Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компа се изключва...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Айде не му давайте идеи да си го ремонтира сам. Тоя модел е относително нов, Леново е с 24 месеца гаранция. Ако все още е в гаранция - да иде да му го почистят в сервиз. Гасненето е от термозащитата на лаптопа - явно е мръсен. @msotiroff: За какво ти е лаптоп, като ще е все "боцнат" на кабела? След още малко време батерията (ако не си направил глупостта да я махнеш и да седи в шкафа) ще баялдиса и ще си имаш преносим стационарен компютър.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      Този лаптоп е изключително лесен за почистване.Съвети да не се отваря, защото не си компетентен не са валидни в този случай.Ако имаш съвсем малко технически познания - примерно на къде се върти отвертката за отвиване/завиване е достатъчно, за да си го почистиш сам.Ето едно видео какво представлява тази толкова сложна процедура:http://www.youtube.com/watch?v=z9YGQbI7uAoИ аз ползвам въпросния лаптоп на кабел. Дали е добре или не няма значение. Има си опция за пазене на батерията точно с тази цел.А в крайна сметка ако някога искаш да работиш на батерия, а тя е умряла, то винаги имаш опция да си купиш нова такава.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        Аз като щях да пращам Тошибата на сина, не знам ,защото фирмата в която работех извършва такива ремонти ли, но от оторизирания сервиз в София казаха да си го почистя сам :D Почистването (профилактиката) не влиза в гаранционното обслужване, капака на Леново, който се маха за да се стигне до вентилатора, няма стикер или пломба за гаранция. Може да бъде отворен и да бъде добавен хардуер - RAM ... Така че не виждам причина, ако колегата смята че може да извърши тази операция, да не си почисти лаптопа сам, вместо да дава 30 - 40 лв за почистване на някой сервиз.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #19
          Dido_Lyubenov написа:
          Има един капак от долната страна, свли го. Освен болтчета има и щипики, излиза са подръпване и щракане, но ако си развил всички болтчета, няма страшно. Като махнеш капака, ще видиш вентилатора. Мисля че излизаше само той, като остава да го държат 1 или 2 болта. Сваляш го, почистваш го с чечица и махаш мизерията от охлаждащите пластини на радиатора. Леново в това отношение са направени много кадърно и са лесни за почистване. Действай, преди да се спекъл гадно. Прегрява, за това се изключва. И като го отваряш за почистване, махай и батерията, да не укъсиш що платката и да стане беля.
          Ок, с това лесно ще се справя, но няма ли да падне гаранцията, ако го отварям аз, а не оторизиран сервиз??? Не ми се занимава да го пращам в сервиз на Леново, защото трябва да стоя без комп поне 2 седмици...
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #20
            msotiroff написа:
            Dido_Lyubenov написа:
            Има един капак от долната страна, свли го. Освен болтчета има и щипики, излиза са подръпване и щракане, но ако си развил всички болтчета, няма страшно. Като махнеш капака, ще видиш вентилатора. Мисля че излизаше само той, като остава да го държат 1 или 2 болта. Сваляш го, почистваш го с чечица и махаш мизерията от охлаждащите пластини на радиатора. Леново в това отношение са направени много кадърно и са лесни за почистване. Действай, преди да се спекъл гадно. Прегрява, за това се изключва. И като го отваряш за почистване, махай и батерията, да не укъсиш що платката и да стане беля.
            Ок, с това лесно ще се справя, но няма ли да падне гаранцията, ако го отварям аз, а не оторизиран сервиз??? Не ми се занимава да го пращам в сервиз на Леново, защото трябва да стоя без комп поне 2 седмици...
            Няма да ти падне гаранцията.Давай смело.Общо взето като на филмчето по-горе, което съм дал. Само, че е по-лесно от колкото изглежда.Спести си времето и парите точно за това...
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              Аз съм също с Леново и Windows 7 и точно драйвера за видеото от диска, който идва с компютъра си прави проблем. Свали си драйвер от сайта на Nvidia и го инсталирай, а ако не е от това, тогава го чисти. А може и да си го изчистиш, това не пречи, даже си е добре.

              Коментар


                #22
                Лаптоп в гаранция..., чак пък толкова да се е замърсил ? Напоследък забелязвам една тенденция за всеки проблем в компютрите първо да се набеждава прегряването в следствие на замърсяване. Как пък нито един от повече от 200 десктоп компютри, сървъри, лаптопи, които са ми в офиса всекидневно и не са почиствани професионално никога, не прегрява така, че да се изключи?Проблемът с лаптопа на Мишо се появява само при две точно определени ситуации- видео-разговори и някаква конкретна игра. Защо ще прегрява поради замърсяване само в тези моменти и при никакви други положения? По-добре пробвай първо това, което ти казва peho.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #23
                  snake написа:
                  Лаптоп в гаранция..., чак пък толкова да се е замърсил ? Напоследък забелязвам една тенденция за всеки проблем в компютрите първо да се набеждава прегряването в следствие на замърсяване. Как пък нито един от повече от 200 десктоп компютри, сървъри, лаптопи, които са ми в офиса всекидневно и не са почиствани професионално никога, не прегрява така, че да се изключи?Проблемът с лаптопа на Мишо се появява само при две точно определени ситуации- видео-разговори и някаква конкретна игра. Защо ще прегрява поради замърсяване само в тези моменти и при никакви други положения? По-добре пробвай първо това, което ти казва peho.
                  Според начина на употреба, може и след 1 месец да се замърси достатъчно за да започне да прегрява. Някаквата игра, е java игра във фейсбук (сураттефтер) , която товари изключително много, поради невежвеството на създателите и. Видео-разговор по скайп, също си товари, както и да го погледнеш. А по въпроса за драйвера ... малко ме съмнява, точно драйвера от диска към лаптопа да е проблемен. Има една вероятност, да са пуснати автоматичните ъпдейти и 7 -мицата да инсталира неподходящ драйвер, но щеше да показва друго поведение. Имах случай, при който лаптоп създава определени проблеми при работа с WIN XP - блокира му wireless картата, при включване на видео-разговор по скайп. Доста се поизмъчихме, защото собственика държеше на ХР, а машинката е предвидена за Виста и нагоре. В крайна сметка склони на 7 -мица. Ако има проблем с драйвер, ще се появява син екран със съобщение за грешката, или компа ще се рестартира. Няма да се изключва.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #24
                    Една идея от мен: Махни всичкия софтуер от Леново. Махни драйверите на видеото. После качи само System Update и го пусни. Доста често ползвам този трик при Lenovo. Напоследък доста грижи съм имам с техни драйвери и софтуер. Последния случай беше доста фрапиращ. Лаптопа се изключваше, забиваше на BSD, рестартираше...абе всички признаци за RAM, хард или прегряване. Оказа се прецакани драйвери на пръстовия четец който не се използва по принцип. Става въпрос за R500
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #25
                      Дидо, фермата не е java, а флаш, което е още по-тегаво. Венко, лаптоп на 8 месеца са ми носили задръстен с прах, косми, козина и прочие битови извращения. Гаснеше като пуснеш Ютюб.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        Поредната тема, с 2 тона отклонения.Запомнете го един път за винаги, ако е от прах, причината за изключването е термозащитата.Тя е последствие де, на това:Има 2 варианта за решението на проблема:1. разглобяване и почистване - правилният ! Като не можете си плащате, това е.2. с компресор - продухване от външната страна на вътре, така този пласт ще се разнесе из дънната платка (евентуално) и ще реши проблема. ВРЕМЕННО !
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #27
                          jenshen73 написа:
                          Венко, лаптоп на 8 месеца са ми носили задръстен с прах, косми, козина и прочие битови извращения.
                          Какво е преживял този лаптоп, само той си знае .
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #28
                            emzo написа:
                            Поредната тема, с 2 тона отклонения.Запомнете го един път за винаги, ако е от прах, причината за изключването е термозащитата.
                            Именно, ако е от прах. Но още не сме го установили .За отклоненията-всички компютърни теми във форума завършват зле, мисля, че няма изключение. Причините са:-Когато един човек поработи 2 месеца в областта на компютрите, се чувства готов да дава акъл. Лошо нема.-Когато друг човек поработи малко повече в областта на компютрите, му се струва, че е станал гуру и се дразни на всяко мнение, различно от неговото.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #29
                              Колегата отдавна трябваше да качи нещо с което да наблюдава температурите и просто да натовари машината. Явно ще почне лечение без диагноза

                              Коментар


                                #30
                                snake написа:
                                emzo написа:
                                Поредната тема, с 2 тона отклонения.Запомнете го един път за винаги, ако е от прах, причината за изключването е термозащитата.
                                Именно, ако е от прах. Но още не сме го установили .За отклоненията-всички компютърни теми във форума завършват зле, мисля, че няма изключение. Причините са:-Когато един човек поработи 2 месеца в областта на компютрите, се чувства готов да дава акъл. Лошо нема.-Когато друг човек поработи малко повече в областта на компютрите, му се струва, че е станал гуру и се дразни на всяко мнение, различно от неговото.
                                Eлементарно е Венко, трябва само да духне срещу радиатора, ако е прах ще си проличи - това е аматьорската проверка, а професионалната - chaveto я е посочил
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X