Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Един малко тъп въпрос за камерите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Един малко тъп въпрос за камерите

    Карам си аз по моста от летището и ми направи впечатление че от всяка страна през 4-5 стълба камера. Сигурно във всяка посока са по 7-8.И се чудех сега аджеба ако човек го мине целия мост с превишена скорост ще получи 8 фиша ли? То реално всяка камера си снима съвсем отделен участък така че не може да мине за едно нарушение.И още един въпрос https://maps.google.com/maps/ms?msa=...99a37e07Тук има ли камера? Днес видях една кутия с кръгли прозорчета като за камера.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Според сайта http://antiradar.braindumpz.com/ на това място има камера.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      krasio_79bs написа:
      Според сайта http://antiradar.braindumpz.com/ на това място има камера.
      Абе то кутия че има е видно с просто око, ама мисълта ми беше дали някой е гледал какво има в кутията. Понеже отпред е с някакво странно бяло и червено кръгло прозорче.И знак 60 там няма със сигурност.Като я видях изотзад кутията както карах с 80 набих ебати спирачките и за малко един рейс да ми се качи отзад.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Е не е задължително знака да е забит връз камерата.Именно новите камери са от тия с кръглите прозорчета на кутиите.Има една такава на влизане в Бургас.http://www.monitor.bg/article?id=332346
        Прикачени файлове
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Да,така изглеждат.А това на снимката е камерата в с.Раданово,която е от скоро,на пътя Русе-В.Търново,след Полски Тръмбеш.
          PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
          Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

          Коментар


            #6
            kostov написа:
            Да,така изглеждат.А това на снимката е камерата в с.Раданово,която е от скоро,на пътя Русе-В.Търново,след Полски Тръмбеш.
            Едно време ( по кумонизма) му викахме село Радарово ...винаги имаше милиционери там А по темата...няма да получиш 8 фиша... системата е единна по целия бул. Брюксел. А ако трябва да сме точни, няма нищо да получиш специално от там....
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Re: Един малко тъп въпрос за камерите

              infineon написа:
              Карам си аз по моста от летището и ми направи впечатление че от всяка страна през 4-5 стълба камера. Сигурно във всяка посока са по 7-8.И се чудех сега аджеба ако човек го мине целия мост с превишена скорост ще получи 8 фиша ли? То реално всяка камера си снима съвсем отделен участък така че не може да мине за едно нарушение.И още един въпрос https://maps.google.com/maps/ms?msa=...99a37e07Тук има ли камера? Днес видях една кутия с кръгли прозорчета като за камера.
              За бул. "Брюксел" ли говориш? И аз там съм ги забелязала камерите. Приличат на кокичета, но ми се струва, че не са от този тип камери, които отчитат скорост. Най-обикновени са.
              Един за всички, всички за мен

              Коментар


                #8
                Re: Един малко тъп въпрос за камерите

                presinka написа:
                За бул. "Брюксел" ли говориш? И аз там съм ги забелязала камерите. Приличат на кокичета, но ми се струва, че не са от този тип камери, които отчитат скорост. Най-обикновени са.
                Според мен, след като се знае на какво разстояние са камерите една от друга - доста лесно може да се изчисли с колко си карал.
                Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                Коментар


                  #9
                  Особеното на новите камери е, че едновременно хващат скоростта на всички автомобили, които виждат - на всеки автомобил поотделно.При по-старите камери с квадратните прозорчета, ако минете две коли (напримен срещу Шела в Благоевград) в двете ленти с висока скорост, камерата ще засече само тоя с по-високата скорост. Докато тия новите показват скоростта на всеки от автомобилите при многолентово движение.Не карайте бързо!

                  Коментар


                    #10
                    И аз имам едно въпросче за камерите. Вчера си карам най спокойно и се оказа, че се намирам в колона от няколко автомобила и един камион пред нас. При което на един прав участък който следва зад завой се развива едно драматично нещо (Пътя от Русе към Обретеник, а патрулката се беше забила в една отбивка към черен път между дърветата точно последния завой преди отбивката за камиони и самото село) . Тръгва една кола да изпреварва камиона, при което аз тръгвам да изпреваря колата пред мен(аз съм трети след камиона). И не щеш ли виждам в този момент патрулката забита отстрани от дясно на пътя и на мен. Аз в момента в който я видях бях на равно със задната броня на колата която изпреварвах и съм бил с около 105-110км/ч (ограничението е 90)при което намалих и се върнах без да изпреваря(колата която изпреварваше камиона замина и един вид той я скри, а в моя случай не можах да се скрия тъй като се върнах). Обаче проблема е, че не съм сигурен камера ли беше или обикновен радар, тъй като беше на таблото сложено и фуражките си бяха вътре на сянка и си го гледаха. Та въпроса ми е, има ли шанс да са ме щракнали и да получа след месец снимка, или при такава колона няма много шансове? Щото реално бяхме 5-6 коли плътно една след друга. Извинявам се на колегата, че му използвам темата, ама това ме гложди. И май ще трябва да си взема антирадарче за красота така да си имам, че не съм по ограниченията много много .

                    Коментар


                      #11
                      Тези много камери на бул Брюксел не са за скорост.Антирадар(радардетектор) за камерите не помага.

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Не карайте бързо!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Хм... Прави ми впечатление че тия новите камери с кргълите прозорчета... са на бензиностанциите РомПетрол.. Или поне тези които съм виждал...

                          --------------------

                          Коментар


                            #14
                            nelegalniq написа:
                            И аз имам едно въпросче за камерите. Вчера си карам най спокойно и се оказа, че се намирам в колона от няколко автомобила и един камион пред нас. При което на един прав участък който следва зад завой се развива едно драматично нещо (Пътя от Русе към Обретеник, а патрулката се беше забила в една отбивка към черен път между дърветата точно последния завой преди отбивката за камиони и самото село) . Тръгва една кола да изпреварва камиона, при което аз тръгвам да изпреваря колата пред мен(аз съм трети след камиона). И не щеш ли виждам в този момент патрулката забита отстрани от дясно на пътя и на мен. Аз в момента в който я видях бях на равно със задната броня на колата която изпреварвах и съм бил с около 105-110км/ч (ограничението е 90)при което намалих и се върнах без да изпреваря(колата която изпреварваше камиона замина и един вид той я скри, а в моя случай не можах да се скрия тъй като се върнах). Обаче проблема е, че не съм сигурен камера ли беше или обикновен радар, тъй като беше на таблото сложено и фуражките си бяха вътре на сянка и си го гледаха. Та въпроса ми е, има ли шанс да са ме щракнали и да получа след месец снимка, или при такава колона няма много шансове? Щото реално бяхме 5-6 коли плътно една след друга. Извинявам се на колегата, че му използвам темата, ама това ме гложди. И май ще трябва да си взема антирадарче за красота така да си имам, че не съм по ограниченията много много .
                            Ти като го минаваш тоя път често, не се ли научи че вече самио с камери се залагат куките ? :D Поне от година, да не казвам повече, не съм виждал да спират никой, освен ако не е видимо неадекватен на пътя. Седят си на сянка в патрулката и снимат като конкурс за краста. Един колега още преди две години изгоря по тоя път с 1 месец без книжка и глобата не помня колко беше, за 122 км/ч при ограничение 90. Врат се много често точно на завоя след правия участък в посока Русе -Бяла, който е от разклона за Екзарх Йосиф и свършва на 300 метра преди втората отбивка за Две Могили, до разклона за Обретеник. Скатават се и на Мойсеевия баир, посока Русе по нагорнището в дясно на отбивката за почивка, а някой път и отсреща между дърветата. Като влезеш на скорост и хоп - снимчица :D Дано ти се е разминало, че тия снимки са бая скъпички.
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              veselin10 написа:
                              ( по кумонизма)
                              Колега и ти твърдиш, че продаваш и разбираш от компютри? Кумона? Комуна е корена на думата Комунизъм. Сори, бях ти обещал да не споря с теб, но не съм обещавал да не се заяждам за ОЧЕВАДНА неграмотност.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X