Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с CD за кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с CD за кола

    Здравейте колеги имам следния проблем,CD-то в колата е най-обикновенно(старото DVD се запали).Чете само аудио дискове,обаче интересното е че чете само такива които са оригинални.Съсипах над 10 диска да направя аудио,е не ще и не ще!?!?!CD ERROR и до там.Дайте някаква идея какво да направя,с неро ли не пробвах с какво ли не на какви ли не скорости и пак не иска и не иска?!?! Някаква програма по-специална ли да търся нямам си и на идея.....помагайте!

    #2
    Да не би да правиш mp3 диск, а СД-то да чете само аудио?

    Коментар


      #3
      Правя АУДИО формат на различни скорости и пак не иска изписва CD ERROR?!?! Има ли някаква друга програма с която да го подлъжа да си мисли че е оригинален диска?!?! Вече разбрах,че не иска CD-R,а само AUDIO DIGITAL COMPACT DISC!Въпроса е как да го подкарам?! Оффф на края ще му изпраскам един трансмитер но дали звука ще е същия като възпроизвеждане на дисковете(звука му е уникален)

      Коментар


        #4
        Не се хаби. Каквото и да правиш - няма да ги прочете.Първите ЦД-та бяха такива. Имам един стар каталог на Сони, в който четенето на записваеми дискове го има като екстра.Технологията на двата типа е съвсем различна - едните се правят на матрица и се заливат със специална материя отгоре, а тези дето ги пишеш на компютъра се прогарят с лазер. Презаписваемите пък са хептен различни - там се намагнитват определни области и си променят цвета...Просто си купувай само оригинални дискове Така и ще поощриш издателите на музика

        Коментар


          #5
          Все пак пробвай да запишеш Аудио Диск на възможно най-бавната скорост на записвачката. Ако и така не стане - няма да стане никак.

          Коментар


            #6
            Купувай си оригинални CD-та, че да не се наложи да возиш Асенчо

            Коментар


              #7
              На лаптопа също опитах той е само с ЦД-РВ преди час опитах на 16 скорост на 24 е не ще тва чудо,абе не може да не става по някакъв начин,все има някоя тънкост.

              Коментар


                #8
                Пробвай и различни марки носители. Няма ли по-бавна скорост за запис от 16?
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #9
                  Трябва диска да се заключи при записването и мисля ще стане, много отдавна не съм записвал такива дискове, използвах една програмка, но как се казваше, сега я търся, ако се сетя....
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    При мен на фабричното CD си ги четеше изведнъж почна да ги спира по средата на песента и накрая почна да дава CD ERROR, на уредбата в къщи беше по същия начин - изчистих и главата и почна да ги чете - така няколко месеца и после пак спря. Може да пробваш с някакви почистващи дискове, но според мен само парите ще си дадеш! С трансмитер става, но трябва да е хубав, да е надежден FM сигнала и да влиза хубаво в запалката иначе като друсне прекъсва, а на по евтините модели почва пак от 1вата песен и е доста дразнещо! Другото което е - ако опреш до този вариант - гледай да не е с мърдаща се глава (дисплей), защото тези до 1-2 месеца спират да светят и да им работят бутоните! Хубаво е да е със собствена флашка, поне ако се прецака нещо - после ще можеш да си го ползваш да пренасяш данни
                    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                    Коментар


                      #11
                      Immortal го е казал. Не се мъчи повече няма да стане. Едните дискове за матрични(CD_audio) а другире са CD-R. Явно диска е прекалено стар и не чете CD-Rове. така, че не се мъчи да хабиш дискове и прочее, събери някой лев и вземи едно елементарн Сони за около 100 кинта хем и МП3 ще чете.наче има и по-бавни скорости от 16х, 1х примерно но ефекта ще е същия. Колкото до заключването също няма да помогне просто CD-Audio-то а нещо което не можеш да имитираш освен на компютър. Даже и там е почти невъзможно. Просто записа на системната информация е съвсем различен. CD-Audio е само за музика и полето за други данни(като CD-TEXT) е много малко, а CD-ROM или CD-R могат да съхраняват и друг вид данни и съответно структурата на систмните полета е различна.
                      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                      182A4.000 IAW49F
                      LPG - Lovato EasyFast
                      ----------------------------
                      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                      Коментар


                        #12
                        Имам още едно DVD на Pioneer но няма смисъл да го хакам(то по-скъпо от колата )удивих се от звука на това на пръв поглед нищо и никакво CD затова искам да си записвам дискове.Пробвам с някакви две програми-едната е Burrrn а другата специално уж за аудио ама и те не станаха и на 8-ма пробвах и на 4-та съсипах 1 шиш с дискове.....обаче съм упорит,не може да няма някакъв начин да не стане.По между другото този които записах на 12 скорост и беше затворен самия диск (те всички дето записах бяха затворени) доста се замисли CD-то,май май ще послушам колегите които са писали по-горе да го отворя и да почистя пък да видим....

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Не се хаби. Каквото и да правиш - няма да ги прочете.Първите ЦД-та бяха такива. Имам един стар каталог на Сони, в който четенето на записваеми дискове го има като екстра.Технологията на двата типа е съвсем различна - едните се правят на матрица и се заливат със специална материя отгоре, а тези дето ги пишеш на компютъра се прогарят с лазер. Презаписваемите пък са хептен различни - там се намагнитват определни области и си променят цвета...Просто си купувай само оригинални дискове Така и ще поощриш издателите на музика
                          Стига бе, а къде е магнита дето ги намагнитва тия обалсти?
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа:
                            Immortal написа:
                            Не се хаби. Каквото и да правиш - няма да ги прочете.Първите ЦД-та бяха такива. Имам един стар каталог на Сони, в който четенето на записваеми дискове го има като екстра.Технологията на двата типа е съвсем различна - едните се правят на матрица и се заливат със специална материя отгоре, а тези дето ги пишеш на компютъра се прогарят с лазер. Презаписваемите пък са хептен различни - там се намагнитват определни области и си променят цвета...Просто си купувай само оригинални дискове Така и ще поощриш издателите на музика
                            Стига бе, а къде е магнита дето ги намагнитва тия обалсти?
                            Айде, не е намагнитване, а преминаване от едно състояние на материята (поликристално) в друго (аморфно) и обратно (при изтриване). Да не спорим за термини.

                            Коментар


                              #15
                              цено написа:
                              ....обаче съм упорит,не може да няма някакъв начин да не стане.
                              Според мен няма смисъл да се мъчиш ама ти си знаеш де!Ако няма функцията (да не кажа оптиката(не съм много сигурен дал имаше разлика) и протоколите) да чете CD-R ефекта ще е само изхабени подложки.УСПЕХ
                              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                              182A4.000 IAW49F
                              LPG - Lovato EasyFast
                              ----------------------------
                              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                              Коментар

                              Working...
                              X