Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам ли право да усвоя агне което ми влиза в двора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Значи казваш че агнето е влязло у вас, и те е нападнало с изключителна агресия, и ти за своя самозащита си действал в пределите на неизбежната самоотбрана и т.н......
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #17
      Улицата не е кокошарник, като минавам и хвърчи перушина навсякъде В нашият двор постоянно влизат чужди котки, от терасата на вторият етаж си тренирам стрелбата с въздушната пушка Естествено преди да хвърчи перушина и да обстрелвам домашните любимци на съседите... съм предупредил.П.С сега има едно гадно куче което влиза от някъде в двора и ми пикае по гумите на колата Де да има късмет да го видя

      Коментар


        #18
        Нанасят ти тежки и морални щети,пречат ти на спокойствието - прави ги поданици на Св.Георги ...
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #19
          Язък, че е агне... ако беше някоя коза, можеше да я доиш всеки път като ти дойде и да я пускаш да си ходи Иначе съвсем тихомълком мятащ в багажника и... ако искаш можеш и рушвет да го дадеш.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #20
            Опитай да поговориш със собствениците на животните, че да не ти пламне вилата по никое време. Незнаеш колко са отмъстителни хората, а за цяло агне...

            Коментар


              #21
              Ок няма да го коля че си е много цапане, ще викна полиция да ми напише протокол за причинената драскотина за застрахователите, и после ще го хвана и ще ги закарам в гората до селото и да се оправят после.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #22
                Първата част е добре, ама втората... ако някой те види да бараш животните... По-добре им ограничи достъпа , а и отрова (пази боже) върши работа в краен случай. Все пак каза вила( това значи,че не си постоянно там и си уязвим ). Най - добре е да се разбереш със съседите.Успех!

                Коментар


                  #23
                  А за куче мислил ли си?

                  Коментар


                    #24
                    Имаш колега и след това какото разберат имаш право и да си го платиш на преференциални цени
                    Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                    FIAT BRAVO 1.8GT
                    FIAT BRAVO 1.9TD ex

                    Коментар


                      #25
                      Аз бих ги качил в багажника и в някое друго село при някой роднина да ги гледа за една седмица.Ако се вдигне врява можеш да се оправиш и да докажеш, че си бил добронамерен - полагал си грижи чрез ІІІ-ти лица.На това основание искаш да ти заплатят направените разходи и след това ще ги върнеш.Ако никой не се обади и не ги търси след 11 месеца и 17 дни пак е Гергьовден и пак ще има търсене на агнешко!
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #26
                        Tornado написа:
                        Всичко което е в твоят двор си е твоя собственост.НИкой не може да ти търси отговорност стига да не закачиш кожата на оградата и да викаш -"Ето го яжте на воля"
                        Баси, няма да ти идвам на гости в този случай
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #27
                          според мен започни първо с добро после с лошо първо поговори със стопанина на животните да не ги пуска да влизат в твоя двор ако не вси бземе забележка хавни ягнето или всички животни и ги затвори някаде у вас (гараж) и като дойде да си ги търси и пита :Той-Абе да са ми тук жиботинките някаде ?Ти- Мда тук са ...-Той - А?! Затворил ли си ги та не се прибират ??Ти- Мдааа...Той- А защооо?Ти- Ми щот ти казах да не ги пускаш да пасат в Моя двор...и той ще почне да се оправдава че са животни и не разбират и той неможе да ги контролира спокойно му кажи ми аз ги контролирам като са затворени и му обясни че спокойно си можел да ги заколяш,отвровиш или продадеш ама не си го направил щот си човек и му ги върни тогава ще види че не трябва да се занимава с твоя двощ щото може да остане и без стокааз имах подобен случай преди две лета на се Село и затворих три ягнета и две ярета за 3 дни и да видиш дятката беше пропищял махалата и от тогава даже вадрди да не влязат някой чужди щот му казах че ще ги заколя и направя Курбан за цялото село с неговите животни
                          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                          Коментар


                            #28
                            Като го усвоиш викни и нас да заблажиме от агнето.

                            Коментар


                              #29
                              sota написа:
                              Като го усвоиш викни и нас да заблажиме от агнето.
                              и аз съм навит така. Обещавам поне 2 шишета ракийка ще донеса ))
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар


                                #30
                                Чл. 91. Който има изискуемо вземане във връзка със запазване, поддържане, поправяне или подобрение на чужда движима вещ или за вреди, причинени от нея, има право да я задържи, докато бъде удовлетворен, освен ако е недобросъвестен.Когато предмет на задържането са стоки, кредиторът може да задържи такова количество от тях, колкото е потребно за удовлетворяване неговото вземане.(Ал. 3 отм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.)Задържане не се допуска, ако се представи надлежно обезпечение.Кредиторът, който упражнява задържането, има право на предпочтително удовлетворение от стойността на задържаната вещ. Това е от българския Закон за задълженята и договорите. Общо взето се нарича "право на задържане" - задържаш вещта на някой ако имаш вреди причинени от нея. НО! НЕ трябва да я повреждаш или унищожаваш, т.е. да колим агнето. Пазим го, храним го и го гледаме докато не ни платят или нещо подобно. Малко е гадничко така погледнато, но това е текста в БГ закона, който урежда положението. Иначе .... има и други начини...... въпрос на преценка.....но там проблема пак си е за теб
                                100/16v

                                Коментар

                                Working...
                                X