Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли глобени за пушене?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли глобени за пушене?

    Вече плъзнаха инспекторите за проверка! Понеже се очертава рисково начинание ходят по двама + полицай... ц-ц-ц...Още преди три месеца нашата административна сграда беше посетена от инспектори, но намериха само пепелници... естествено всеки отричаше, е глобиха собственика на сградата и стана страшно...Та ще ми е много интересно ако някой са го глобили как е минала процедурата по фактическото актосъставяне и фактическото плащане на глобата.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    #3
    Re: Има ли глобени за пушене?

    D. Stanev написа:
    Вече плъзнаха инспекторите за проверка! Понеже се очертава рисково начинание ходят по двама + полицай... ц-ц-ц...Още преди три месеца нашата административна сграда беше посетена от инспектори, но намериха само пепелници... естествено всеки отричаше, е глобиха собственика на сградата и стана страшно...Та ще ми е много интересно ако някой са го глобили как е минала процедурата по фактическото актосъставяне и фактическото плащане на глобата.
    Не съм бил свидетел (един приятел ми разправя) ама случката е станала снощи в нощния влак Варна - София, точно след 12, кондуктор и полицаи плъзнали из влака и на един чичка му взели 20 лева, че пушел, голяма патърдия станала, ама всичко си било официално - акт-че и т.н.

    Коментар


      #4
      Във влаковете е забранено пушенето не от вчера, а от доста отдавна.

      Коментар


        #5
        от 3 години някъде

        Коментар


          #6
          nedialk00 написа:
          от 3 години някъде
          Пропуснал съм я тая забрана някакси, сигурно щото отдавна не съм се радвал на обслужването и комфорта на БДЖ

          Коментар


            #7
            Тая забрана за пушенето във влаковете я има още аз като се возех по влакове, което ще рече поне 8-9 години минимум. Първо забраната беше за всички вагони, освен 3ти, след това стана за всичко, но разрешаваха да се пуши до вратите на 3ти вагон неофициално. Обаче тогава никой не спазваше никакви забрани и се обръщаше внимание и кондукторите само правеха забележки, а глобяваха едва след като някой се оплачеше. Пред мен са глобявали 1-2 пъти хора с по 20 лева за пушене. Иначе приветствам закона, макар да ми се вижда леко пресилен - прахът, който децата дишат след излизане от детската градина е доста по-опасен от някой чичка, пушещ цигара на тротоара до детската градина.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #8
              смисълът на това с тротоарите е да те глобят с безумните 300 лв. защото си се заблеял, и не си забелязал, че минаваш покрай детска градина. не, че някой се е загрижил за децата ни.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #9
                Не и съм радостен от този факт !
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #10
                  Много жалка държава ако пуша на детската площатка глоба а за тези които си изкарват кучетата да се изхождат там похвала че са природо защитници ,а в същото време супсидират тютюно производителите. Ама с премиер непушач и заклет кучкар друго не съм очаквал.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #11
                    Това трябваше още преди 5-6г да стане.Въпреки че съм пушил тогава. Сега пак пафкам но електронни цигари Не може да седнеш в заведение да хапнеш с децата и да ти къдят от всяка маса.Много ясно, че на детска площадка трябва да изядеш глобата... може да не вредиш с дима но даваш пример!

                    Коментар


                      #12
                      То тогава същинския проблем беше, че изобщо не можеше да припариш до заведение, ако си с дете. Просто няма такива, в които не се пуши. Респективно, или му взимаш сандвич, или само манджа в къщи. Мен не са ме пускали в сладкарница с детето, защото е за пушачи!

                      Коментар


                        #13
                        Забраната за пушене във влаковете влезе в сила малко след като се подпали София-Кардам Вагона, до тогава си имаше вагони за пушачи и непушачи...А иначе - много е забавно как днеска сабахлем имаше много голямо оживление пред бизнес сградите . На мен лично няма никак да ми пречи новата наредба. От няколко години, откак се пръкна малкия в нас и в колата не се пуши, в последните няколко работи които работя така или иначе не разрешават да се пуши и се излизаше навън, а докато крача по улиците никак не ми е кеф да пафкам... Само за по нощните заведения някакси ще ми е куцо. Въпреки, че карам с една кутия по 2 седмици, не мога да седна на биричка и да не запаля. Но това да е, ще го свикна и това Който няма воля - да му мисли

                        Коментар


                          #14
                          така трябва да е, стига са се тровили хората.

                          Коментар


                            #15
                            И това с глобите ще отмине след около месец всичко пак ще е като по старому ,колкото научиха водачите да спират на пешеходни пътеки .Онези дебелите чичковци 1/2 седмици ще пафкат на кошчето пред парламента и после пак вътре ше мирише на дюкян.
                            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                            Коментар

                            Working...
                            X