Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Перник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За Перник

    Който иска може да прочете:http://news.zapernik.com/354610.htmlАз споделям напълно мнението на човека. Ще помоля инфантилни и простовати коментари да не бъдат публикувани в темата. Ако все пак такива се появят, то аз и малкото останали интелигентни хора в тази страна ще могат да си изградят още по-ясна представа за умствения багаж на индивидите, които ги постват. Какво имам предвид с последното изречение, който все още може да мисли ще ме разбере.Приятен ден.П.П. Колегата @Румен Хинчев е напълно прав. Вземам си думите назад за "глуповатите" постове. Не намерих точната дума и затова използвах тази в момента, когато писах мнението си.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    За Перник

    На майтапите , които пуска синът ми ( петнадесет годишен ) за Перник , винаги отговарям така :,, Това е град на отрудени хора ’’ .П.П. Надявам се мнението ми да не е глуповато...
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #3
      Перник - българският Детройт.Трудът на хората е еднакво ценен. На бащите ни и дядовците ни - също.Докато в Перник са ляли стоманата, в Добрич са вадили хляба, в Ямбол - изкуствените прежди, в Сливен - текстила и кристала, в Стара Загора - азотните торове и електричеството (ТЕЦ), в Козлодуй - АЕЦ-а...Написана е статията от един обиден на властта и обществото перничанин. Сякаш току що открива реалностите на страната, в която живее...Някак не схващам смисъла от написаното.За неадекватността на политиците ни е без значение кой е града. Слава Богу, че нямаше човешки жертви! Това е най-важното.

      Коментар


        #4
        Смисълът е в това, че Добрич, Ямбол и Сливен никъде не са посочвани като символ на упадък или простотия. Бил съм и в трите града и в много други средно големи български градове и положението е еднакво трагично абсолютно навсякъде. Перник с нищо не е по-различен и не виждам причина да бъде обект на непрекъснати подмятания и подигравки. Да не говорим, че винаги са отправяни от хора със съмнителен морал, култура и интелект, но това са мои виждания и преки наблюдения върху конкретни хора (не само и не предимно от форума) и не искам да обвързвам никого с мирогледа си, още по-малко да влизам в спор за очевидните неща.
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Слави, като перничанин сигурно се засягаш.Обаче не само с Перник се подиграват. На нас са ни лепнали етикета "Кукери" и "Кукерландия" (макар и най-големия кукерски фестивал да се прави в ...Перник), и в казармата ни викаха "кукери", ама както и да е...Плевенчани пък може да се обидят, че общоприетото мнение е, че плевенчанки са...леки жени (да не казвам по-тежка дума).Като човек, живял 20 години в Сливен, макар и да не се чувствам Сливенлия, може да се засягам като казват, че Сливен е цигански град...

          Коментар


            #6
            Подмятанията и подигравките по-скоро са породени от близостта на Перник до София .Не е случаен лафа ,за разстояние една туба бензин от София .Като се има предвид потокът работещи от Перник в София голф 2-ката и прочие ,Перничани излезнаха ,че са изкупителна жертва във вечната борба на София със селото :D и събраха целият фолклор в едно ,аз нямам нищо против Перник или перничани ,но доста от нещата и подигравките са си основателни и наистина забавни .Познавам доста перничани ,с които заедно се смееме на историите за Перник ,това все едно да се обидя като ми викат шоп или нещо подобно p.s.Колегата доста го е люшнало земетресението да пусне подобна тема ,иначе за статията постарал се е човека добре написано ( към Dikata аз прочетох ама съм възпитан а и не мога да се смея и в мойта къща имам бая винкел и железо от Перник p.s.1 бе май най леки от към жени са в Пловдив ,ама много миекат или пък варниенки там над 52 кила няма
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #7
              tomazo написа:
              Подмятанията и подигравките по-скоро са породени от близостта на Перник до София .Не е случаен лафа ,за разстояние една туба бензин от София .Като се има предвид потокът работещи от Перник в София голф 2-ката и прочие ,Перничани излезнаха ,че са изкупителна жертва във вечната борба на София със селото :D и събраха целият фолклор в едно ,аз нямам нищо против Перник или перничани ,но доста от нещата и подигравките са си основателни и наистина забавни .Познавам доста перничани ,с които заедно се смееме на историите за Перник ,това все едно да се обидя като ми викат шоп или нещо подобно p.s.Колегата доста го е люшнало земетресението да пусне подобна тема ,иначе за статията постарал се е човека добре написано
              Прочети я пак и тогава след като изтриеш сълзите от смях го напиши пак моля те :DО Перник наистина сте доста зле горките вие не знам на вашата България кой е президент но в останалата и част е е Плевнелиев :D дедо Жоро в пенсия човека. Защо си мислите че в другите градове е по добре от Перник че вие си се водите столичани или поне хората който познавам и са от Перник казват, че са такива. Всеки град си има поминака както Перник така и всеки друг град Дали София, Стара Загора, Варна, Русе, Бургас, Свищов и тн. без значение дали това е стомана, че и то по добра от най-добрата като са ви толкова здрави къщите кВо се плашите.Най-важното от всичко е че няма пострадали хора!!!И специално за Перничаните който живеят по времето когато гн. Георги Първанов БЕШЕ Президент на България им съобщавам новина не толкова от скоро гн. Росен Плевнелиев е настоящ Президент на Република България
              Subaru B9 tribeca 3.0
              Peugeot 307 04
              Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
              Fiat Brava 1.6 16V 103

              Коментар


                #8
                За Перник

                Immortal написа:
                Перник - българският Детройт.Трудът на хората е еднакво ценен. На бащите ни и дядовците ни - също.Докато в Перник са ляли стоманата, в Добрич са вадили хляба, в Ямбол - изкуствените прежди, в Сливен - текстила и кристала, в Стара Загора - азотните торове и електричеството (ТЕЦ), в Козлодуй - АЕЦ-а...Написана е статията от един обиден на властта и обществото перничанин. Сякаш току що открива реалностите на страната, в която живее...Някак не схващам смисъла от написаното.За неадекватността на политиците ни е без значение кой е града. Слава Богу, че нямаше човешки жертви! Това е най-важното.
                Може би по-равилно ще е ,, Българският Питсбърг ’’
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  Аз не се обиждам, но съм принципен човек и обичам да наричам нещата с истинските им имена.Земетресението може да ме е люшнало, само че толкова ми се спеше, че от първия трус съм хванал сигурно не повече от три-четири секунди, а останалите даже не съм и разбрал, че ги е имало.Честно казано не виждам защо кукер да е обидна дума. Това е толкова обидно, колкото да ти кажат нестинар.А мнението на @Dikata_BG е толкова неадекватно, че не знам дали си струва изобщо да го коментирам, защото ще си изпрося някое предупреждение за няма нищо...Впрочем мисля, че не е нужно изобщо да пиша повече тук. Аз пуснах тази тема не защото искам да си словоблудствам както повечето колеги, а с чисто информационна цел. Мисля да спра с разводняването на въпроса до тук, защото нямам желание да слизам на ничие ниво, нито да доказвам нещо. Всеки, който има изградена причинно-следствена връзка в мозъка си сам може да си направи изводите.
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #10
                    Тоя ме изгу6и като читател още със сравнението на земетресенията.
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      trace написа:
                      Тоя ме изгу6и като читател още със сравнението на земетресенията.
                      Колега нищо не си изгубил а си спечелил с това че не си чел тази да не казвам по груба дума глупава статия
                      Subaru B9 tribeca 3.0
                      Peugeot 307 04
                      Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                      Fiat Brava 1.6 16V 103

                      Коментар


                        #12
                        trace написа:
                        Тоя ме изгу6и като читател още със сравнението на земетресенията.
                        Съгласен
                        Lancia Kappa 2.4JTD
                        Lancia Dedra Integrale 2.0 S.W.
                        Fiat Croma 2.0 i.e. - ex.

                        Коментар


                          #13
                          За Перник

                          Dikata_BG написа:
                          trace написа:
                          Тоя ме изгу6и като читател още със сравнението на земетресенията.
                          Колега нищо не си изгубил а си спечелил с това че не си чел тази да не казвам по груба дума глупава статия
                          Ти вземи да си смениш ника ! Най-подходящ ще е РТЛ .
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #14
                            Що пък толкова я критикувате тая статия ... Бъзици за Перник-бол.Но това не означава,че са верни.Като бях студент в София се запознах с бая хора от Перник.А в момента в Стара Загора,в работата ми имам и колега перничанин.От тях съм останал с впечатление,че нямат нищо общо с повечето приказки за Перник.За всеки един град,може да се кажат доста вицове - Габрово,че са стиснати,Стара Загора,че говорим меко,Пловдив - майна,Разград,че е пълно с турци и т.н.Просто с годините медията ни насади мнението за Перник. Пък голфове се карат навсякъде,а простаци има навсякъде.Не е до града,а до човека.
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #15
                              За Перник

                              Princo написа:
                              Що пък толкова я критикувате тая статия ... Бъзици за Перник-бол.Но това не означава,че са верни.Като бях студент в София се запознах с бая хора от Перник.А в момента в Стара Загора,в работата ми имам и колега перничанин.От тях съм останал с впечатление,че нямат нищо общо с повечето приказки за Перник.За всеки един град,може да се кажат доста вицове - Габрово,че са стиснати,Стара Загора,че говорим меко,Пловдив - майна,Разград,че е пълно с турци и т.н.Просто с годините медията ни насади мнението за Перник. Пък голфове се карат навсякъде,а простаци има навсякъде.Не е до града,а до човека.
                              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                              Коментар

                              Working...
                              X