Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли глобени за пушене?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бъркаш понятията според мен.

    Коментар


      popara801 написа:
      Абе вие верно сте си изкривили мисленето от злоба.Как и кой ще ме накара като пушач,да плащам повече за лечение от един непушач,на който здравните му са наполовина на моите?То по вашата логика трябва да ми плащат 200лв. заплата отгоре щото съм пушач
      Всъщност ако шефа ти е разумен ще ти намали заплатата с 300лв. точно щото си пушач. Губиш време за фаски и харчиш кинти от служебните. Така като ти намали заплатата - няма да имаш пари или за ядене или за цигари и ще спреш едно от двете. По разумни причини ще избереш фаските и шефа пак ще ти вдигне заплатата
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        Значи виждате ли как се измятаме като чамова дъска във вода. Солидарноста е позната открай време и ще си я има .Зави само в какво се състои тя. Да напълно съм съгласен колеги ако утре на на някой от вас се наложи животоспасяваща операция струваща стотици хиляди лева да бъдат взети от моите пари . Дори няма да се замислям по въпроса . Ама да се изразходват стотици хиляди лева включително и от моите пари за да лекуват пияндето Йоско дето утрепа невинни хора преди година ,ето тук не съм съгласен . Нека от собствения джоб заплати всичките разходи по лекуването му.
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          Има ли глобени за пушене?

          ls1 написа:
          Бъркаш понятията според мен.
          В следващите тук 30 страници няма да участвам
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            Е щом няма да участваш ти вярвам за антосолидарността вече .

            Коментар


              Интересни мнения и всяко от тях си има основание. Въпросът в крайна сметка опира до държавна политика, а измененията в нормативната уредба в частност за пушенето, са функция на тази държавна политика. Тук е валиден принципът за структурата и функцията. За съжаление недъзите на политикономическия модел наложен в България се проектира навсякъде и във всичко. В този ред на мисли можем да стигнем до недъзите на "демокрацията" и "пазарната икономика", гарнирани с липсата на политическа воля и безхаберие по отношение на важни за страната въпроси. Пари от социално и здравно осигуряване, влезли веднъж във фондовете престават да са наши - те вече са на съответния фонд и се управляват от държавата (как е друг въпрос). Лично за мен това е един кьорфишек и както много други подобни законодателни инициативи са следствие, не от отговорна политика и воля за решаване на проблемите, а резултат от принуда (поради евродиректива) или от демагогски подбуди. В България се вършат толкова много безобразия, че наредбата за тютюнопушенето е само една прашинка от всички недомислени регламенти... А сега си дайте сметка за т.нар. европейски ценности за свобода, справедливост, социална отговорност и пр. и вижте как се претворяват от държавата в качеството и на репресивен апарат.Навремето някой беше казал, че "демокрация", "комунизъм" и "щастие" са измислени понятия, за да имат оправдание политиците и банкерите да ни стригат, доят и... е..ат.
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                popara801 написа:
                BO написа:
                popara801 написа:
                Абе вие верно сте си изкривили мисленето от злоба.Как и кой ще ме накара като пушач,да плащам повече за лечение от един непушач,на който здравните му са наполовина на моите?То по вашата логика трябва да ми плащат 200лв. заплата отгоре щото съм пушач
                Не, трябва да ти плащат с 200лв по-малка заплата защото докато ти си пушиш навън аз продължавам да си бачкам
                Хайде това да е друга тема на разговор,щото естеството на работата ми е такова,че мога да пуша.Ако работата ми не го позволява няма да си позволявам да пуша в работно време.Така че този аргумент ОТПАДА.
                Няма такъв филм.Не знам някой пушач да не пуши защото бил на работа.Да, ако работиш примерно хирург и правиш 10 часа операция някак не върви да кажеш по средата - чакайте да пафна една цигара Но не познавам пушач, който да не пуши защото разбираш ли бил на работа.Не влизай в някакви филми :D
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  интересно, аз пък познавам.освен това, например работещите в седящо положение или на компютър трябва имат задължителни почивки извън работното място през определено време. философията - ще ти дам 200 лв. по-малко, щото си излязъл да пушиш, вместо да седиш 15 мин. и да гледаш през прозореца, е меко казано извратена.и изобщо всички тези против пушенето (освен, че рискът от рак на белия дроб за хората над 50 години е 10 пъти по-голям при пушачите) са оборими и целта на този закон, в този му вид, е единствено да се караме помежду си за неща, които не можем да променим поотделно. от личен опит ще кажа на колегата как се натиска министър - хващаш 20 души да звънят на секретарката му поотделно, с една и съща цел, докато на нея и омръзне. после тя започва да тормози министъра, докато на него му омръзне. тогава се срещате групово 7-8 човека с него и му поставяш въпросите си. после 2-3 месеца същия тормоз за да ти отговори.ако намериш 20 човека, дето не им пука, че утре могат да станат безработни и да пукнат от първата пневмония домъкната от някой сезонен грип, щото видиш ли солидарната система била несправедлива, сигурно ще успееш да си поставиш искането на разглеждане.п.с. не може да си никой. трябва да е някакво сдружение за нещо си и да се обаждаш от името на сдружението.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    На обед по новините по БТВ дават за едно градче във Франция дето кмета е забранил на плажа да се пуши.Няма тън ,няма мън и всички се съобразяват . Даже и пушачите остават доволни от забраната като гледат пясъка чист от фасове. Както се казва коментара е излишен. :D
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      А в България - заравяш фаса надълбоко в пясъка и готово . Нима пречиш на някого?! И да пречиш - внимаваш!

                      Коментар


                        :D Няма да цитирам тъпи изказвания, те ще се познаят. Аз като работя не пуша, ако в момента работата ми не е на открито. Позволявал съм си да спра да работя, когато работата ми е в офиса, да изпуша една цигара и да продължа да работя, но това е когато ми трябва време да обмисля следващите си действия по отстраняване на гаден дефект. Налага се да оставиш инструментите и да помислиш, вместо да направиш по-голяма беля. В интерес на истината, в такива моменти цигарата много помага. А колегата дето не пуши, се забатачва в проблема, не спира да се отърси от грешните идеи и да размисли, на края ми дава копа или ТВ -то, аз да ги оправям. Е, кой върши пвече работа ? Този дето е на работното си място нон-стоп, или този който разумно разпуска психически 5 минути и свършва повече работа за по-кратко време, понеже не се изнервя и си дава време да помисли ? Да, на поточната линия, "роботизираните" работнички в чопрапената фабрика, нямат право на почивка. Там робовладелеца и без това не им плаща достатъчно и за цигари да има. Ама какво да се прави като сме се родили в БГ, сред стада от Хомо Балканикус и Мутреси ?
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          Мен ме глобиха преди малко в магазина 4.30 за LM 100 RED
                          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                          Коментар


                            няма такова сравнение "едно градче във Франция" срещу "А в България ".може да се каже "В Бутан тютюнопушенето и търговията с тютюневи изделия са абсолютно забранени", "А в България...". в тон с горното призовавам всички непушачи, на които чак толкова им пречи тютюнопушенето, да си събират куфарчетата и към Бутан. Единствената страна в света, свободна от омразния дим! Мечтата на всеки, чувстващ се омерзен от вида на ходещите комини! Съберете се там, обединете се и променете света!смятам, че и нивото ми на толерантност е съвсем адекватно. :D
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              По спокойно бре. Запали една цигара на спокойствие и ела пак пред компа вече успокоен. :D :D
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар


                                BO написа:
                                popara801 написа:
                                BO написа:
                                popara801 написа:
                                Абе вие верно сте си изкривили мисленето от злоба.Как и кой ще ме накара като пушач,да плащам повече за лечение от един непушач,на който здравните му са наполовина на моите?То по вашата логика трябва да ми плащат 200лв. заплата отгоре щото съм пушач
                                Не, трябва да ти плащат с 200лв по-малка заплата защото докато ти си пушиш навън аз продължавам да си бачкам
                                Хайде това да е друга тема на разговор,щото естеството на работата ми е такова,че мога да пуша.Ако работата ми не го позволява няма да си позволявам да пуша в работно време.Така че този аргумент ОТПАДА.
                                Няма такъв филм.Не знам някой пушач да не пуши защото бил на работа.Да, ако работиш примерно хирург и правиш 10 часа операция някак не върви да кажеш по средата - чакайте да пафна една цигара Но не познавам пушач, който да не пуши защото разбираш ли бил на работа.Не влизай в някакви филми :D
                                Това вече си зависи от културата на самия човек.Аз разбира се не пуша,когато това е забранено или пречи на извършването на дадена манипулация.То ако не знаеш кога трябва да се съобразиш с дадено нещо,може и семки да чоплиш и да плюеш навсякъде.Нищо,че не си пушач.
                                FIAT BRAVO 1.6
                                FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                                LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                                Коментар

                                Working...
                                X