Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повишена радиация в София?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Повишена радиация в София?

    Преди малко като отивах на работа и гледам измерителя на радиационен фон показва това:Досега никога не съм го виждал да показва повече от 0.14- 0.15, дори на входа на АЕЦ показва 0.14Каква може да е причината да скочи с 1/3 та?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    то това е 1/3 от нищо за да се мисли от какво е. зависи къде се намираш, но може даже някой камион с неизправен двигател да е минал. навсякъде другаде е около 0,1 http://www.bnra.bg/bg/emergency/radgamma_background
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Според мен просто досега не е работил като хората и някой го е поправил :D
      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

      Коментар


        #4
        Ми нормално е не виждаш ли че навън вали от две седмици, всичкия прахоляк е по земята.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          То и толкоз да е си е доста под нрмата, така че следва да не е проблем.Иначе това за прахоляците и мръсотията дето си гълтаме редовно също си е вярно...
          ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
          Stilo JTD 115 2003 бегачка
          Brava 1,4 12V 1997 на газ
          Tempra 1,4 1993 и тя на газ
          i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

          Коментар


            #6
            Колко сме спокойни на село, немаме урУди - немаме проблеми, по Сталински. Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              На входа на АЕЦ Козлодуй съм виждал да показва до 0,28. Знам че при спиране на турбината на реактор се повишава временно фона.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #8
                Да под нормата е, но все пак нещо е повлияло за да се увеличи изведнъж? И ми е интересно какво е. И досега е валяло пък си стоеше 0.14 винаги.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Сега ще започнат да ви растат ц*ц*
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #10
                    ilko-gd написа:
                    На входа на АЕЦ Козлодуй съм виждал да показва до 0,28. Знам че при спиране на турбината на реактор се повишава временно фона.
                    Ако от 0,14 до 0,15 е повишение, съм съгласен. Аз никога не съм виждал повече от 0,15 вътре на площадката дори.
                    Fiat Coupe 16V Turbo

                    Коментар


                      #11
                      gamma написа:
                      Сега ще започнат да ви растат ц*ц*
                      и ще идвате по морето да си ги показвате

                      Коментар


                        #12
                        infineon написа:
                        Да под нормата е, но все пак нещо е повлияло за да се увеличи изведнъж? И ми е интересно какво е. И досега е валяло пък си стоеше 0.14 винаги.
                        Нормалният радиационен фон е 0.2. Този уред не е задължително да е точен по еталон.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Снимката е малко размазана. Този уред в микросиверти ли мери (предполагам да)? Забелязвам, че свети зелената лампичка. А дозата си е малка, както и да я погледнеш.

                          Коментар


                            #14
                            Humppa написа:
                            Снимката е малко размазана. Този уред в микросиверти ли мери (предполагам да)? Забелязвам, че свети зелената лампичка. А дозата си е малка, както и да я погледнеш.
                            Да, в микросиверти е, сутринта като дойдох на работа показваше вече 0.209. Малка е но се увеличава.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар


                              #15
                              infineon написа:
                              Humppa написа:
                              Снимката е малко размазана. Този уред в микросиверти ли мери (предполагам да)? Забелязвам, че свети зелената лампичка. А дозата си е малка, както и да я погледнеш.
                              Да, в микросиверти е, сутринта като дойдох на работа показваше вече 0.209. Малка е но се увеличава.
                              gamma написа:
                              Сега ще започнат да ви растат ц*ц*
                              Купувайте си сутиени!
                              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                              Коментар

                              Working...
                              X