Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за данък...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    mehanoveca написа:
    от догодина няма да може да се минава на преглед без платен данък значи щеш нещеш плащаш
    Това го слушам откакто съм взел колата, вратички винаги е имало и винаги ще има.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

    Коментар


      #17
      benzol написа:
      venkov написа:
      По темата - ако колата не е регистрирана в общината в съответния град,може ли държавата някак да те накара да си платиш данъка?Изключвам случая с продажба на МПС-то.Благодаря
      ми наскоро и аз не бях я регистрирал в данъчното и ми пратиха писмо че до 7 дневен срок трябва да го направя иначе следвало изземане на имуществото отидох да го плащам и ми лепнаха 40 лв глоба че не съм я регистрирал и си платих 37лв данък от август 2011 до края на тая година
      Колега защо си мисля че това са някакви пълни глупости?!Те КАТ нямат връзка с общината поне на тоя етап.

      Коментар


        #18
        popara801 написа:
        238,40 лв в Стара Загора-моя.Скапаняци!
        Митак ти си евтин.Моят като 330 лева какво да кажа.
        първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
        Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
        Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

        Коментар


          #19
          venkov написа:
          benzol написа:
          venkov написа:
          По темата - ако колата не е регистрирана в общината в съответния град,може ли държавата някак да те накара да си платиш данъка?Изключвам случая с продажба на МПС-то.Благодаря
          ми наскоро и аз не бях я регистрирал в данъчното и ми пратиха писмо че до 7 дневен срок трябва да го направя иначе следвало изземане на имуществото отидох да го плащам и ми лепнаха 40 лв глоба че не съм я регистрирал и си платих 37лв данък от август 2011 до края на тая година
          Колега защо си мисля че това са някакви пълни глупости?!Те КАТ нямат връзка с общината поне на тоя етап.
          е колега аз КАТ не съм споменавал това всичко се случва в данъчното

          Коментар


            #20
            benzol написа:
            venkov написа:
            benzol написа:
            venkov написа:
            По темата - ако колата не е регистрирана в общината в съответния град,може ли държавата някак да те накара да си платиш данъка?Изключвам случая с продажба на МПС-то.Благодаря
            ми наскоро и аз не бях я регистрирал в данъчното и ми пратиха писмо че до 7 дневен срок трябва да го направя иначе следвало изземане на имуществото отидох да го плащам и ми лепнаха 40 лв глоба че не съм я регистрирал и си платих 37лв данък от август 2011 до края на тая година
            Колега защо си мисля че това са някакви пълни глупости?!Те КАТ нямат връзка с общината поне на тоя етап.
            е колега аз КАТ не съм споменавал това всичко се случва в данъчното
            Еми за да ти пратят такава призовка и че ще ти конфискуват имущество трябва да знаят че ти имаш тая кола.А тая връзка идва от КАТ.Затова казвам че има нещо сбъркано в цялата схема.

            Коментар


              #21
              batproho написа:
              Ето ти калкулатор http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html В твоя случай би трябвало размер на данъка да ти е: 175.95 лева
              Именно толкова ми е ...Но никога не са ми правили намаление или каквото и да било друго за редовно плащане, а и винаги плащам наведнъж ...
              Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

              Коментар


                #22
                Не е верно .Ако си го платиш до края на март ,компютрите са така настроени че веднага ти свалят 5%. Ако си го платиш наведнаж но примерно през месец май ,то няма отстъпка .
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #23
                  пожелавам на всички тарикати на дребно, още от догодина, не само в София, а в цялата страна да не може да се минава преглед без платен данък, дано въведат и това за здравните осигуровки - нямаш ли ги, неможеш да продаваш движимо и недвижимо имущество

                  Коментар


                    #24
                    ivancho написа:
                    пожелавам на всички тарикати на дребно, още от догодина, не само в София, а в цялата страна да не може да се минава преглед без платен данък, дано въведат и това за здравните осигуровки - нямаш ли ги, неможеш да продаваш движимо и недвижимо имущество
                    аз малко не мога да го разбера това със здравните осигуровки,какво общо имат с продаването на колата ми например?той 1 в парламента хубаво каза ако искам да си продам колата за да ги покрия тези разходи какво правим?сега някои ще кажат да вземе на заем,ама ако няма от кого ?то така щом няма ЗО и заем не може да се тегли и пак сме на 0

                    Коментар


                      #25
                      Айде олам . Те и футболистите ни нито си плащаха за пенсия , здравни , а какви коли карат и какъв живот живеят. Да ги мисля и тях от кого ще вземат пари да си ги платят като вземат да си продават джиповете .
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #26
                        mehanoveca написа:
                        от догодина няма да може да се минава на преглед без платен данък значи щеш нещеш плащаш
                        А то не и ли и сега така ? Или пък беше на гражданската. Но съм сигурен, че искаха бележка от платен данък за миналата година. Даже съм се чудил доста как тей някой не е успял да си плати данъка, щото съм чувал доста случаи. Но съм чувал и за давност 5 години.
                        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                        FIAT Punto sx 75 '94

                        Коментар


                          #27
                          Въпрос за данък...

                          slav4o_vt написа:
                          mehanoveca написа:
                          от догодина няма да може да се минава на преглед без платен данък значи щеш нещеш плащаш
                          А то не и ли и сега така ? Или пък беше на гражданската. Но съм сигурен, че искаха бележка от платен данък за миналата година. Даже съм се чудил доста как тей някой не е успял да си плати данъка, щото съм чувал доста случаи. Но съм чувал и за давност 5 години.
                          Данъците и смъртта са вечни - давност няма !!!
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар

                          Working...
                          X