Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Истината за Сирия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Истината за Сирия

    Вижте този материал и се замислете. А може би е поредното доказателство за това, което отдавна мислим.http://bgsviat.narod.ru/Dvijenie_za_...e_za_Siria.htm
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    #2
    Ами замислих се, замислих се, и стигнах до следния извод.Ако наистина е така, както пише в тази статия, писана от някой си* и публукувана в руски сайт, тогава висят във въздуха следните въпроси:- ЗАЩО Башар Асад не допуска чужди журналисти в Сирия?!?- ЗАЩО Башар Асад не допускаше доскоро чужди наблюдатели от законни международни организации в Сирия?- ЗАЩО мисията на арабската лига напусна Сирия?- ЗАЩО Башар Асад, син на Хафъз Асад, наследи баща си на иначе избираемия пост "президент"? Толкоз ли няма кадърни други сирийци? Ама що ли питам? Нима не е така в повечето соц.страни... в Северна Корея даже до трето поколение богоизбрани стигнаха...- ЗАЩО Башар Асад и баща му, въпреки че по конституция Президент се избира за 7 години, управляват страната от 1970 година до днес без прекъсване?От статията лъха на ислямо-комунистическа пропаганда. Най-лошото в цялата тая история е, че в страната се борят ислямо-комунисти срещу ислямо-ислямисти. Никой не е от страната на добрите.* Статията е превод на личния блог на някой си Matteo Mainini, неизвестен млад блогер, най-вероятно - италиански комуняга.

    Коментар


      #3
      Като прочета някъде заглавие от сорта "Истината за..." и ми се доповръща...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Но все пак си мисля че за запада е по добре Асад да е на власт. Тя и английската кралица управлява от 50 години но никой не я обявава за диктатор.И за чии ни е да дойдат ш*баните ислямисти на власт , само за да имало демокрация.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Не знам защо масово се мисли че едва ли не в арабските държави хората сменят диктатори и настъпва демокрация. Напротив, най-върлите ислямисти вземат властта в целия регион.

          Коментар


            #6
            infineon написа:
            Но все пак си мисля че за запада е по добре Асад да е на власт. Тя и английската кралица управлява от 50 години но никой не я обявава за диктатор.И за чии ни е да дойдат ш*баните ислямисти на власт , само за да имало демокрация.
            Английската кралица нищо не управлява. Кралската институция там я има заради традициите и за да върви туристическият бизнес :D
            преди - TIPO
            сега - VOLVO XC60

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              - ЗАЩО Башар Асад не допуска чужди журналисти в Сирия?!?
              А кой казва, че не ги пуска? Последно двама чужди такива загинаха там. Как и кой ги е убил е друга тема.
              Immortal написа:
              - ЗАЩО Башар Асад не допускаше доскоро чужди наблюдатели от законни международни организации в Сирия?
              Какво значи не допускал? В момента има наблюдателнамисия на ООН.
              Immortal написа:
              - ЗАЩО мисията на арабската лига напусна Сирия?
              Защото и тя организация, в която са водещи 4-5 държави със собствените си интереси.
              Immortal написа:
              - ЗАЩО Башар Асад, син на Хафъз Асад, наследи баща си на иначе избираемия пост "президент"? Толкоз ли няма кадърни други сирийци? Ама що ли питам? Нима не е така в повечето соц.страни... в Северна Корея даже до трето поколение богоизбрани стигнаха...- ЗАЩО Башар Асад и баща му, въпреки че по конституция Президент се избира за 7 години, управляват страната от 1970 година до днес без прекъсване?
              Тук си прав, спор няма. Но не това е проблема (може би само за опозицията, която и тя иска да намаже от властта). Че си е тоталитаризъм в Сирия, така си е. Но поне сирийците живеят много по-лесно от нас "белите" българи. Информацията ми е от първа ръка. Жалкото е, че от както текат "демократичните" процеси там живота се влоши доста. Но и не е както го описват по медиите - повсеместна война и т.н.
              Immortal написа:
              Статията е превод на личния блог на някой си Matteo Mainini, неизвестен млад блогер, най-вероятно - италиански комуняга.
              Ами ако е следващия Джулиан Асандж?
              kiro_of_the_day написа:
              Като прочета някъде заглавие от сорта "Истината за..." и ми се доповръща...
              Всеки си има мнение. Все пак внимавай да не те прихване булимията...
              Stop giving directions, just say "Follow me."
              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

              Коментар


                #8
                Интересно ми е емира на Катар какъв е след като от години той и баща му управляват държавата. Само че при опит да бъде свален от власт странно защо американски командоси се намесват. Защо в Бахрейн не се намесят американците и не внесат малко демокрация. Ей такива въпросчета си задавам и аз. И все по-лесно им намирам отговорите.

                Коментар


                  #9
                  kiro_of_the_day написа:
                  Като прочета някъде заглавие от сорта "Истината за..." и ми се доповръща...
                  Аз не съм толкоз гнуслив, но в мен веднага изниква въпроса "Чия истина?"Щото истината винаги има най-малко 2 лица. 2 гледни точки. И всеки има своята истина.Пример: Според нас, Българите, византийският император Василий II Българоубиец е унищожителят на Първото Българско Царство.Според гърците, той е спасителят на Империята от Българската заплаха.Според нас, Тервел е спасителят на Европа, като изклал над 20.000 араби пред стените на Цариград.Според арабите, Тервел е чудовището Арабоубиец, безмилостен и жесток.Според българите, включването на беломорска Тракия към България е обединение на българските земи и сбъдване на българската мечта,според гърците, това е българска окупация.Истината?

                  Коментар


                    #10
                    Истината е че победителите пишат учебниците по история.

                    Коментар


                      #11
                      Чакайте да видите новият македонски филм, финансиран от правителството им с 10 милиона Евро.В него се разказва за това как България е изпратила евреите в лагерите на смърта.
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #12
                        каква истина, каква демокрация ви гони - тия хора не са дорасли за демокрация, нито ще бъдат дорасли в следващите няколко стотин години. По принцип съм много толерантен човек, но за тези хора мисля, че около тях трябва да се изгради нова китайска стена и да се оставят да се избият. Хора, които учат децата си (на 3-4 годинки) да рецитират стихотворения как е чест да убият поне един евреин през живота си не заслужават нито уважение, нито помощ. Напълно подкрепям усилията на САЩ и останалите да поставят нещата в някакъв ред, иначе не ми се мисли до къде ще стигне лудостта им, защото това, което изповядват, не е религия, а лудост и това не е мое мнение, а мнение на мои познати, мюсюлмани в САЩ. А истината в случая няма никакъв смисъл да се разисква, защото се обзалагам, че всяка излязла истина е поне малко променена . главно за печелене на аудитория, респ. пари.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Исляма е възникнал 600 години след Християнството. Сметнете 600 години назад през 1400-1500г какво се е случвало в Християнството и ще си отговорите защо мюсюлманите са такива. Леко повърхностно, но нали търсим аналогии напоследък .

                          Коментар


                            #14
                            ele написа:
                            По принцип съм много толерантен човек, но за тези хора мисля, че около тях трябва да се изгради нова китайска стена и да се оставят да се избият.
                            Еле, тези хора ще си живеят в мир и любов помежду си, ако там не се намесва непрекъснато една голяма държава, самонабедила се за световен лидер и символ на демокрацията. Живял съм четири години именно в Сирия, гарантирам, че тези хора не са това, което гледаш по телевизията.

                            Коментар


                              #15
                              tomny написа:
                              ele написа:
                              По принцип съм много толерантен човек, но за тези хора мисля, че около тях трябва да се изгради нова китайска стена и да се оставят да се избият.
                              Еле, тези хора ще си живеят в мир и любов помежду си, ако там не се намесва непрекъснато една голяма държава, самонабедила се за световен лидер и символ на демокрацията. Живял съм четири години именно в Сирия, гарантирам, че тези хора не са това, което гледаш по телевизията.
                              Е, те до сега не са живели както искат, така ли? Ти като беше там те как живееха, според собствените си идеи за хобав живот или според западните? Според мен на много млади хора им писна и не желаят да живеят така, както са живели бащите им. Явно им харесва западният начин на живот и явно има за какво. искат нещата да се променят, но тия, дето са лапнали кокала, не искат да го пускат и обвиняват запада, че те били виновни, а всъщност те самите са виновни. Разбира се, че няма на земята неща, които са са 100% идеални - винаги има губещи и печелещи - важно е обаче човек да има избор, а тези хора там дали им се дава такъв? САЩ не са цвете за мирисане, но предпочитам тях.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X