Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предявяване на запис на заповед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предявяване на запис на заповед

    Здравейте,Някой ако има малко повече опит относно вземания на пари да даде някое друго мнение.Става въпрос, че човек ми дължи 1000 лева за наем на имот.Имам подписан един запис на заповед от негова страна за 600лв.С този запис на заповед как най-лесно и бързо да си изисквам вземането на въпросните 600лв? Какво трябва да се направи от тук натам?А и разликата от 400лв по какъв най-лесен (удобен) начин да си ги изискам както закона повелява?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Re: Предявяване на запис на заповед

    BO написа:
    Здравейте,Някой ако има малко повече опит относно вземания на пари да даде някое друго мнение.Става въпрос, че човек ми дължи 1000 лева за наем на имот.Имам подписан един запис на заповед от негова страна за 600лв.С този запис на заповед как най-лесно и бързо да си изисквам вземането на въпросните 600лв? Какво трябва да се направи от тук натам?А и разликата от 400лв по какъв най-лесен (удобен) начин да си ги изискам както закона повелява?
    Отиваш при адвокат...не мисля че ще отнеме много време...въпроса е дали има нещо на негово име и дали взема заплата която могат да запорират със съдия изпълнител
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Re: Предявяване на запис на заповед

      BO написа:
      Здравейте,Някой ако има малко повече опит относно вземания на пари да даде някое друго мнение.Става въпрос, че човек ми дължи 1000 лева за наем на имот.Имам подписан един запис на заповед от негова страна за 600лв.С този запис на заповед как най-лесно и бързо да си изисквам вземането на въпросните 600лв? Какво трябва да се направи от тук натам?А и разликата от 400лв по какъв най-лесен (удобен) начин да си ги изискам както закона повелява?
      Първом му изпращаш нотариална покана да си плати наема в конкретизиран срок. След това - частен съдебен изпълнител.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        ВО, записа на заповед вече е изместен на последно място в ГПК като документ за обезпечаване на вземане.Това не значи че не е валидно, но много лесно се оборва в съда, Надявам се записа на заповед да е изпипан както трябва, да има срок на предяване който да не е изтекъл и да е авалиран собственоръчно от задълженото лице.Имаш договор за наем, вземаш го и на основата му пускаш една искова молба до съда. Съда решава в рамките на 7 дни и след това се прави изпълнително производство от ЧСИ, но само след решение на съда. Надявам се че договора е подписан изрядно, не е необходимо да има някаква форма на нотариална заверка. Не забравяй в исковата молба да предявиш претенции за направените разходи по производството, ще имаш 50 лв. държавни такси, ако ползваш адвокат ще имаш хонорар, който също можеш да си върнеш от другата страна.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          По записа на заповед и по договора трябва да се снабдиш със Заповеди за изпълнение и с Изпълнителен лист от съответния районен съд.С изпълнителният лист отиваш при някой колега ЧСИ - той си знае работата.Искай си и разноските от съда, както съветва Банков. Най-добре - при някой адвокат.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар

          Working...
          X