Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Паркиране на зелена площ, която е циментирана...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Паркиране на зелена площ, която е циментирана...

    Здравейте,днес получих наказателно постановление за паркиране на зелена площ. Бях писал възражения още когато си взех колата от наказателния паркинг. И сега виждам, че не са ги взели под внимание. Единствено това, че ми се налагаше да отида до болница Вита по спешност са го приели като "смекчаващо" вината обстоятелство и затова глобата била само 20лв.Освен че ме караха да обикалям с болното си дете по паркингите за да си открия колата тъпото е, че зелената площ въобще не е зелена.Прилагам 360 градусова снимка от мястото където бях паркирал http://parkirane.hit.bgДа обжалвам ли или да си плащам?За мен това не е зелена площ, но не знам пък да не се окаже тротоар и пак да съм нарушил правилата ?!

    #2
    за мен е тротоар.
    Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

    Коментар


      #3
      На линка нищо не се вижда

      Коментар


        #4
        Лошото е, че тия които слагат глоби за зелените площи не вдикат колите само лепят по стъклата едни жълти листчета. А щом са ти я вдигнали няй вероятно са с КАТ. А ако е така значи дори и тортоар да е пак нямаш право да паркираш. Наистина поводът не е бил хубав, но много им е дремело на тях.иначе ако са ги ивикали и ей така са решили да ти вдигат колата си търси правата до край.Не съм на ясно само как стоят нещата, ако някой извика специално паяка да те вдигне понеже примерно си му спрял пред гаража. Давам го само за пример гаража, може и друга да е причината.
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          Ewing написа:
          Лошото е, че тия които слагат глоби за зелените площи не вдикат колите само лепят по стъклата едни жълти листчета. А щом са ти я вдигнали няй вероятно са с КАТ. А ако е така значи дори и тортоар да е пак нямаш право да паркираш.
          За зелена площ е, пише си в наказателното постановление.За тези за които е проблем отварянето на hit.bg прилагам нормална снимка
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            увълчили са се всички баси...мен колко пъти ми пишат фишове и то около нас и все се разминавам с 20 лева без да ми вдигат колата или пък нещо по-сериозно.Кой знае защо точно затвоята са се заяли. Хем и наистина уважителна причина си имал.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              Ewing написа:
              Лошото е, че тия които слагат глоби за зелените площи не вдикат колите само лепят по стъклата едни жълти листчета. А щом са ти я вдигнали няй вероятно са с КАТ. А ако е така значи дори и тортоар да е пак нямаш право да паркираш. Наистина поводът не е бил хубав, но много им е дремело на тях.иначе ако са ги ивикали и ей така са решили да ти вдигат колата си търси правата до край.Не съм на ясно само как стоят нещата, ако някой извика специално паяка да те вдигне понеже примерно си му спрял пред гаража. Давам го само за пример гаража, може и друга да е причината.
              По закон нямаш право да паркираш пред изходи и гаражи, в зелени площи и на тротоари на по-малко от 2 метра от сграда. Мен са ме вдигали пред гараж. Като отидох да питам - направо ми показаха АКТ-а в който пишеше "По сигнал". Тъпото в моята ситуация например е, че този гараж се води само такъв - самите врати на двора са заварени от вътрешната страна, а в двора, на гаражното място има обособена детска площадка. Просто арменеца, който е извикал паяците мрази да му спират пред къщата и за това има табели ГАРАЖ и "НЕ ПАРКИРАЙ"...П.П. Няма как да знаят причината за спиране на подобно място - виждам кола, която е паркирана върху целия тротоар - също в нарушение.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                ... виждам кола, която е паркирана върху целия тротоар ....
                В Плевен тролеите паркират върху тротоарите, а те широки колкото тролея.
                Fiat Punto 1,1- 1996г.
                газ-бензин , "Lovato"

                Коментар


                  #9
                  малко извън темата,но как се прави такава снимка? Много ми хареса детайлнността,как става,ако може да ме светне някой Иначе не мисля,че за 20 кинта си струва разправиите... Знам,че е принципен въпроса,но просто си плати глобата и толкова,защото ще ти изкарат от 100 кладенеца вода,ако обжалваш
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    #10
                    Колега, има едни такива стрнности в БГ :D Мястото на което е камерата, е асфалтирано допълнително заради вече неизползваемата рампа. Но в кадастралния план на града, тази площ се води "зелена площ" , тъй като такава е предназначена. Не ме питай, защо не наказват тоя дето я е асфалтирал, или защо не са махнали асфалта, не мога да ти отговоря. Но в крайна сметка си бил в нарушение, защото си паркирал и върху част от тротоара, ако си бил перпендикулярно на сградата. При успоредно паркиране спрямо срадата, няма как да се събере колата ти върху тая асфалтирана зелена площ, значи си стъпил поне с двете гуми на зелената площ, която не е асфалтирана. При всички положения има неправилно паркиране, въпроса е, защо точно твоя автомобил са вдигнали ? Вероятния отговор е, че си пречил на някой в сградата с рампата, и той е сигнализирал. Не ги е викал, за да не плаща 15 лв такса, която е по закон, ако извикаш паяка да вдигне кола, паркирала примерно пред гаража ти. Само е сигнализирал, а те са намерили причина да те глобят. Не се занимавай с обжалвания и т.н.т., защото няма д спечелиш, най-много да се набуташ с още по-голяма глоба и разноски по делото.
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      Абе хора, избийте си го от главата това примиренческо мислене бе, моля ви се! Как така ще си плаща глобата, ако не е в нарушение? Преди 2 фактури имах начислена 1 стотинка повече от Виваком за сметката ми за мобилен телефон. Ей, направих ги, шантави, изхабиха близо 10 лева за да ми изпращат препоръчани писма с отговори и извинения за грешката, но едната ми стотинка е приспадната. Има си принципи и правила, които трябва да са за всички. Ако там очевидно не е зелена площ - който е написал акта - да докаже, че е, откъде накъде ще се плаща глоба? Утре нали ще дойдат да ти напишат и на теб акт и ще ти кажат, че е било зелена площ, ти какво - ще се примириш ли? Или трябва да си носим карта на всеки град със зелените площи и да гадаем дали тоя цимент/асфалт е сложен законно или не? Щом е в нарушение за паркиране върху зелена площ и там очевидно не е зелена площ - обжалвай до дупка! Тук не се гледа дали е тротоар, дали е на 2 метра от сграда и пр. Написано е, че е паркирал върху зелена площ, а той е паркирал върху цимент. Съдията ще каже дали е зелена площ или не е, като вземе предвид доказателствата.

                      Коментар


                        #12
                        Имал съм подобен случай на Женшен-а-бил съм спрял пред гараж а той е толкова широк че ако вкараш колата шофирайки не можеш да отвориш вратата за да слезеш. Та въпроса ми е кой ги слага тези табели-"гараж" и "Не паркирай"?За зелените площи. Пловдивчани знаят какво е ж.к. Тракия-зелени площи /ниви/ и блокове..да ама и тук лепят фишове по джамовете!
                        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Абе хора, избийте си го от главата това примиренческо мислене бе, моля ви се! Как така ще си плаща глобата, ако не е в нарушение? Преди 2 фактури имах начислена 1 стотинка повече от Виваком за сметката ми за мобилен телефон. Ей, направих ги, шантави, изхабиха близо 10 лева за да ми изпращат препоръчани писма с отговори и извинения за грешката, но едната ми стотинка е приспадната. Има си принципи и правила, които трябва да са за всички. Ако там очевидно не е зелена площ - който е написал акта - да докаже, че е, откъде накъде ще се плаща глоба? Утре нали ще дойдат да ти напишат и на теб акт и ще ти кажат, че е било зелена площ, ти какво - ще се примириш ли? Или трябва да си носим карта на всеки град със зелените площи и да гадаем дали тоя цимент/асфалт е сложен законно или не? Щом е в нарушение за паркиране върху зелена площ и там очевидно не е зелена площ - обжалвай до дупка! Тук не се гледа дали е тротоар, дали е на 2 метра от сграда и пр. Написано е, че е паркирал върху зелена площ, а той е паркирал върху цимент. Съдията ще каже дали е зелена площ или не е, като вземе предвид доказателствата.
                          Колега,ако имаш пари,време и нерви,можеш да се бориш колко искаш. Да пари,защото случая трябва да намеси юристи,а те не работят за тоя дето духа,особено добрите. Аз нямам 20-те лв за глобата,да не говорим за комисионна на юрист. Не винаги е примирение,понякога просто се нарича разумно мислене!Да не говорим,че има заети хора,за които занимаването с подобни институции,които те лашкат с дни насам натам,е загуба на пари...доста повече от тия 20лв
                          ex.Мареа ТД100

                          Коментар


                            #14
                            Не се занимавайте. Просто им ги "опростете" тия глоби и това е. Аз поне вече съм на този принцип - опрощавам им всичко. 20 лв за спиране на зелена площразбирай в калта|че и заплашително написали за неявяване глоба 500 лв| - в коша!2 години минаха - тая е готова. 100 лв снимкаограничение 60 - добре, ще му предам, вижда се, че е на извънградски път и са ме щракнали от преминаваща с/у мен патрулка, но знак 60 на снимката няма, а ГПС координатите ми показват някаква нива на 3-4 км от пътя - в коша! Още 6-7 месеца и тая ще им я "платя". 10 лв фишче, че не си дадох талончето - в коша! След 2 години и тя ще се "изплати" сама. Работа в КАТ до 2017 г. нямам, че да ме изтръскат на место, а от 2015 г ще внимавам малко повече и така :P .Ако започнат да си събират дълговете като банките и другите кожодери, ще мисля друга стратегия, но за сега така си ме устройва - зор да им давам пари нямам. Да ги съдя пари нямам. И да имам - нямам нерви.
                            AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                            AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                            FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                            Коментар


                              #15
                              TRENDi написа:
                              Не се занимавайте. Просто им ги "опростете" тия глоби и това е. Аз поне вече съм на този принцип - опрощавам им всичко. 20 лв за спиране на зелена площразбирай в калта|че и заплашително написали за неявяване глоба 500 лв| - в коша!2 години минаха - тая е готова. 100 лв снимкаограничение 60 - добре, ще му предам, вижда се, че е на извънградски път и са ме щракнали от преминаваща с/у мен патрулка, но знак 60 на снимката няма, а ГПС координатите ми показват някаква нива на 3-4 км от пътя - в коша! Още 6-7 месеца и тая ще им я "платя". 10 лв фишче, че не си дадох талончето - в коша! След 2 години и тя ще се "изплати" сама. Работа в КАТ до 2017 г. нямам, че да ме изтръскат на место, а от 2015 г ще внимавам малко повече и така :P .Ако започнат да си събират дълговете като банките и другите кожодери, ще мисля друга стратегия, но за сега така си ме устройва - зор да им давам пари нямам. Да ги съдя пари нямам. И да имам - нямам нерви.
                              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                              Коментар

                              Working...
                              X