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    Еееее, досега противниците на фаровете вадеха статистики как са се повишили убитите, сега изведнъж - ама в обратна посока не важи. Не е коректно.

                    Коментар


                      Както се казва :от магарета стадо не става , така ще е при тая дандания с фаровете . Ето извадка от един форум по повод съвсем други неща , неща които са основата на всички катастрофи.
                      Много си прав. Вчера пред един магазин седнахме с едни познати на по бира, а той е на едно кръстовище. За 5 минути 50 нарушения, пиления на гуми, изпреварване на легнали полицай, на мост, пилене на гуми странично, влизане в завоя с пълна газ, състезания без да се спре на знака, влизане с ръчна и тем подобни. Тея дето карат са си виновни. Миналата година вземвах едни нови гуми, не са се износили грам, гума не съм въртял. :D
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        Покрай това с фаровете има и една умна промяна (да не повярваш) - на всички светофари щели да слагат броячи, дано да стане по-скоро.
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          До една година броячите...фаровете от днес.Като е за вземане на пари са изключително бързи ама като трябва да се прави нещо се моткат.
                          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                          Коментар


                            Аз все още се чудя, защо по световарите не наслагат камери? Както е във Варна например. На всички. Някой да му е направило впечатление, че там няма такива келешлъци? Живях там последните 5-6 години, когато тръгнах от тук (София), тука бяха едни от най-нормалните условия за каране, въпреки трафика имаше някаква колегиалност. Сега след толкова години съм направо бесен, трафика е понамалял, има нови булеварди и кръстовища, за сметка на което, имам чувството, че всичкото келеш си избива комплексите по улиците, карат като камикадзета и 50% от правилника не се спазва.

                            Коментар


                              ls1 написа:
                              Еееее, досега противниците на фаровете вадеха статистики как са се повишили убитите, сега изведнъж - ама в обратна посока не важи. Не е коректно.
                              Аз съм противник на фаровете, ама за такава статистика са сефте чувам. Това с фаровете е като да имаш спукана тръба в апартамента и да правиш стената непрекъснато, без първо да оправиш тръбата. В събота до харамията се натресоха 3 коли, ама не заради фаровете, а щото единия изпреварваше без да гледа. Не знам как фаровете биха помогнали на подобна малоумщина. Не мисля, че фаровете ще помогнат дори 1 човек да бъде спасен, щото който си го може, може го и без фарове през ясен слънчев ден.какво келешъци на светофарите във Варна говориш - камерите явно са само за украса - като отида във Варна, винаги има поне 1 минал на червено, да не говорим, че пешеходците масово пресичат където не трябва, че и на червено (че и псуват като им свирнеш, че пресичат на червено). Минала седмица една кокона с колело така спокойно мина на червено без да се оглежда.... на мен ми замириса на пръст като гледах как пропуснаха да я уцелят.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                Както каза колегата Коцев, пилците се броят на есен (в случая догодина). Нали не си мислите, че догодина някой ще признае, че ефект не е имало или е бил минимален от взетите законови мерки? Още другия месец ББ ще излезе да каже, че откакто е въвел фарове през цялата година, има само една жертва и то пешеходец, защото не си е облякъл светлоотразителната жилетка, демек фаровете не са могли да го осветят.
                                Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                                Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                                Коментар

                                Working...
                                X