Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компа се изключва...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компа се изключва...

    ...когато провеждам видео-разговори по Скайп и когато жената играе на фермите във Фейсбук... Компа е Леново G560. Дайте идеи какво да правя, мн е неприятно, докато си разговаряш по Скайп да ти се изключва... Нямам антивирусна програма... Направих онлайн сканиране на Касперски и не показа да има вируси... От какво друго може да е?Благодаря.Поздрави,Михаил.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Как се изключва? Изведнъж, все едно е изгаснал токът? Или все едно си прави Shut down? Ако е второто, появява ли се появява прозорец, в който брои секундите до изключването?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      snake написа:
      Как се изключва? Изведнъж, все едно е изгаснал токът? Или все едно си прави Shut down? Ако е второто, появява ли се появява прозорец, в който брои секундите до изключването?
      Не. Изключва се изведнъж... все едно има токов удар... А е включен винаги към тока, не го ползвам само на батерия.
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        В първото мнение в темата не обърнах внимание, че става дума за лаптоп. Но все едно. Казваш, че не го ползваш само на батерия, а изобщо има ли батерия, може ли поне няколко минути да работи само на батерия?
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Мисля, че имаш проблем с драйвера на видеокартата. Но ако играеш на някакви други игри и това изключване не се случва, проблема може и да е друг.

          Коментар


            #6
            Чистен ли е скоро, да не прегрява?

            Коментар


              #7
              snake написа:
              В първото мнение в темата не обърнах внимание, че става дума за лаптоп. Но все едно. Казваш, че не го ползваш само на батерия, а изобщо има ли батерия, може ли поне няколко минути да работи само на батерия?
              Може да си работи час-два само на батерия, но го ползвам само вкъщи и не виждам смисъл да не стои боцнат кабела...
              peho написа:
              Мисля, че имаш проблем с драйвера на видеокартата. Но ако играеш на някакви други игри и това изключване не се случва, проблема може и да е друг.
              На други игри не се играе... Само на фермата във Фейсбук от жената, а на мен ми се изключва,когато побърборя 5-6 мин на Скайпа с видео... Ако съм само на аудио разговор не се изключва Иначе драйвъра е този, който съм получил с покупката на лаптопа... Диска с оригиналните драйвери е за Win 7... Първоначално бях сложил ХР, защото съм си свикнал с него, но в последствие сложих 7-ца и драйверите от диска, с който купих компа...
              M-Benz E 250 TD 150hp
              M-Benz 200d 75 hp
              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Чистен ли е скоро, да не прегрява?
                Не знам дали не прегрява... Какво значи да е чистен? Да е преинсталиран уиндоуса ли?
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  Вземи го , иди на компресор и го продухай откъм отвора на вентилатора, туй ще ти закрепи временно положението.Другото е да си платиш да ти го почистят от прахта, която няма да е малко ако е над година.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    msotiroff написа:
                    ogi28b написа:
                    Чистен ли е скоро, да не прегрява?
                    Не знам дали не прегрява... Какво значи да е чистен? Да е преинсталиран уиндоуса ли?
                    Значи да е мръсен и не може да се охлажда. Сложи си някоя програма с която да си следиш температурите и след това го накарай да направи някакъв архив за да може да се натовари. Виж как ще бъдат температурите и дали случайно няма да се изключи.

                    Коментар


                      #11
                      msotiroff написа:
                      snake написа:
                      В първото мнение в темата не обърнах внимание, че става дума за лаптоп. Но все едно. Казваш, че не го ползваш само на батерия, а изобщо има ли батерия, може ли поне няколко минути да работи само на батерия?
                      Може да си работи час-два само на батерия, но го ползвам само вкъщи и не виждам смисъл да не стои боцнат кабела...
                      Попитах за батерията и дали изобщо стои на мястото си, защото лаптопът ти се държи като обикновен настолен компютър при токов удар или с проблеми в захранващия блок. Аз лично не съм виждал лаптоп, който да се гаси изведнъж. Ей тук до мен има един служебен Fujitsu Siemens, 4-5 годишен е, никога не е почистван, батерията му е гола вода, но все пак я има физически и може да издържи 15-ина минути. Та той започва да бучи по-силно и яко да се забавя, когато попрегрее, но никога не се е гасил сам, още по-малко пък изведнъж.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Какво значи "гаси се"? Както работи и изведнъж спира и трябва да го пуснеш от копчето ли?
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          За прегряването - ако тия игри във фейсбоклука са флаш, май много товари, на моя лаптоп като му пусна някой флаш, вентилатора пали на 7ма и обороти колкото може да развие - развива ги. Но пък никога не се е гасил от раз, както и snake отбеляза. Настолният го е правил, но се случи да работи няколко минути без вентилатори му бях свалил градусите за аварийно спиране на 60, а по подразбиране бяха 80.

                          Коментар


                            #14
                            gamma написа:
                            Какво значи "гаси се"? Както работи и изведнъж спира и трябва да го пуснеш от копчето ли?
                            Да, не се рестартира, а гасне и трябва даго пусна от копчето...То ако съм сигурен, че прегрява ще му купя една от онези охлаждащи стойки и ще си реша проблема, но не съм сигурен...
                            M-Benz E 250 TD 150hp
                            M-Benz 200d 75 hp
                            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                            Коментар


                              #15
                              msotiroff написа:
                              gamma написа:
                              Какво значи "гаси се"? Както работи и изведнъж спира и трябва да го пуснеш от копчето ли?
                              Да, не се рестартира, а гасне и трябва даго пусна от копчето...То ако съм сигурен, че прегрява ще му купя една от онези охлаждащи стойки и ще си реша проблема, но не съм сигурен...
                              Има един капак от долната страна, свли го. Освен болтчета има и щипики, излиза са подръпване и щракане, но ако си развил всички болтчета, няма страшно. Като махнеш капака, ще видиш вентилатора. Мисля че излизаше само той, като остава да го държат 1 или 2 болта. Сваляш го, почистваш го с чечица и махаш мизерията от охлаждащите пластини на радиатора. Леново в това отношение са направени много кадърно и са лесни за почистване. Действай, преди да се спекъл гадно. Прегрява, за това се изключва. И като го отваряш за почистване, махай и батерията, да не укъсиш що платката и да стане беля.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X