Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как сте след земетресението?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tornado написа:
    На нас Българите ни трябва един път 7-8 степен и сме взели дали с години.Няма да се оправим с това.Без природни катаклизми сме зле ,а ако има такива ще разцъфнем.Господ да ни пази.
    х2
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      Особено както 90% от българите нямат застраховки срещу такива форсмажори. Най-готино ми става, когато за всичко държавата се търси - градушка убила люцерната - държавата, молци изяли вълната - държавата, земетресение съборило комина - държавата.Ей сега се вдигна премията по застраховките на жилищата
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        jenshen73 написа:
        Особено както 90% от българите нямат застраховки срещу такива форсмажори. Най-готино ми става, когато за всичко държавата се търси - градушка убила люцерната - държавата, молци изяли вълната - държавата, земетресение съборило комина - държавата.Ей сега се вдигна премията по застраховките на жилищата
        Плащането на застраховка в България е най-голямата глупост, която може да се направи.Сутринта гледах един собственик на заведение в Перник, с доста щети по заведението. Има застраховка. Обадил се на застрахователя си, от там му казали, че ще поемат щетите, всички щети...над 20.000 лв. До 20.000 лв трябвало да си ги поеме той, като самоучастие.Ей това ако не е педерастия (без извинение), не знам какво е. Демек - давай тука едни пари да те застраховаме... после давай още едни пари, щото застраховката покрива само огромни щети. То цялото заведение като го гледах, едва ли струва 20.000 лв... Баси и държавата, в която живеем.Да беше ни треснало 10 по Рихтер, да ни заличи от лицето на Земята, да се отърве света от нас!

        Коментар


          И аз малко да се включа, не че друго ама се върнах от работа току що и както се досещате не мога да заспя. Вчера пак се бях прибрал от работа и си разцъквах нета и си гледам най-безобидно Али МакБийл и по едно време се усещам как обикалям из стаята със стола (на колелца). Станах застанах под касата на вратата и съдейки по якето на баща ми в коридора (клатенето му по-точно) продъжи около мунита. Може би да е затихвало движението на блока не знам, но бая продължи. Самия трус нямам идея колко е продължил.след втория (15 мин по късно) слезнах пред блока. Аз съм на 7мия етаж в панелка. не се прибрах до към 5:00 и тамън седнах пред компютъра и айде пак в 5:12. ужаст!за информационното затъмнение: аз нямам кабелна и между трусовете пусах всевъзможни програми и нищо. Алу Макбййл, новините повторение, няква тъпа песен по ДъВойс. Чак към 3:40 по хоризонт съобщиха неофициално колко е бил труса и къде. докато гледах ТВ се мъчех да влзена в някой саизмологичен сайт, но без успех. Нито световния, нито европейския отговаряха. За щатския не съм се и сетил да погледна. А че си беше затъмнение беше си. Чак към 4:15-20 вече имаше живи предавания с разни пичове от БАН и от Гражданска защита.Това което ме издразни най-много може би беше изказване на Б.Б. пред някъв репортер "Спокойно взели сме мерки за безопасноста на населението" - интересно ми е как се взимат мерки срещу земетресение!!! Още повече пък от Б.Б.По повод живото предаване по ТВ7 беше под всякаква критика. Бареков и другите. Какви ли не интервъта взеха от какви ли не пенсионери, и естестено нищо съществено. И аз знаех че е било силно, не е нужно някаква баба да ми го казва. Интересува ме повече, дали има пострадали, щети и т.н., а за такова нещо нищо.Правете сметка след като съм стоял буден до 9:00(спал съм до към 13:00) и чак като отидах на работа в 17:00 забрах, че комина на ТЕЦа в Перник е паднал, което може да има последици за населението. Но пък за сметка на това бях информиран от възрасни хора по всички медии от всички квартали колко са били уплашени и колко е било силно. Даже нощеска по Хоризонт имаше и поздрави за какви ли не роднини и от всякъде. Ще ми се тука да сложа усмивка ама не е за усмихване много много!Искрено се надявам да ни се е разминало най-лошото!!!п.с.забравих да кажа за HAARP-a може да ви се стори безсмислено или фантасмагорично, но няма да се очудя да има нещо общо. Известно е то много време, че може да се предизвикват земетресения чрез нея...и куп други катаклизми. А те могат да си изтъкват +овете колкото ис поискат!
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            Ewing: редно е да проявиш малко разбиране - медиите трябва да си направят репортажа така, че да им се вдигне рейтингът. С цялото ми уважение към всички, които ги е люшнало, но на мен лично ми писна да дават напукани къщи и хора, обясняващи колко е зле - поне да редуват къщите да е интересно. Immortal: бих се съгласила на 50%. Всеки трябва да чете договорите, които сключва да не остане изненадан неприятно какво пише в тях. Например аз имам застраховка, но тъй като селото е последна земетръсна зона, не дадох 5 кинта за земетресение и ако люшне и се счупи комина, не мога да имам никакви претенции, обаче първата ми мисъл ще е, че имам застраховка и кой да плати. Така че в случая може застрахователят да е прав.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              jenshen73 написа:
              Особено както 90% от българите нямат застраховки срещу такива форсмажори. Най-готино ми става, когато за всичко държавата се търси - градушка убила люцерната - държавата, молци изяли вълната - държавата, земетресение съборило комина - държавата.Ей сега се вдигна премията по застраховките на жилищата
              Когато човек е безсилен, му се иска да я има държавата-закрилница, която да помогне. Няма я обаче, социализмът си отиде, спете спокойно, деца. И аз не ги разбирам повечето хора, които чакат помощ от държавата в такива моменти, но чак пък да ти става готино от това...И капитализмът (или както се нарича това, в което живеем) също се оказа голяма измама, като комунизЪма . Tornado беше писал, че няма да се оправим след 7-8 степен. Никой няма да се оправи. Цялата лъжлива сигурност, която уж демонстрират най-богатите държави, е лъжа и измама. Пред природата сме безсилни. Реши ли-ще ни затрие.А по отношение на застраховките, те са поредната измама, която ни създава някаква илюзорна сигурност. Малкият ми син, който до миналата година беше един от най-добрите каратисти на България в юношеската възраст, преди 2 години го нокаутираха на състезание в София. Абе силно казано-нокаутираха, но падна в резултат на нечист удар в челюстта и не можа да продължи мача. 4 дни лежа в болница след това, повече за успокоение, не че му имаше нещо. Каратистите имат задължителни застраховки. Та след като отмина всичко и го изписаха, отиваме при застрахователя с болничния, епикризата (комоцио, счупен пръст, множество охлузвания и други по-леки наранявания) и застраховката да си вземем обезщетението. Но-изненада: в общите условия било записано, че трябва да си лежал поне 20 дни в болница в резултат на получена травма, за да получиш обезщетение. 20 дни се е сериозна работа. Според мен трябва да са те утрепали, за да лежиш толкова.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                Най-важното за застраховките е да са задължителни и това да е вписано в закона, за да може едни наши хора да се налапат до насита и пренасита, пък и за политиците да остане.Супер нахално от страна на застрахования е да си иска обезщетението. Такава наглост...
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  Гледам сутринта по БТВ запис от снощи, Борисов и Дянков край една маса, разположили се местните и шорат ракийка от една 10 литрова бутилка от минерална вода. Премиера бащински ги насърчи с ’Като остане една педя до дъното таман няма да усетите земетресение никакво’. А Дянков направи забележка, че ракията е без бандерол.Народни хора, какво да кажа.

                  Коментар


                    ele:вярно е и те семейства хранят, ама малко професионализъм викам аз. и поне нещо да се научи от тези новини, а не 4 часа предавания и от тях се разбра само че е 5.8 около Перник и колко са уплашени бабите.А колкото до застраховките, така са написани договорите, че винаги има за какво да се заядат. Един приятел работи в голяма фирма за застраховки (той с автокаското се занимава) и казва "реши ли застрахователя да не ти плати, ще усуче закона на 16 и пак няма да ти плати пък ти плащай вноски колкото си искаш".Аз поради тази прчина се отказах от автокаското. за 4 години съм платил каско 2/3 от стойноста на колата а му платиха само един стоп. Да чукам на дърво да не се налага за напред де, но все пак си е чиста проба измама тука тези засраховки.А за по света какво ще стане след голям катаклизъм, не съм убеден дали ще имат проблеми. Гледах едно предаване (Miami Ink, ако не се лъжа 2006 е правено). Нещо като реалити за един пич който си прави студио за татуировки и показват какви хора идват и какво си татуират и т.н. Та в един от епизодите стана въпрос че идвал един от огромните урагани Катрина или някой от също толкова опустушителните. Та 12 часа е било накакъв ад. Показваха кадри около магазина какви са последиците. Някакви дървета изкъртени, покриви падали, канавки пълни, абе като след ураган. Следващият епизод който е заснет след седмица по буляварда все едно никога нищо не е имало, с изключение на новите дървета и някой стар липсващи. А периферията на урагана точно през тази част от града е минала. Та както се казва Има да ги гоним американците!!!Да запалим по една свещичка, да не ни се случва."Мястото бе локализирано и учените установиха, че е имало само частично разместване на разлома, така че всички ние сме имали късмет, каза доцент Александър Радулов. Този разлом е направил разместване около 20 - 30 см и земетресението се окачествява като слабо." Цитат от новина!
                    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                    182A4.000 IAW49F
                    LPG - Lovato EasyFast
                    ----------------------------
                    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                    Коментар


                      @ewing: Добре, че България не е в особено активна сеизмична зона. Също толкова добре, че покрай нас няма и силни урагани. Но когото и да го тресне земетръс като в Япония - ще отнесе плувката яко. Мислиш ли, че щом са спрели да ги дават по новините в Япония са се оправили от земетресението и цунамито? Знаеш ли например, че в Тайланд вече 7ми месец не могат да възстановят производството в бази на мултимилиардна компания?Природните катаклизми не прощават никому, но е много смешно в 3:13 сутринта да очакваш някой да спре програмата по телевизията и да ти се включи на екрана да ти каже "споко народе, не е война, а земетръс". Допълнително и още нещо - нали всички сте на улицата, как ще видите какво има по телевизора? Това със сеизмичните оръжия - възможно е, да. Но нали се сещаш, че бомбата трябва да се достави локално до епицентъра?
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        jenshen73 написа:
                        ... но е много смешно в 3:13 сутринта да очакваш някой да спре програмата по телевизията и да ти се включи на екрана да ти каже "споко народе, не е война, а земетръс".
                        Мен също ми е смешно. Народа иска да получава всичко, по всяко време. Не осъзнава, че тези от които трябва да го получат, също са хора, и не са на разположение 24/7.
                        00' Bravo 105 JTD

                        Коментар


                          Как така не са на разположение 24/7?! Какво, в 18ч дърпаме кепенците и затваряме държавата, при бедствия - моля изчакайте другия ден 9ч да идем на работа?!

                          Коментар


                            Това е, все едно да си поръчваме Бърза Помощ от предишния ден? Заметресенията, стихиите, наводненията и прочие бедствия нямат работно време

                            Коментар


                              Не Ви говоря да затворим държавата при бедствия. Разбира се дежурни пожарникари, лекари, аптеки, и нонстоп за алкохол и цигари, винаги трябва да има! Ама нали не очаквате всички останали да са на разположение 24 часа в седмицата?
                              00' Bravo 105 JTD

                              Коментар


                                Аз като съм на работа денонощно и някой по сприхав не може да си плати с наша карта на бензиностанция и ми звънят колеги в 4 нощеска и ме обвиняватче заради мен са ги направили на 5 стинки понеже големия бос (странното е, че обикновените хора си носят и кеш, но това е друга тема) на еди коя си бензиностанция нямал 20 кинта да си зареди и всичко на карта разчита, аз не си намирам извинения, че е през ношта ами гледак какъв е проблема и се мъча да го оправя. А какво остава за такъв катаклизъм.Аз стоях в къщи до към 3:20 и за 20 минути нищо. после слушах и радио в колата и пак нищо. Имам интернет на телефона (поня тма където влизах) и пак нищо. Не е като да не е имало възможност да науча се нещо ама нъцки до към 3:40 само музика. А на съседите хич не им беше до това. Забравих да кажа, че по фейса не съм проверявал, моя грешка за това признавам си но не съм му голям фен на клюкарника и за това сигурно.Иначе да и те са хора съгласен съм ама и пожарникарите са хора, обаче когато другите хора излизат от пожара те тепърва влизат. Същото е и с репортерите.Не си мислете че съм груб и нетолерантен.
                                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                                182A4.000 IAW49F
                                LPG - Lovato EasyFast
                                ----------------------------
                                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                                Коментар

                                Working...
                                X