Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Fiat Punto 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Fiat Punto 1.2 16V

    Здравейте.Утре ще ходя да оглеждам това:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...f1=detailsЩе ходя със механика на сегашната ми кола, но все пак не е специализиран в италианските автомобили и ме интересуват някой неща:1.Като цяло мнение за автомобила2.Най-често срещани повреди3.За какво да гледам конкретно утре (слаби места)За момента е това, но съм сигурен, че ще се сетите още нещо което би ми било от полза.Предварително много много благодаря.Поздрави:Лазар Динков

    #2
    кола

    Ако ти разрешат да е закараш в някой сервиз да и направят диагностика и да е прегледат като цялоИначе на външен вид сигурно е добре това и сам може да видиш Ако има някой където кара такава кола да се качи и да направи разлика
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Незнам какво си карал до сега, но това Пунто определено друса много. Аз имам Мареа и такова Пунто, но с 4 врати. Пунтото е с чисто нови амортисьори, но си друса по дупките и нервно подскача по неравностите - имай го предвид, че вози адски дървено. При това аз го карам с 14-цолови джанти и въпреки това не е добре, ама никак. До колкото знам често се среща да има чукане в рейката, така че обърни й внимание. Също така на запален автомобил на празен ход върти рязко волана от крайно ляво до крайно дясно положение и виж дали няма да загасне или дали няма да му откаже елктро-усилвателя, че той е също доста слабо място на модела.Други често срещани проблеми по Пунтото не се сещам да има в момента.

      Коментар


        #4
        кола

        Ако ти разрешат да е закараш в някой сервиз да и направят диагностика и да е прегледат като цялоИначе на външен вид сигурно е добре това и сам може да видиш Ако има някой където кара такава кола да се качи и да направи разлика
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Внимавай със скоростната кутия, доста са кекави шестаците при това Пунто. Страдат много от синхронизатори.
          Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
          Punto GT 1.4 Turbo '99
          Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

          Коментар


            #6
            Airfan написа:
            Незнам какво си карал до сега, но това Пунто определено друса много.
            Peugeot 406SW ’01 HDI Май ще усетя голяма разлика...
            kluchar написа:
            Ако ти разрешат да е закараш в някой сервиз да и направят диагностика и да е прегледат като цяло
            Очертава се да носим сервиза в автокъщата, че както е без номера...трудна работа.Благодаря Ви за отговорите.От тук нататък Божа работа

            Коментар


              #7
              Lazar359 написа:
              Airfan написа:
              Незнам какво си карал до сега, но това Пунто определено друса много.
              Peugeot 406SW ’01 HDI Май ще усетя голяма разлика...
              Направо зор ще видиш.

              Коментар


                #8
                Аууу колега, не знам дали има Фиат да вози по-добре от 406....
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  Аууу колега, не знам дали има Фиат да вози по-добре от 406....
                  Ако е с четири разбити амортисьора ще вози по добре и от С5
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    emzo написа:
                    Аууу колега, не знам дали има Фиат да вози по-добре от 406....
                    Ако е с четири разбити амортисьора ще вози по добре и от С5
                    И това няма да помогне...
                    Stop giving directions, just say "Follow me."
                    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                    Коментар


                      #11
                      sok1 написа:
                      S_BANKOV написа:
                      emzo написа:
                      Аууу колега, не знам дали има Фиат да вози по-добре от 406....
                      Ако е с четири разбити амортисьора ще вози по добре и от С5
                      И това няма да помогне...
                      с два разбити(предни го докарах като на обикновен Голф 2 иначе е горе долу като на някое GTI с спортно окочване а иначе по темата както са казали колегите РейкаСитиСк.Кутия колега да ти споделя една подобност Този автомобил няма сменяем Горивен Филтър
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        todorshalev написа:
                        а иначе по темата както са казали колегите РейкаСитиСк.Кутия колега да ти споделя една подобност Този автомобил няма сменяем Горивен Филтър
                        А в цифри как са нещата ? А и това за горивния филтър как ще изглежда обеснено като за невежа Пак много благодаря на всички за помощта

                        Коментар


                          #13
                          Аз бих добавил като съвет ако нямаш възможност за диагностика пусни си някое клипче от youtube да видиш на таблото, кой диоди трябва да светнат и изгасват по таблото и кой не (и такива коли съм виждал като си търсех моята).
                          Fiat Punto JTD HLX 1999

                          Коментар


                            #14
                            Lazar359 написа:
                            todorshalev написа:
                            а иначе по темата както са казали колегите РейкаСитиСк.Кутия колега да ти споделя една подобност Този автомобил няма сменяем Горивен Филтър
                            А в цифри как са нещата ? А и това за горивния филтър как ще изглежда обеснено като за невежа Пак много благодаря на всички за помощта
                            изглежда, че просто не сменяш горивен филтър и толкоз. колегата го казва за да не се чудиш къде е, като повечето от нас и при обслужване разни разбирачи по сервизите да ти търсят горивния филтър по три дни, вместо да си караш колата през това време.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #15
                              Горивния филтър не се сменя докато не се запуши и ти падне налягането в бензинопроводите, но това надали скоро ще стане.

                              Коментар

                              Working...
                              X