Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Караме на фарове през цялата година- МВР против по еко причи

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    повечето които одобреват карането на фарове го првят според мен по простата причина, че им хресва как изглежда колата им с включени светлини.

    Коментар


      dan4o написа:
      а от кога влиза в сила това
      3 дни от обнародване в ДВ ако не пише друга дата...
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        http://media.snimka.bg/images/005041580.jpg - китайскиhttp://images.motoring.co.uk/images/...357-image1.jpg - мерцедески
        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

        Коментар


          Еееее тук виждаме някакъв 8000К с 4300К заводско вграждан.Моя си свети съвсем бяло и фаровете са регулирани.И въпреки това съм против,защото си заслепява тоя ксенон било то с лупа или не.Ама докато масово всички карат с такъв и аз ще се възползвам.Разликата с нормална крушка е огромна,а и като карам с нормални фарове не виждам да действам за пример на останалите.Като ни накарат да караме с крушки ВСИЧКИ го махам
          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

          Коментар


            mitakkk написа:
            повечето които одобреват карането на фарове го првят според мен по простата причина, че им хресва как изглежда колата им с включени светлини.
            Ами не - Представи си, че караш извън града - влизаш в тунел, движиш се в лява лента (примерно), в тунела е тъмно понеже сме си в БГ и не е осветен като хората и изведнъж някой, който е забравил да си включи светлините решава да ти се вреже от дясно! В този момент ти се престрояваш, не го виждаш понеже не си е включил светлините и се удряте! Тази ситуация е възможна и в града - тунела към Люлин примерно....
            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

            Коментар


              по принцип сам занай-малкото заради разни тарикати, които от простотия или от гъзария карат по време на дъжд, сняг, свечеряване без фаровеочаква се да се обнародва в ДВ до края на августт.е. от есента ще влезе в сила, точно за първия учебен ден
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                rebel написа:
                mitakkk написа:
                повечето които одобреват карането на фарове го првят според мен по простата причина, че им хресва как изглежда колата им с включени светлини.
                Ами не - Представи си, че караш извън града - влизаш в тунел, движиш се в лява лента (примерно), в тунела е тъмно понеже сме си в БГ и не е осветен като хората и изведнъж някой, който е забравил да си включи светлините решава да ти се вреже от дясно! В този момент ти се престрояваш, не го виждаш понеже не си е включил светлините и се удряте! Тази ситуация е възможна и в града - тунела към Люлин примерно....
                В тунел винаги е било задължително да се кара на фарове.

                Коментар


                  mitakkk написа:
                  В тунел винаги е било задължително да се кара на фарове.
                  Ок но колко хора имат навика, като влизат в тунел да си пускат фаровете?
                  Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                  Коментар


                    rebel написа:
                    mitakkk написа:
                    В тунел винаги е било задължително да се кара на фарове.
                    Ок но колко хора имат навика, като влизат в тунел да си пускат фаровете?
                    Това не е довод. Аз не можах да получа някакво доказателство от ползата от включени фарове. Никакво становище на база изследвания от някой университет или институт, а само изказвания от рода, " ами според мен по-добре се вижда колата с фарове".

                    Коментар


                      Искате или не преди малко потвърдиха по новините,че е прието да се кара на фарове постоянно.Ако не вярвате,гледайте другите новини в 19 часа.Хубавото е,че при нашите италианки след махане на контакта,се изключва всичко включително и фаровете.Остава да си имаме и по един резервен комплект крушки в жабката и хубав акомулатор.
                      FIAT BRAVO 1.6
                      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                      Коментар


                        emzo написа:
                        За карането на фарове извънградско ! - автомобил се забелязва отдалече много по-лесно.Против в града - вдига разхода.
                        И, Аз съм на това мнение, в града е безмислено, трябва да си кьорав да не видиш колата на кръстовище Обикновенно ПТП стават от несъобразената скорост, и както и от обстановката(метереогичните условия)на пътя, на кръстовищата стават заради от това че всеки бърза за някъде
                        Fiat palio 1.7td

                        Коментар


                          За по първокласни пътища и магистрали,не в града
                          пунто 1,7тд

                          Коментар


                            Ама то вече е прието.Съгласни несъгласни,закона е факт.До 3 дни след обнародването в държавен вестник.
                            FIAT BRAVO 1.6
                            FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                            LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                            Коментар


                              И без това си карам на фарове целогодишно - просто сутрин ми трябват, за да излезна от подземния гараж, а вечер за да вляза, така че - узакониха ме. Колата ми е с китайски ксенони, слагани от предния собственик- т.е. баластите са поне на 4-5 години, а крушките ги смених точно преди две - веднага след като взех колата, защото старите бяха 6000к, а си взех от ибей за 30тина лева 5000к. Даже обмислям като станат за смяна да мина на 4300к. Колата се кара всеки ден, без изключение, поне по час, ако не и повече, с поне 6-7 паленета и гасенета. Оня ден ми направи впечатление, че единия фар лееееко си е сменил цвета - явно крушката е тръгнала да си отива, ама поне още половин година ще изкара. Иначе светят много бяло, ама енякак си студено, а аз искам топло бяло, без да е жълто. Всички цветове нагоре от 5000к са с все по малка ефективност за осветяване, толкова по малка, колкото е по висока цифрата.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар


                                Фарове, марове, стига сте приказвали глупости, виждам те не те виждам. Като не ме виждаш сложи си очила.Работя на подземния паркинг в МОЛ"Галерия" Бургас, по цяла вечер разни разглезени пубери въртят гуми и се гонят с колите, вече на три пъти щяха да ме прегазят, за тях какво боен прожектор ли да си инсталирам за да ме видят, хайде моля ви се стига простотии...
                                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                                Коментар

                                Working...
                                X