Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама в Shell ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да ви кажа, аз последните 4-5 пъти на ШЕЛ зареждам и подозирах нещо такова. Последният път мисля, че видях точно това, което е накарало колегата да пусне темата, но децата ме разсеяха и го пренебрегнах. Но определено в тези обекти измама има!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #17
      В Шел не стъпвам от 3-4 години. Зареждам до горе служебното Берлинго в Шел ба Цариградско и малко преди Горубляне колата изгасна и светна един голям STOP на таблото. Натоварихме я и я закарахме в сервиз на приятел. Гледаха, чудиха се, закачиха я на комп и почнаха да се хилят нещо. Викат след 20 мин. си готов. И... източиха всичката нафта, чистиха там нещо, наляха 10 л. от OMV и... по живо по здраво... Оставих му на пича нафтата, платих си само някво филтърче и задрасках Shell за винаги.
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #18
        Шел-мел, то щото в другите е по-различно...
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар


          #19
          Аз по принцип сипвам само от Петрол , но до колкото знам всички горива в БГ идват от едно и също място така че май си е все тая от къде ще заредя .....
          Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
          Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

          Коментар


            #20
            gamma написа:
            Шел-мел, то щото в другите е по-различно...
            От другите (OMV) не гасне
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #21
              То зависи кой държи бензиностанцията, а не каква реклама има на нея :D Зареждал съм на ШЕЛ и на ШЕЛ и на ШЕЛ . Да всичките са с рекламни надписи ШЕЛ, но собственици са бълагари. На единия ШЕЛ в Сливо Поле обл. Русе, ми наляха нещо като гориво, добре че налях малко и все пак изминах всичките 30 км до следващата бензиностанция На ШЕЛ, на бул. България в Русе ( околовръстното) посока София, съм зареждал и Москвича (бензин) и Фиата (дизел), не съм оставал разочарован - добре се държат машинките с техни горива. На ШЕЛ по магистралата Варна - Шумен заредих веднъж, хубата нафта - V Power, нямаше разлика с обикновената нафта на Лукойл. Не казвйте "Измама в Shell" , а на кой обект се случва, в кой град. Иначе все едно всчки бензиностанции от тази верига влизат в под общ знаменател - измамници. Аз преди зареждах на ОМВ, но се смени собственика на обектите с името ОМВ в Русе, съответно последното ми зареждане там беше и ще е последно, докато собственика на обектите не се смени. Сега зареждам дизел само от една бензиностанция на Ромпетрол в Русе, защото другата с това име е на друг собственик, и качеството на горивата на двете бензиностанции е различно.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #22
                Dido_Lyubenov написа:
                Не казвйте "Измама в Shell" , а на кой обект се случва, в кой град. Иначе все едно всчки бензиностанции от тази верига влизат в под общ знаменател - измамници.
                Ами като погледнеш тия, дето сме писали, че не зареждаме в Шел от кои градове сме (аз конкретно говоря за Ямбол), ще ти се изясни картинката - а именно, че Шел навсякъде са един дол дренки.И другото, което много ме дразнеше там (предполагам продължават да го правят) - нахалното им предлагане на карти за точки. Всеки път като влезех там ме питаха "имате ли карта" - нямам; "ми да ви направим" - не искам..."ама защо не искате, ще трупате точки.. и бля бля бля"... Това всеки път като влезнех... докато веднъж им се развиках - "вижте ме хубаво, вижте и колата ми, запомнете ме, не искам повече да ми предлагате карта като вляза тук!"... и без майтап, запомниха ме и всеки път ме гледаха накриво

                Коментар


                  #23
                  И как да разберем кой Ромпетрол е ’оригинален’? Примерно във Варна?

                  Коментар


                    #24
                    Re: Измама в Shell ?

                    Alexiev написа:
                    Здравейте колеги.Днес заредих в бензиностанция Шел. Случи се така, че момчетата, които така услужливо ни пълнят резервоара не бяха на пост и аз реших да се самообслужа.Когато взех пистолета, колонката се "нулира" но не съвсем. Зареди 12ст. без още да съм тръгнал да зареждам.
                    Откакто преди няколко години точно на Шел ми счупиха капачето, което е над капачката на резервоара, си зареждам сам. Независимо на коя бензиностанция съм, зареждам сам. Дори отварям десния прозорец като приближавам колонката, за да откажа евентуалния бензинджия, който се е запътил да пипне с мръсните си ръце колата ми :D . Единственото което ми идва на ум за твоя случай, е да си натиснал лекичко пистолета, докато го пренасяш от колонката до резервоара на колата. При цена 2,60/литър 12 ст. са около 47 грама гориво, и предполагам, че даже може да не си успял да разплискаш горивото, останало е в гърлото на пистолета и после се е озовало в резервоара.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #25
                      На мен ми каза един колега за тази бензиностанция. Зареждам Efix Diesel E5, и колата се държи перфектно, няма пушилки от ауспуха, няма чудене като дам газ, работи тихо и равномерно, почти като бензинова. Но преди да заредиш, няма как да разбереш, ако някой не потвърди преди това че горивата им са О’К. По принцип, ето списък с обектите които официално поддържат http://www.rompetrol.bg/online/index...34&page_id=743 . И гледай какво пише на касовата бележка - Ромпетрол или някой ЕТ или ЕООД ... :D Как да ти кажа, не е лесно. Като гледам и другата им бензиностанция в Рсе, е в списъка им, ще трябва да я преслушам. И се интересувай, дали дизела който зареждат, е с био-компонент ли без. Защото има и от двата вида - http://www.rompetrol.bg/online/index...4&page_id=1101 . Тоя дето го зареждам, мисля че е без биокомпонент, а това е по-добре за колата. И поне Efix Diesel E5 е поне със 6 - 7 стотинки по-евтин от ECTO Diesel на Лукойл.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #26
                        Re: Измама в Shell ?

                        snake написа:
                        Alexiev написа:
                        Здравейте колеги.Днес заредих в бензиностанция Шел. Случи се така, че момчетата, които така услужливо ни пълнят резервоара не бяха на пост и аз реших да се самообслужа.Когато взех пистолета, колонката се "нулира" но не съвсем. Зареди 12ст. без още да съм тръгнал да зареждам.
                        Откакто преди няколко години точно на Шел ми счупиха капачето, което е над капачката на резервоара, си зареждам сам. Независимо на коя бензиностанция съм, зареждам сам. Дори отварям десния прозорец като приближавам колонката, за да откажа евентуалния бензинджия, който се е запътил да пипне с мръсните си ръце колата ми :D . Единственото което ми идва на ум за твоя случай, е да си натиснал лекичко пистолета, докато го пренасяш от колонката до резервоара на колата. При цена 2,60/литър 12 ст. са около 47 грама гориво, и предполагам, че даже може да не си успял да разплискаш горивото, останало е в гърлото на пистолета и после се е озовало в резервоара.
                        Добре, а какво ти идва на ум за моя случай? Не пълних аз тубата, не държах аз пистолета, но видях, че брояча тръгна от 0.00 и спря на гърлото на тубата при 10.00л. Тубата пак казвам е руска от някаква военна машина - 8.5 литра е щото е сплескана, че да се събира под седалката на водача. И съм я мерил дали е наистина 8.5лв - на всички останали бензиностанции, където съм ходил да пълня бензин - все 8.5 се е събирало. Подозирах, че има измама в Шел още преди да ида там с тубата (от зареждания на бензин в колата, не друго), но... малшанс за тях беше, че закъсах с бензина на 200м. от там.
                        ls1 написа:
                        И как да разберем кой Ромпетрол е ’оригинален’? Примерно във Варна?
                        Франчайзинга на Ромпетрол не позволява зареждане от другаде освен от Ромпетрол. Нафтата със сигурност е румънска - мой приятел има камиони и има договор с тях - твърди на 100%, че идва от Румъния и от тях е доволен най-много.@Дидо Любенов: До момента знам, че Шел бензиностанциите се стопанисват от Шел България, няма франчайзинги.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #27
                          В грешния Ромпетрол съм ходил значи...нищо, днеска вечерта ще заредя в правилния, да видим.Градски, що не ги пише тогава всички на сайта им?

                          Коментар


                            #28
                            ls1 написа:
                            В грешния Ромпетрол съм ходил значи...нищо, днеска вечерта ще заредя в правилния, да видим.Градски, що не ги пише тогава всички на сайта им?
                            Първата Ромпетрол се намира във Възраждане по пътя за Метро, а след това франчайзинги направиха бензиностанцията до Пикадили Център и тази под Затвора посока Мол Варна. Пък що не ги пише - щото знаеш ли дали и колко плащат за поддръжка на тоя сайт? И дали поддръжката не е само обновяване на цените?
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              Аз зареждам на тая във Възраждане, но гледам че на сайта на Ромпетрол е даден адреса само на тази след Метро, под Кайсиева, никоя друга. Иначе има и още една, под Топливо.

                              Коментар


                                #30
                                Колега jenshen73, да не пълня с цитати, това е към теб:За номера с тубичката е малко относителна работата. Винаги се изписва обема който препоръчват да се налива в тубата, в твоя случай 8,5 л. Тубите за течности винаги имат предвиден обем, който трябва да остане празен/ въздух, за да компенсира температурните разширения на течноста/горивото в тубата, защото както знаеш, те не се свиват под въздействие на налягане. За да си сигурен че са те метнали и с колко, ако все още пазиш тази туба, виж с еталонна мярка, колко литра ще събере до там до където си я напълнил с 10 литра според колонката. Нищо чудно да влязат 10 литра в тая туба, като я напълниш "до дупка". За бензиностанциите ШЕЛ, знам че има такива които се стопанисват от други търговци, а до колко са легитимни, не мога да кажа. Виждам бензиностанция ШЕЛ, зареждам и на касовата бележка пише ЕООД .... да не казвам какъв мургавелко я държи едната, че сега същия взе и на ОМВ бензиностанциите в Русе и там повече няма да стъпя Ако се наложи ще бягам до Гюргево с туба в ръка, но от тоя - никога вече :D А тази дето е на околовръстното в Русе си е ШЕЛ наистина, и съм доволен от нея, но е скъпичко. На Ромпетол е и по-евтино и ми е по-удобна за посещение и горивата (поне дизела) са с отлично качество. :D
                                jenshen73 написа:
                                ls1 написа:
                                В грешния Ромпетрол съм ходил значи...нищо, днеска вечерта ще заредя в правилния, да видим.Градски, що не ги пише тогава всички на сайта им?
                                Пък що не ги пише - щото знаеш ли дали и колко плащат за поддръжка на тоя сайт? И дали поддръжката не е само обновяване на цените?
                                Горе в дясно на сив фон - "Last update 2011-04-28" :D за тази страница. Не бях обърнал внимание на това.
                                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                                Коментар

                                Working...
                                X