Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Един логически казус...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз смятам, че първо е кокошката. Хомо сапиенс-а кой го е снесъл или от къде се е пръкнал? Така е и с кокошката.Малко ми куца тая тема, но това е мнението ми!Това по повод кокошката и яйцето. По темата не съм размишлявал.

    Коментар


      #17
      coolboby написа:
      Аз смятам, че първо е кокошката. Хомо сапиенс-а кой го е снесъл или от къде се е пръкнал? Така е и с кокошката.Малко ми куца тая тема, но това е мнението ми!Това по повод кокошката и яйцето. По темата не съм размишлявал.
      Всъщност, логично погледнато, следвайки еволюционната стълбица - яйцето е ПЪРВОТО, защото то само по себе си е една клетка, а първото живо нещо на тоя свят е било точно едноклетъчно.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        Не сте прави с яйцето...Кокошка може да долети отвсякъде... Както казва Пурко!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #19
          kiro_of_the_day написа:
          Не сте прави с яйцето...Кокошка може да долети отвсякъде... Както казва Пурко!
          Тцъ... кокошката е мутирал крокодил.

          Коментар


            #20
            CHILIEV написа:
            kiro_of_the_day написа:
            Не сте прави с яйцето...Кокошка може да долети отвсякъде... Както казва Пурко!
            Тцъ... кокошката е мутирал крокодил.
            За да си прав теологично - птеродактил
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              В тая връзка в търговската мрежа са се появили яйца от щасливи птеродактили
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #22
                А китайците започнали да правят фалшиви яйца. Разбирайте такива които не ги е снесла кокошка. На вскус били същите. За сравнение там 1 кило истински на цена около 1.60лв. Това приравнено към български пари. А "новите" 0.13 стотинки за килограм. Правете сметка на къде отива индустрията не мога да намеря статията да ви покажа от какво са направени. няколко чувала с химикали
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #23
                  Ewing написа:
                  А китайците започнали да правят фалшиви яйца. Разбирайте такива които не ги е снесла кокошка. На вскус били същите. За сравнение там 1 кило истински на цена около 1.60лв. Това приравнено към български пари. А "новите" 0.13 стотинки за килограм. Правете сметка на къде отива индустрията не мога да намеря статията да ви покажа от какво са направени. няколко чувала с химикали
                  От колко чувала химикали са ги правили не е важно ! Важното е да са правени от ЩАСТЛИВИ китайци !!! По въпроса, кое е първо - кокошката или яйцето, вместо да се чудите и да спорите, питайте Лили Иванова. Един съвременник на случката, не може да не знае.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #24
                    Пак се отплеснахте от темата...
                    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                    Коментар


                      #25
                      Ewing написа:
                      А китайците започнали да правят фалшиви яйца. Разбирайте такива които не ги е снесла кокошка. На вскус били същите. За сравнение там 1 кило истински на цена около 1.60лв. Това приравнено към български пари. А "новите" 0.13 стотинки за килограм. Правете сметка на къде отива индустрията не мога да намеря статията да ви покажа от какво са направени. няколко чувала с химикали
                      При около 60 грама едно яйце не знам как изкарваш цена от 1,6 лв/кг
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #26
                        Lane Staley написа:
                        Ewing написа:
                        А китайците започнали да правят фалшиви яйца. Разбирайте такива които не ги е снесла кокошка. На вскус били същите. За сравнение там 1 кило истински на цена около 1.60лв. Това приравнено към български пари. А "новите" 0.13 стотинки за килограм. Правете сметка на къде отива индустрията не мога да намеря статията да ви покажа от какво са направени. няколко чувала с химикали
                        При около 60 грама едно яйце не знам как изкарваш цена от 1,6 лв/кг
                        Китайците знаят 1000/60 = 16 яйца => 1 яйце - 0.10 лв. При средна заплата в Китай 153$ или около 230 лв (3 пъти по-малко от тук) - цената се връзва. Даже са им много скъпи яйцата

                        Коментар


                          #27
                          Lane Staley написа:
                          При около 60 грама едно яйце не знам как изкарваш цена от 1,6 лв/кг
                          ами в тази статията която четах по темата бяха споменали цена за килограм. Предполагам там яйцата на кило вървят не на бройка
                          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                          182A4.000 IAW49F
                          LPG - Lovato EasyFast
                          ----------------------------
                          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                          Коментар


                            #28
                            Мда, в Китай може и да са толкова. Не бях забелязал, че цената е за там, и помислих, че караш още на цени от Татово време Извинения.Тез китайци срама нямат, май само ориза е свещен за тях.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар

                            Working...
                            X