Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Караме на фарове през цялата година- МВР против по еко причи

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Досега не съм вземал отношение по темата, защото не ме бърка твърде дали ще ни накарат да сме постоянно с фарове или не, но днес сутринта си поставих за цел да наблюдавам, виждат ли се отдалеч по-добре колите с фарове. Някъде около 8 часа, на изхода на Велико Търново по посока София, знаете, е доста дълга отсечка - може би 2 километра. В далечния й край се появяваха колите и се виждаха перфектно, но изненадата ми беше, че абсолютно не можеше да се различи дали са с фарове или не - слънцето блести върху колите и се виждат като блестящи обекти. Предполагам, аналогично би било положението и на залез слънце, но в обратна посока на движение на колите. Значи, основният аргумент - за по-добрата видимост, бива разбит по категоричен начин - след като колата се вижда, но не можеш да определиш дали е с фарове, или не, значи тези фарове са безпредметни в ясен и слънчев ден. Сега ще кажете, че може би съм за очен лекар, но оня ден минавахме служебно на профилактични прегледи и аз минах най-бързо от колегите при очния лекар, защото му изредих набързо цифрите от най-долния ред в права и обратна посока, цветните картинки и той ми би печата, докато имаше колеги, с които се бави по над 10 минути и им даде визитки да го посетят в частния му кабинет Така че, за мен отговорът е ясен - въпреки принудата да караме целогодишно на фарове, поне през летния сезон, при ясно и слънчево време, това е абсолютно излишно.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      sugarboy написа:
      Досега не съм вземал отношение по темата, защото не ме бърка твърде дали ще ни накарат да сме постоянно с фарове или не, но днес сутринта си поставих за цел да наблюдавам, виждат ли се отдалеч по-добре колите с фарове. Някъде около 8 часа, на изхода на Велико Търново по посока София, знаете, е доста дълга отсечка - може би 2 километра. В далечния й край се появяваха колите и се виждаха перфектно, но изненадата ми беше, че абсолютно не можеше да се различи дали са с фарове или не - слънцето блести върху колите и се виждат като блестящи обекти. Предполагам, аналогично би било положението и на залез слънце, но в обратна посока на движение на колите. Значи, основният аргумент - за по-добрата видимост, бива разбит по категоричен начин - след като колата се вижда, но не можеш да определиш дали е с фарове, или не, значи тези фарове са безпредметни в ясен и слънчев ден. Сега ще кажете, че може би съм за очен лекар, но оня ден минавахме служебно на профилактични прегледи и аз минах най-бързо от колегите при очния лекар, защото му изредих набързо цифрите от най-долния ред в права и обратна посока, цветните картинки и той ми би печата, докато имаше колеги, с които се бави по над 10 минути и им даде визитки да го посетят в частния му кабинет Така че, за мен отговорът е ясен - въпреки принудата да караме целогодишно на фарове, поне през летния сезон, при ясно и слънчево време, това е абсолютно излишно.
      Ако обаче беше от другата страна - да ти блести на теб слънцето, а не на тези срещу теб, друга песен щеше да запееш В техните стъкла се отразява светлина и ти ги виждаш лесно, а те теб трудно, защото са заслепени от ярката светлина и те виждат доста по- късно. Е точно за това аз си карам на фарове нон-стоп и без закон. Искам и мен да ме виждат, а не да се налага да скачам на спирачките, защото някой не ме е видял заради слънцето и е предприел изпреварване.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        Dido_Lyubenov написа:
        Ако обаче беше от другата страна - да ти блести на теб слънцето, а не на тези срещу теб, друга песен щеше да запееш В техните стъкла се отразява светлина и ти ги виждаш лесно, а те теб трудно, защото са заслепени от ярката светлина и те виждат доста по- късно. Е точно за това аз си карам на фарове нон-стоп и без закон. Искам и мен да ме виждат, а не да се налага да скачам на спирачките, защото някой не ме е видял заради слънцето и е предприел изпреварване.
        Е, на него за какво му е да ме вижда на 2 километра напред, при положение, че е съсредоточен да си гледа в пътя, бивайки заслепен от слънцето? Дали съм с фарове, или не, на него все му блести в очите и трябва да се съобразява със слънцето, а не аз дали съм с фарове, или не.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          аз не виждам какво сте се хванали с това изпреварване, при положение, че тия дето правят такива рискови изпреварвания обикновено, не само са с включени фарове, ами и ти примигват насреща да намалиш, да влезеш в канавката или и аз не знам кво да направиш, че да си завършат успешно малоумието.добре, че фиата е бял и мяза на астра отдалече, че с предишната кола ми побеляваха косите от такива малоумници!
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            Сега вече искаме или не- целогодишно ще караме с включено фарове.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              Поредната простотия то 20 години закони пишат и все по голям става батака. Няма такава държава.
              Обичам си работата.

              Коментар


                Цял свят се бори за енергийна ефективност, нооо понеже ние сме много богати и енергийно независими ще се правим на по католици и от Папата...
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  Поредната простотия на тъпите комуняги.
                  LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                  ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                  Коментар


                    1

                    Ас съм ЗА този закон . Гориво се пести като си изключим клима-тика/троника.
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

                    Коментар


                      А ми шофирай плувнал в пот и после нека хората да странят от теб защо ли... само и само да да не развали хатъра на тези малоумници. Това са простотии, все пак живеем в 21-ви век.
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        ами да, ще карам без клима, че и без парно през зимата. ще си купя 12 крушки и ще си нося резервен акумулатор в багажника! цялата ще я опаша в дрл-та, ама ще пусна и късите светлини за всеки случай, че колко му е да забранят ползването на светодиодни светлини ей тъй, между другото!а, и на всеки 3 километра оттук до морето ще спирам да проверя не ми ли е изгоряла някоя крушка!
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          slonikon написа:
                          ами да, ще карам без клима, че и без парно през зимата. ще си купя 12 крушки и ще си нося резервен акумулатор в багажника! цялата ще я опаша в дрл-та, ама ще пусна и късите светлини за всеки случай, че колко му е да забранят ползването на светодиодни светлини ей тъй, между другото!а, и на всеки 3 километра оттук до морето ще спирам да проверя не ми ли е изгоряла някоя крушка!
                          Носиш си 20 ( двадесет ) крушки в багажника и няма да се плашиш. И да те спрат - ще сменяш...За протокола: Аз съм против целогодишното използване на светлини и в тази връзка недоумявам и вътрешно не одобрявам тази промяна в Закона....
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            всъщност, ако ме спрат за изгоряла крушка имам ли право да я сменя на място или сменил, не сменил си плащам глобата?
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              Абсолютно съм против фаровете в хубаво време, няма да ми погнат да видя автомобил в далечината, защото така или иначе всеки един от нас гледа 2 метра пред автомобила и следи да не скочи в някоя дупка!
                              --Старата ръжда любов не хваща!--
                              156 sportwagon 1,9 jtd 115
                              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                              Коментар


                                van_dal написа:
                                Абсолютно съм против фаровете в хубаво време, няма да ми погнат да видя автомобил в далечината, защото така или иначе всеки един от нас гледа 2 метра пред автомобила и следи да не скочи в някоя дупка!
                                Ти верно ли гледаш 2 метра пред автомобила, като караш с 90км/ч? Баси реакциите дето ги имаш - новия Брус Ли ще да си. Аз фарове не гася - откакто съм купил колата съм щракал щракалката само на ГТП за да видят, че имам дълги, къси, габарити. През останалото време си шофирам на къси. При разход от 5.01/100 на дълъг път не виждам колко още ще икономисам? 0.01??
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X