Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компа се изключва...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Аз щото съм минал 2 месеца в областта значи съм гуру и титлата ми го изисква да се включа това в кръгът на шегата естествено Та препоръчвам на колегата да си качи SpeedFan от тук (http://www.almico.com/sfdownload.php) да позасее някоя и друга леха във фермата и да си гледа колко му пише при часовника като температури и ако наближи 60-70 и минава бързо, нищо чудно да е защита. В противен случай (макар, че аз бих го направил независимо дали е защита или не) да си свали последните драйвъри за видеокартата от официалния сайт на призводителя на въпросната (не от Леново). След което да си смени ако не го е ъпдейтнал виндовса автоматично .NET 4(вече всички уважаващи себеси драйвъри за видео го изискват) и преинстал на FLASH Player-a. Чак после може да спорим до безкрай какво друго може да е Иначе на вариантите на 7, драйвъри не се ъпдейтват автоматично. Всички стоят в Optional (а не в Important) подлистника точно с цел за да го ъпдейтва някой които разбира. Така съм прецаквал на един лаптоп ДВД драйвера за Виста и жената стоя цяла година без устройсто докато се усетя какво е станало п.с.хубаво е да се погледне на СпийдФан-а дали като качи температурите се включва вентилатра изобщо (че гледам не е казано по-горе). Щото той може да не е мръсен радиатора ама ако вентилайзера не бачка нищо не правим.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #32
      jenshen73 написа:
      Дидо, фермата не е java, а флаш, което е още по-тегаво. Венко, лаптоп на 8 месеца са ми носили задръстен с прах, косми, козина и прочие битови извращения. Гаснеше като пуснеш Ютюб.
      Не споря, не употребявам фейсбук :D А на мен ми се случи, лаптоп на приятел, 1 месец след като го почистих, се беше задръстил достатъчно, за да му трака перката на вентилатора по боклуците Не знам какво го е правил, но си беше уникален случай. На сина Тошибата остисква около 6 месеца, при положение че обира котешките косми като прахосмукачка (имаме си котка), но за един месец ... Колегата, ако още се съмнява, може да си дръпне един Everest и да си наблюдава температури, скорост на вентилатора, напрежения и каквото му е кеф, но само ще си тормози машинката, ако не я почисти преди това След почистването, може да предприеме експерименти със софтуера, ако роблема остане.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #33
        peho написа:
        Аз съм също с Леново и Windows 7 и точно драйвера за видеото от диска, който идва с компютъра си прави проблем. Свали си драйвер от сайта на Nvidia и го инсталирай, а ако не е от това, тогава го чисти. А може и да си го изчистиш, това не пречи, даже си е добре.
        С такова Леново ли си - Г560?На мен само с "оригиналния" драйвер от сайта на Леново работи управлението за корекция за силата на светлината на дисплея.До преди да е заредил драйвера няма проблеми, зареди ли драйвера и веднага замръзва.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #34
          Това добра темперетура ли е при гледане на детски песнички в Ю-тубата???
          Прикачени файлове
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #35
            Според мен определено НЕ (което се потвърждава с данните от сайта на Интел T JUNCTION: 90°C)Демек това е темепратурата която се гарантира, че чипа няма да се опържи. След това вече нищо не се гарантира. А твойте стойност са доста близки. Като за процесор пуснат края на 2010 не е много добре. С инсталиран уиндоус ли си дойтде машината? И ако не всичко което е на диска ли инсталира? При положение, че процесора има всичките технологии за предотвратяване от прегряване чрез намалявана на честота и множител такава температура става още по-притеснителна. Още повече, че и видеото е много напекло. Тази температура за него е по-поносима, но определено при гледане на тубата не е добре. Май ще трябва да почистиш и да провериш дали бучи вентилатора. При такива темепратури трябва да повдига леко кутията отзад от силно духане. Ако почистването не помогне ми прилича на пропуснат драйвер за дъното или процесота и те просто не активират защититие от прегряване (не съм убеден, но трябва да са вградени като инструкции в процесора ама все пак...).Успех и пиши, че стана интересен казуса п.с.а и се подсетих да питам, освен на бюрото стои ли машината редовно в скута на някои, на леглото или върху покривка щото и на диска му е височка температурата (то като нещо напече вътре става фурна навсякъде де ама...).п.с.2за 3ти път коригирам поста ама бях длъжен и това да попита. С коя карта ползвате машината? по-горе се споменаваше нВидиа, ама процесора си има вградена. Ако иам две превключи на другата да видиш дали случайно няма да се оправи проблема със гасенето.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #36
              @Ewing: P6100 НЯМА процесорно видео. Поправи си поста за 4ти път.@msotiroff: предвид, че ти дадоха една камара съвети и си решил да се оправяш сам - да го беше отворил и почистил вече тоя лаптоп. Не са нормални посочените температури освен тази на GPU-то. Диска на 55 градуса е в горната си температурна граница. Имам чувството, че тоя лаптоп работи върху печка или отоплител някакъв.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #37
                Компа работи с Н-Видия ДжиФорс 310М... Вентилатора се чува да работи, ама чак да повдига каквато и да е кутия ми се вижда малко странно... jenshen73: Компа стои само върху холната маса (без покривка)... Не съм го почистил досега, защото не ми е първа грижа, че гасне на жената за фермата, но през уикенда и това ще се случи... Ще разглобявам и ще продухвам с компресор на някоя бензиностанция...
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #38
                  BO написа:
                  peho написа:
                  Аз съм също с Леново и Windows 7 и точно драйвера за видеото от диска, който идва с компютъра си прави проблем. Свали си драйвер от сайта на Nvidia и го инсталирай, а ако не е от това, тогава го чисти. А може и да си го изчистиш, това не пречи, даже си е добре.
                  С такова Леново ли си - Г560?На мен само с "оригиналния" драйвер от сайта на Леново работи управлението за корекция за силата на светлината на дисплея.До преди да е заредил драйвера няма проблеми, зареди ли драйвера и веднага замръзва.
                  Не. Аз съм с Z570 и с оригиналния драйвер от диска имах проблем с видеото. @msotiroff: Определено температурите, както са ти казали и колегите, не са добре, чисти го.

                  Коментар


                    #39
                    jenshen73 написа:
                    @Ewing: P6100 НЯМА процесорно видео. Поправи си поста за 4ти път.
                    Я виж и ти третия абзац от горе-надолуhttp://ark.intel.com/products/50175/Intel-Pentium-Processor-P6100-(3M-Cache-2_00-GHz)и не го гледай тоя удивителен знак те го слагат превантивно поне каквото ида съм гледал там е било вярно със спецификацийте Колкото до повдигането на кутията преекспонирах малко думите "трябва да духа на максимална степен".
                    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                    182A4.000 IAW49F
                    LPG - Lovato EasyFast
                    ----------------------------
                    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                    Коментар


                      #40
                      Мише, грабай една малка отвера и го отваряй, недей чака уикенда...Че дотогава тая тема ще стане двайсетина страници...А аз чакам резултата от тебе, за да я заключа!А температурите са ти доста високи - при мене Асуса не вдига повече от 55-60 градуса на процесора даже като малкия праска Ниид фор спиид или Резидънт Ивъл или нещо от сорта. Ако се притесняваш да го чистиш сам, турни го утре под мишница и го дай някъде за десет- дватесет левчета да те оправят
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #41
                        Yavor написа:
                        Мише, грабай една малка отвера и го отваряй, недей чака уикенда...Че дотогава тая тема ще стане двайсетина страници...А аз чакам резултата от тебе, за да я заключа!А температурите са ти доста високи - при мене Асуса не вдига повече от 55-60 градуса на процесора даже като малкия праска Ниид фор спиид или Резидънт Ивъл или нещо от сорта. Ако се притесняваш да го чистиш сам, турни го утре под мишница и го дай някъде за десет- дватесет левчета да те оправят
                        Къде ме търсиш преди уикенда бе, Явка?!!! Не мога да се занимавам с такива неща през работно време... Бачкам по 12-13 часа и като се прибера инструкцията ми е половинка ракия, изстудена поне седмица във фризера, една купа шопска салата с повече кромид на масата и лаптопа отворен на Фиат Форума и така си изкарвам 2-3 часа... после имам сили само за един душ и еветуално още половинка ракия...
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #42
                          Само внимавай с компресора да не хвърли конденз. Защото в повечето случаи водата е смесена с масло и става едно голямо ла..о

                          Коментар


                            #43
                            Ewing написа:
                            jenshen73 написа:
                            @Ewing: P6100 НЯМА процесорно видео. Поправи си поста за 4ти път.
                            Я виж и ти третия абзац от горе-надолуhttp://ark.intel.com/products/50175/Intel-Pentium-Processor-P6100-(3M-Cache-2_00-GHz)и не го гледай тоя удивителен знак те го слагат превантивно поне каквото ида съм гледал там е било вярно със спецификацийте Колкото до повдигането на кутията преекспонирах малко думите "трябва да духа на максимална степен".
                            Mea culpa.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #44
                              msotiroff написа:
                              ...Къде ме търсиш преди уикенда бе, Явка?!!! Не мога да се занимавам с такива неща през работно време... Бачкам по 12-13 часа и като се прибера инструкцията ми е половинка ракия, изстудена поне седмица във фризера, една купа шопска салата с повече кромид на масата и лаптопа отворен на Фиат Форума и така си изкарвам 2-3 часа... после имам сили само за един душ и еветуално още половинка ракия...
                              Като гледам какви температури държи при само 22% натоварване на CPU, просто няма място за чудене. Не го ползвай преди да си го почистил, че аз така хвърлих една видеокарта nVidia. GPU не гаси компа, а гасне когато температурата му е достатъчно висика, за да загрее и CPU до температурата зададена за изключване. И не го обдухвай с компресор ! Една малка четка и прахосмукачка решават нещата безпроблемно, в комбинация с малка рапидна отвертка и около 20 - 30 минути работа, ако ти е за първи път. С компресор ги обдухват на село и после си купуват нови компютри. Компресора само набива мизерията на други места, и след 1 час вентилатора на кулъра си я прибира отново.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                #45
                                :D
                                Прикачени файлове
                                FIAT Marea 1.9 JTD 2001г.
                                ... и тя доверчиво сложи крака на раменете му...
                                миг невнимание и вече си татко

                                Коментар

                                Working...
                                X