Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за един Sony KDL-40EX650B и връзка с интернет.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за един Sony KDL-40EX650B и връзка с интернет.

    Един приятел си взе този телевизор и иска да го свърже към нета. Как е най-добре и би трябвало да се свърже, с кабел или wi fi с рутер?

    #2
    Общо взето, няма голяма разлика дали ще е по безжичната мрежа или с кабел. По безжичната проблем има единствено, ако проиграва блу-рей филми от компютъра, понеже изискват много голям трафик. Да си боцва кабела и работата спи. Нищо не пречи, ако иска, да си избира и безжичната мрежа, без да изключва мрежовия кабел от телевизора, но в която мрежа влезе, анулира другата, тоест, двете едновременно не работят, а трябва да се изберат.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Добре, тогава другия кабел от къде да го пуснем и как да го разклоним сигнала, защото сега има само един кабел и той отива в компютъра му?

      Коментар


        #4
        Може пак през рутер - примерно, режете кабела някъде зад телевизора, там слагате рутер, от него пускате кабел към телевизора, а друг кабел продължава от рутера към компа. Отделно рутера си го ползваш и за Wi-Fi. При мен тази конфигурация се получи удобно, защото и без това кабелът ми идва през стената зад телевизора и всичко стана, като по поръчка.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          По-добре с кабел. Поне при Самсунг Смарт Хъба е изключително бавен през wi-fi, въпреки че сигнала е много добър. Направо един кабел от рутера и няма грижи.

          Коментар


            #6
            Абе ако е в голям панелен блок, съвета ми е да си прасне кабел. Това което аз знам е че рутерите имат около 13-15 чистотни канала и като живееш в един блок с 1200човека в него дето има 300рутера и връзката пада неимоверно, дори ми показваха графика на натоварването на честотите на каналите на рутерите използвани в моя блок. - Ами то е някакъв ужас. Ама има по компетентни от мен да кажат дали съм прав.Иначе може да се направи разклонителна кутия е да се пусне втора станция от доставчика с отделно IP, при много доставчици е безплатно като е в един имот.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              Абе ако е в голям панелен блок, съвета ми е да си прасне кабел. Това което аз знам е че рутерите имат около 13-15 чистотни канала и като живееш в един блок с 1200човека в него дето има 300рутера и връзката пада неимоверно, дори ми показваха графика на натоварването на честотите на каналите на рутерите използвани в моя блок. - Ами то е някакъв ужас. Ама има по компетентни от мен да кажат дали съм прав.Иначе може да се направи разклонителна кутия е да се пусне втора станция от доставчика с отделно IP, при много доставчици е безплатно като е в един имот.
              Принципно си прав, но и грешиш. Нали за това безжичната мрежа има и кодировка и прочие. Но все пак - има чувствителни проблеми при няколко рутера на един честотен канал.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Е тукЕ смятам да пише всичко, което може да ви интередруса http://forum.setcombg.com/index.php/topic,47970.0.html

                Коментар


                  #9
                  Kuku написа:
                  Е тукЕ смятам да пише всичко, което може да ви интередруса http://forum.setcombg.com/index.php/topic,47970.0.html
                  Зачетох се, ама не, този Лазарус не е точно най--правилното гуру или може би е, но в негов форум, който не е цитираният.

                  Коментар


                    #10
                    Идеята ми беше, че там може и въпроси да се задават, след което да се стигне до верния отговор

                    Коментар

                    Working...
                    X