Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам ли право да усвоя агне което ми влиза в двора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам ли право да усвоя агне което ми влиза в двора

    Имам ли право да усвоя (заколя) агне което ми влиза в двора?Едното рогато даже ми одра леко колата.Аз ги гоня на улицата и пак влизат а стопаните не ги търсят.Как стоят нещата от правна гледна точка?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    В БГ нямаш права, а само задължения.
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    Коментар


      #3
      А аз се дзверих на темата с лютеницата

      Fiat Bravo T-Jet 120

      Коментар


        #4
        Значи става дума за вилата. Влизат 4 животни като едно от тях е малко агънце, Научили са ги като не е имало никой тука и са о*рали целия двор. Счупих една тояга в гърба на едното да ги бия и не щат да излизат.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          А ограда няма ли си тази вила?Помисли за това как влизат а не защо влизат....все пак са животинчета и не мислят като нас.
          Nissan Primera 1.6 16v P11
          ex.Fiat Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Както и да оградиш след като някой ги учи да влизат тоя някой ще намери начин да ги вкара вътре.Абе не е ли време да напръскаш тревата в двора с някой пестицид?

            Коментар


              #7
              Ограда има но има 2-3 ниски места по ъглите и прескачат от съседен двор.Какво би станало ако хвана и заколя малкото? Има ли как да ме осъди примерно?
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                опитай първо с диалог, ако е някой посткомунистическо говедо и не разбере от дума, си го заколи другия път без угризения

                Коментар


                  #9
                  за тия работи тъпан не се бие, влязло телепортирало се и толкова/ако не те видят ха да доказват обратното/.
                  Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                  Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                    #10
                    marea-ta написа:
                    за тия работи тъпан не се бие, влязло телепортирало се и толкова/ако не те видят ха да доказват обратното/.
                    Подкрепям.Хващаш, колиш, печеш, събираш колеги от форума, хапваме, пийваме, а агне никой не е виждал.

                    Коментар


                      #11
                      И все пак никой не отговори, като ми е в двора имам ли законно право да го заколя (или да го пратя в гората примерно) след като съм предупредил собственика му че не искам да е там.
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12
                        Всичко което е в твоят двор си е твоя собственост.НИкой не може да ти търси отговорност стига да не закачиш кожата на оградата и да викаш -"Ето го яжте на воля"
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          infineon написа:
                          Какво би станало ако хвана и заколя малкото? Има ли как да ме осъди примерно?
                          аФащаш го и го усвояваш.....
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #14
                            Ако животното не е маркирано - много трудно се доказва собственост върху него.Т.е. - то е толкова твое, колкото и на комшията ти.По принцип е незаконно да го заколиш - равнява се на кражба - от друга страна е незаконно и да бъде животното в имота ти.Все едно някой да си остави своя вещ у вас, а след това да те обвини, че си му я откраднал.Според мен - КОЛИ свободно и да не ти пука!Имам едни съседи, които редовно си пускат кокошките по улицата, при условие, че има Наредба 1 на Общината, в която изрично се забранява да се пускат животни на улицата.Сгазих една кокошка без да искам веднъж. Той си направи думата, да съм му я бил плащал... Викам му, ще ти я платя, но първо - ще ми я дадеш да я изям аз, и второ - ще извикам общинарите да ти направят един акт, задето си пускаш кокошките на улицата и застрашаваш безопасността на движението. Подви си опашката и толкоз... Скоро не съм му виждал кокошките на улицата

                            Коментар


                              #15
                              Скоро чух по телевизията че жената е като кокошката - отдалечи ли се на 50 метра от двора е ничия.

                              Коментар

                              Working...
                              X