Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как сте след земетресението?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    BO написа:
    ....
    BO, не всички потърпевши имат достъп до такива информационни технологии.Аз съм на мнение, че БИ трябвало цялото население да бъде своевременно усведомено за ситуацията, а не всеки да се спасява както може и който е по-модерен да има повече шанс за оцеляване
    snake написа:
    Над Пазарджик небето е черно, започва яка буря и всеки момент очаквам градушка весело да затропа по колите.
    От София идва!На моменти изглеждаше, като високобюджетен холивудски апокалиптичен армагедон

    Коментар


      #92
      Айде сега... всичко от София идва... Преди да дойде в Софията е било в Кюстендил адаш.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #93
        Kuku написа:
        Не съм сигурен, че 2 часа са адекватно време за реакция и той най-вече за медиите, да не говорим за институции, гражданска защита и прочие.....Все си мисля, че тези неща трябва да се случват по-бързо
        Няма как да стане реално. Първо е отчетен трус от сеизмологичния център. Дежурния тича да види к’во става. Трябва да получи информация от други такива сеизмологични центрове, да синхронизира информацията и да определи приблизително епицентъра. Трябва да получи информация, дали това не резултат от промичешлена авария, и изобщо има ли човешки фактор за случката, след което да определи че това е земетресение и т.н.т. По същата причина гражданска защита и други там разни не могат да излязат със становище , че това е или не е земетресение, преди да са получили пълна информация. Не става като по американските филми, да съобщават че има земетресение, преди да е приключил първия трус с продължителност 5 секунди :D
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #94
          Kuku написа:
          BO, не всички потърпевши имат достъп до такива информационни технологии.Аз съм на мнение, че БИ трябвало цялото население да бъде своевременно усведомено за ситуацията, а не всеки да се спасява както може и който е по-модерен да има повече шанс за оцеляване
          Ако нямаш достъп до обществено радио, то предложи от къде може да се информираш.Както и ти каза, аз ако нямам достъп до радиото, то съседа може и да има. И от тук автоматично става така, че не се спасявам сам, а се действа колективно.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #95
            Как сте след земетресението?

            [quote="BO"]
            Kuku написа:
            BO, не всички потърпевши имат достъп до такива информационни технологии.Аз съм на мнение, че БИ трябвало цялото население да бъде своевременно усведомено за ситуацията, а не всеки да се спасява както може и който е по-модерен да има повече шанс за оцеляване
            То в това май се превърна животът
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #96
              Ако баба ви няма достъп до информация - има кой да й я представи, не бойте се:http://bnr.bg/sites/horizont/Society...205izmami.aspx

              Коментар


                #97
                Как сте след земетресението?

                Immortal написа:
                Ако баба ви няма достъп до информация - има кой да й я представи, не бойте се:http://bnr.bg/sites/horizont/Society...205izmami.aspx
                Аз затова се обадих на татко , за да пресека подобни домогвания .
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #98
                  http://www.dennews.bg/news/2012/5/22...a-se-podgotvim
                  Ползвайте мигачи!
                  Sometimes I feel like screaming

                  Коментар


                    #99
                    На нас Българите ни трябва един път 7-8 степен и сме взели дали с години.Няма да се оправим с това.Без природни катаклизми сме зле ,а ако има такива ще разцъфнем.Господ да ни пази.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      Kuku написа:
                      ...Поне един надпис на екрана трябва да могат да напишат тия дежурни служители. А и за два часа нали разбираш, колко и какви неща могат да се случат, докато реагират медиите.Не би ли трябвало те да са първите, които да уведомят населението - УЖ това им е работата, ама май не съвсем....
                      Е какво да ти уведомяват? Че е земетересение, а не ХААРП или световна война? Туй па да сме уведомени ми е много Х, я виж едно време, като не знаехме толкова много неща, колко спокойно ни беше...
                      snake написа:
                      Kuku написа:
                      Не съм сигурен, че 2 часа са адекватно време за реакция и той най-вече за медиите, да не говорим за институции, гражданска защита и прочие.....Все си мисля, че тези неща трябва да се случват по-бързо
                      Мнението ми напълно съвпада с твоето, както и с това на ls1. Телевизиите и особено тези, които претендират да са новинарски и национални, трябва да имат по-бърз механизъм, план, по който да действат при такива обстоятелства. Но след като половин час чаках по някоя медия да кажат нещо, пуснах темата тук, следях и форума на dir.bg и така се осведомих.
                      Е кво сега? За едно земетресение на 3 години веднъж - да плащат заплати на дежурни екипи ли? И после - къде отивали парите от данъци. Ами нали ще искате за всичко да Ви информират - за това си има телефон 112 - звъниш и ти казват - земетресение...
                      didich написа:
                      Снощи земетресение, сега гледам в центъра на София се е стъмнило като в кучи гъз, май иде потопа, само огнени топки не са почнали да падат от небето
                      Спокойно, както предвещават за супер изригвания на Слънцето - и това може да завали съвсем скоро..., а накрая Маи-те ще го отнесат. Ако оцелеем през тоя месец (още 9 дни) имаме голям шанс Юните да ни простят
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        Овча Купел 1 (6-ти етаж)Печката изплю тавата, книгите на Тери Пратчет скочиха от рафтовете, картините си чукнаха ръбовете. На гардероба и шкафовете само пряка реч им липсваше. А котката (нали го усещали животните тея неща) спеше, като пън....Пред блока се излизаше само за да споделиш преживяното. Гадна работа. Дано не се повтаря.
                        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                        Коментар


                          Аз, по него време се прибирах от рожден ден в Приморско. Отдавам го на някакво съвпадение де - на връщане точно насредата на Бургас скочих в една дупка и незнам как, но съм "закачил" тръбата на ауспуха. Живка като ревна - малиии, не’къв ужас! 130 км през Обзорски проход - "квадратна" ми стана главата до Варна! То това добре - ами огласихме половината черноморие. Гледах, през населените места да минавам доколкото мога по "инерция’, на висока скорост, без газ. Мани, мани, беги, беги - ужасТ!Днес я вдигах маймуната на подемника и се оказа, че тръбата, която е заварена на мястото на катализатора е станала като - ами все едно я вадя от дъното на океана и то толкова й е трябвало. Та вече сме с ново резонаторно гърне и нов "спортен" глас.

                          Коментар


                            Земетресение Жено!!!
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              ох дано тази вечер можем да поспим.
                              Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

                              Коментар


                                Cepheus написа:
                                ох дано тази вечер можем да поспим.
                                Че кво те бърка? Удри 2-3-4-5 ракии и лягай.Аз пък се ядосвам, че го проспах. А можеше да гледам как се клатят високите блокове.
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X