Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама в Shell ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    valti написа:
    Всъщност никога не си зареждам сам горивото, а казвам да ме заредят и отивам на касата. "Около 46 литра" казвам, защото или е 45 и малко или 46 и малко. Момчетата зареждат докато изключи пистолета, което само по себе си значи, че след като обикновено стрелката си е изпълнила графите, то в този случай в резервоара не е влезнало пълното количество гориво. Всъщност нямам за цел да обвинявам напразно, а просто споделям наблюдение. Има прекалено много сигнали за ощетяване в количество от страна на бензиностанциите, че едва ли аз съм прецедент. Също така мой познат работеше известно време на Шел Опълченска и от него знам, че си крадат от време на време. Това е общо взето, няма нужда от излишно напрежение.Поздрави.
    Точно това и обяснява моя въпрос.Ако пак си заредил 46 литра до изключване на пистолета, това означава, че са си напълнили до горе и просто нивомера нещо ти се е прецакал.Ако не си гледал по време на зареждането, тогава може човека да си е "дръпнал’ малко гориво. Което няма общо с лъжат ме в Шел-а.Ако не си гледаш интереса и не гледаш докато наливат, няма какво да направиш и 100 проверки да направиш, няма да има ползва, защото проблема не е в бензиностанцията, а в някой служител.От твоя страна погледнато там са те излъгали. Но от страна на бензиностанцията, то никой не те е излъгал.За това просто гледай като ти наливат горивото и това е. Не е много трудно.Бил съм 3 години в тези среди и зная доста трикове. За това и винаги сам си наливам.А и само тук като спреш на бензиностанция е прието да дойде някой и да ти налее. Чак по-голяма част от хората ако някой не им налее горивото, все едно нещо лошо правят. А отделно, че наистина почти всички се отнасят много пренебрежително към служителите на бензиностанциите. Не знам защо е така, но е факт. Държат се така, все едно те са някакви велики, а простия служител там може само да налива гориво и за друго не става.Просто следващия път като спрете на бензиностанциите се загледайте колко от шофьорите поздравяват служителите и колко от тях пожелават лек ден след това. Просто едно нормално отношение, което липсва. Аз лично го отдавам на разни неща, но ще ги замълча да не взема да обидя някоя аудитория разпознала се в думите ми. :D
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #92
      veselin10 написа:
      Ей, много д****** *******и станаха. Почнах да си мисля, че тук има ченгета под прикритие и платени агенти А мацката (Ele) като вземе да се изказва мъдро и компетентно, чак ми се получава хумор Забавно е Редактирано мнение.Модераторски екип на fiat-bg.org
      То това със звездичките може по много начини да се чете
      BO написа:
      .........
      veselin10 написа:
      Чакай да видиш сега BO и Ele как ще те захапят
      И недей с такова подигравателно отношение.....
      Абе хора, не ви ли е останало чувство за хумор ? Най малко искам да обиждам някой, явно шегичките ми са малко по-тежки. Ако някой се е почувствал обиден, готов съм лично да се извиня, очи в очи .... на маса Стига нерви. Тук съм за забавление, за да търся помощ, за да споделям и за да помагам с каквото мога. Поздрави на компанията FIAT
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #93
        Нямам нищо против и сам да си наливам, така както се цапам с масло в канала, но до сега не съм боравил с пистолета и ми е необходимо едно "показно". :D Има и друг момент - хората на ръководни позиции у нас много често се взимат за голяма работа.От тази гледна точка, ако аз и много други откажем на служителя да си свърши работа, според мен веднага би се отразило негативно върху него от прекия му "началник". Все пак е хубаво всеки да се чувства пълноценен, без значение какво работиИначе аз съм станал като робот - "Добър ден/вечер, дизел до горе" и "Чао и лека вечер/работа", но отговор рядко получавам.
        Fiat Stilo 115 h.p. 2004
        Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

        Коментар


          #94
          Няма какво да се цапаш, просто им виси на главата. Мен редовно ме приканват, да им оставя ключа и капачката. Аз по-скоро го правя от притеснение да не ми налеят бензин.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #95
            BO написа:
            Ако не си гледал по време на зареждането, тогава може човека да си е "дръпнал’ малко гориво. Което няма общо с лъжат ме в Шел-а....................От твоя страна погледнато там са те излъгали. Но от страна на бензиностанцията, то никой не те е излъгал.
            Това пък Е абсолютно невярно. Естествено, че мен не ме интересува и не трябва да ме интересува Шел ли ме е излъгал или техен служител. Аз ли им подбирам персонала или те? Ако касиерката в банката ти изтегли депозита и си го присвои, по твоята логика означава, че банката може да ти каже да си гледаш работата, тя не ти е взела парите, а служителката. Нал’ тъй?Ама ти няма да тръгнеш да си търсиш парите от касиераката, а от банката?
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #96
              Аз лично съм виждал как в ОМВ след като ми наляха нафта пуснаха маркуча да се изтече в кошчето до колконката (предполагам има някакъв съд).Следващия след мен ще плати 5-10 ст. за да изпълни маркуча. От друга страна (на същата бензиностанция) опитах следното:Наливам си сам. Спирам на точно 10.00 литра. Пищова продължава да тече като казан за ракия. Изчаках да се изтече в резервоара.... И като погледнах колконката беше на 10.05. Отчело си ги е.Предполагам, че номера го правят като натиснат палеца на самата колконка. Спират помпата и точат маркуча.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #97
                style34 написа:
                BO написа:
                Ако не си гледал по време на зареждането, тогава може човека да си е "дръпнал’ малко гориво. Което няма общо с лъжат ме в Шел-а....................От твоя страна погледнато там са те излъгали. Но от страна на бензиностанцията, то никой не те е излъгал.
                Това пък Е абсолютно невярно. Естествено, че мен не ме интересува и не трябва да ме интересува Шел ли ме е излъгал или техен служител. Аз ли им подбирам персонала или те? Ако касиерката в банката ти изтегли депозита и си го присвои, по твоята логика означава, че банката може да ти каже да си гледаш работата, тя не ти е взела парите, а служителката. Нал’ тъй?Ама ти няма да тръгнеш да си търсиш парите от касиераката, а от банката?
                Ами тогава викай ДКТН и се пробвай да обвиниш бензиностанцията, че лъже хората, щом искаш.И да, стоя и гледам банкерката докато ми брои парите и след това пак ги проверявам. А не разчитам да ми ги затвори в плик и да ми ги прати по охраната, докато аз чакам пред тоалетната, нали така?И ми се е случвало да ми дадат с една банкнота по-малко на гише на баката. И да, "обвинявам" банкерката, а не банката, след като направя проверката от моя страна.Така, че ако налагаш същия контрол и на персонала на бензиностанцията, то пак няма да имаш проблем.
                vgeorgiev написа:
                Аз лично съм виждал как в ОМВ след като ми наляха нафта пуснаха маркуча да се изтече в кошчето до колконката (предполагам има някакъв съд).Следващия след мен ще плати 5-10 ст. за да изпълни маркуча. От друга страна (на същата бензиностанция) опитах следното:Наливам си сам. Спирам на точно 10.00 литра. Пищова продължава да тече като казан за ракия. Изчаках да се изтече в резервоара.... И като погледнах колконката беше на 10.05. Отчело си ги е.Предполагам, че номера го правят като натиснат палеца на самата колконка. Спират помпата и точат маркуча.
                Да, това е един от триковете за лъжа. И по този начин следващия може да налее в шише от 2 литра и 2.5 литра. И веднага колонката била виновна.Аз лично съм обикалял 2 години да настройвам колонки по обекти.Лично съм бил на десетки проверки след сигнали на граждани.Само един път колонка е била неизправна и то даваше в плюс, защото просто колегата преди мен не си е свършил работа, за да бъде настроена в минус спрямо допустимите граници описани в нормативните документи. Повярвайте, една бензиностанция няма далавера да лъже клиентите си в грамаж, различен от позволеното от закона. Просто няма далавера в това. Има други способи, където си в закона и никой нищо не може да ти каже.Тук не включвам бензиностанции с 1 колонка на село, а само големи вериги бензиностанции с по 5-10 колонки.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #98
                  BO написа:
                  И да, стоя и гледам банкерката докато ми брои парите и след това пак ги проверявам. А не разчитам да ми ги затвори в плик и да ми ги прати по охраната, докато аз чакам пред тоалетната, нали така?И ми се е случвало да ми дадат с една банкнота по-малко на гише на баката. И да, "обвинявам" банкерката, а не банката, след като направя проверката от моя страна.
                  Ей, ама спориш до последно, а? Отиваш в банката, внасяш си 1000 лева по сметка, касиерката ги приема, ти гледаш много внимателно, щото разбираш много и от всичко, взимаш си вносната бележка, на която пише 1000 лева и се прибираш доволен, че си "изконтролирал" процеса. Ама влизаш на другия ден в онлайн банкирането си и виждаш, че не са осчетоводени 1000, а 500 лева. И да, това е реална ситуация. Аз пък с подобни схеми съм запознат.И отиваш да мрънкаш в банката /нормално/, ама там ти казват - сори, касиерката е виновна. И ти доволен влизаш тук и казваш - банката е супер коректна, аз ще си търся парите от касиерката и пак ще използвам услугите на тази банка или ще напускаш 100 жалби срещу банката? На мен не ми е работа да контролирам служителите на бензиностанцията. Те са ПРЕДСТАВИТЕЛИ на фирмата. Аз имам претенции към фирмата, те как ще се оправят със служителя си грам не ме касае. И ти много добре знаеш това.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #99
                    BO написа:
                    ...Повярвайте, една бензиностанция няма далавера да лъже клиентите си в грамаж, различен от позволеното от закона. Просто няма далавера в това. Има други способи, където си в закона и никой нищо не може да ти каже.Тук не включвам бензиностанции с 1 колонка на село, а само големи вериги бензиностанции с по 5-10 колонки.
                    Значи, по тая логика, или еко са бензиностанзия на село с една колонка или имат далавера да лъжат в това, при положение, че в газова бутилка 27 литра, събираща 23-24л, успяха да съберат 28 литра и нещо? След това естествено управителя започна да развива теориите как газта се свивала, разпъвала, пък в самата бутилка се пълнели кухини и не знам си кво и въобще, че се е разширила като цяло. Въпроса не е в 1-2 или 5те лева, въпроса е принципен.

                    Коментар


                      style34 написа:
                      BO написа:
                      И да, стоя и гледам банкерката докато ми брои парите и след това пак ги проверявам. А не разчитам да ми ги затвори в плик и да ми ги прати по охраната, докато аз чакам пред тоалетната, нали така?И ми се е случвало да ми дадат с една банкнота по-малко на гише на баката. И да, "обвинявам" банкерката, а не банката, след като направя проверката от моя страна.
                      Ей, ама спориш до последно, а? Отиваш в банката, внасяш си 1000 лева по сметка, касиерката ги приема, ти гледаш много внимателно, щото разбираш много и от всичко, взимаш си вносната бележка, на която пише 1000 лева и се прибираш доволен, че си "изконтролирал" процеса. Ама влизаш на другия ден в онлайн банкирането си и виждаш, че не са осчетоводени 1000, а 500 лева. И да, това е реална ситуация. Аз пък с подобни схеми съм запознат.И отиваш да мрънкаш в банката /нормално/, ама там ти казват - сори, касиерката е виновна. И ти доволен влизаш тук и казваш - банката е супер коректна, аз ще си търся парите от касиерката и пак ще използвам услугите на тази банка или ще напускаш 100 жалби срещу банката? На мен не ми е работа да контролирам служителите на бензиностанцията. Те са ПРЕДСТАВИТЕЛИ на фирмата. Аз имам претенции към фирмата, те как ще се оправят със служителя си грам не ме касае. И ти много добре знаеш това.
                      Примера ти въобще не е удачен, защото ти имаш документ. И срещу този документ може да направиш нещо.В другия случай нямаш нищо и нищо не може да направиш.А особено пък да разчиташ на някаква си стрелка, че не показвала до горе.Веднага ако съм на мястото на бензиностанцията, ще предложа да викнем проверка, която ти да си платиш, защото ти казваш, че ние не сме прави.Ако проверката е основателна, тогава и твоите пари ще бъдат възстановени, и ще има големи санкции за обекта.Просто двете неща няма как да ги сравняваш.И както казах (върни се назад и виж) много добре знам, че от гледна точка на потребител знам, че ще искаш обяснение от бензиностанцията, демек фирмата, ама в случая това е неоснователно и ако не си наложил собственоръчно контрол, то няма какво да направиш след това.
                      Painfall написа:
                      BO написа:
                      ...Повярвайте, една бензиностанция няма далавера да лъже клиентите си в грамаж, различен от позволеното от закона. Просто няма далавера в това. Има други способи, където си в закона и никой нищо не може да ти каже.Тук не включвам бензиностанции с 1 колонка на село, а само големи вериги бензиностанции с по 5-10 колонки.
                      Значи, по тая логика, или еко са бензиностанзия на село с една колонка или имат далавера да лъжат в това, при положение, че в газова бутилка 27 литра, събираща 23-24л, успяха да съберат 28 литра и нещо? След това естествено управителя започна да развива теориите как газта се свивала, разпъвала, пък в самата бутилка се пълнели кухини и не знам си кво и въобще, че се е разширила като цяло. Въпроса не е в 1-2 или 5те лева, въпроса е принципен.
                      Ти какво направи? Нали въпроса е принципен? Защо не остана на място, да дадеш малка сума пари, която ще ти се възстанови и да раздадеш правосъдие по законния ред?И понеже специалността ми беше по газовите колонки конкретно, то сме извършвали замервания и на бутилки за автомобили. Да кажем всички БГ бутилки от 60 литра, реалния им обем беше между 62 и 63 литра, винаги. Като сложиш сондите вътре, то вземе, че без проблем сипеш 61-62 литра спокойно. И какво, пак ще ревеш как в 60 литрова бутилка са ти сипали 61 литра.Аз ако се съмнявам в нещо, ще изровя света, за да се убедя първо лично в правотата си - това означава, че ще сваля бутилката и ще ѝ измеря реалния обем практически. След това като видя абсолютно точно какъв е обема, ще се върна на същата бензиностанция и пак ще напълня до горе, за да имам нагледно доказателство в момента, когато няма да мръдна повече от там. Но никога няма да кажа веднага - гледай сега тия как ме лъжат.Винаги гледам ако мога да си обясня нещата и да го проверя, ако се съмнявам в нещо и още повече - ако ще обвинявам някой за нещо и от това може да доведе до оскверняване на нечие име.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Останах, направих скандал, върнаха ми парите за надсипаната газ, след като продължиха да се циганят, че бутилката не била толкова и тн, след показването на паспорта, върнаха левчето ли, два лева ли беше и така. Загубих 10 минути, взех си единия лев...защото въпросът е принципен.

                        Коментар


                          Painfall написа:
                          Останах, направих скандал, върнаха ми парите за надсипаната газ, след като продължиха да се циганят, че бутилката не била толкова и тн, след показването на паспорта, върнаха левчето ли, два лева ли беше и така. Загубих 10 минути, взех си единия лев...защото въпросът е принципен.
                          Е точно. Нали въпроса е принципен. Не си за единия лев, очевидно. Защо не викна проверка, за да защитиш принципната си теза и да ги накажеш?Както казах - за 5 лева, които бяха по-малко след моите преброявания затвориха касата на банката. И се разправяхме над 3 часа, за да се установи наистина дали 5-те лева са ми дадени или не. Чрез някакъв отчет на касата, преброяване на всички налични пари в сейфа и т.н.Да не си помислите, че съм се разправял. Просто казах, че ми дават по-малко пари, защото съм упражнил контрол на място, а не съм отишъл някъде, пък после ходи доказвай, че нямаш сестра.Ако знаех, че това ще последва, сигурно нямаше да го повдигам на въпрос, баси. Точно за това и сам си сипвам на бензиностанция. Абсолютно всеки път. Защото първо знам как се отнасят към колите - примерно мразя някой да ми остави капачката от резервоара на тавана на колата, или пък после да ми треска капака на резервоара без да го задържи и т.н.. И за да не се разправяме, то предпочитам да имам контрол над тези неща и за това сам си наливам. Също така знам, че живея в България и отново се съобразявам с това, че може някой да прави нещо за моя сметка. За това да ми е мирна главата сам си наливам. Но не пречи и просто да гледате како правят по колата ви, за да няма после от какво да се оплаквате.И въпреки, че от 10 години карам само на нафта, то при всяко едно мое зареждане, гледам 3 пъти пистолета, който го взимам дали е за нафтата, като го вдигна поглеждам още 2 пъти цената на горивото, дали съвпада с обявената цена за дизела. И това го правя още 1-2 пъти докато наливам и самото гориво. И това само и само да не объркам горивото, което сипвам с бензин или обратното.Нали знаете защо на вълка му е дебел гърба?И пак да не ме разберете грешно - не казвам да не се оплаквате или нещо такова! Ако се оплаквате от нещо, то да бъде с основание и да има как да го докажете. Защото точно на бензиностанция да кажете, че според вас са ви сипали по-малко с около 4 литра на цял резервоар, баси, нямам думи. Освен голям успех да пожелая на такова оплакване, друго не мога да направя.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            Взех си парите за това, което можех да докажа, иначе казано, че бутилката е 27литра. Върнаха ми парите, т.е. платиха си. Колкото до проверката, не я викнах, защото не ми се е налагало да я викам до момента и нямам представа как да я извикам :D А и достатъчно нерви изхабих с тях, че да продължавам... В крайна сметка викането на проверка зависи и от тяхната степен на изнагляване. На излизане им казах все пак да чакат проверка, управителя тича след мен да ми види номера на колата, така и не разбрах защо и не се ли вижда на камерите, ако толкова му трябва...както и да е, следващия път може и да им извикам проверка, ако междувременно се осведомя как става самото викане :D

                            Коментар


                              Painfall написа:
                              Взех си парите за това, което можех да докажа, иначе казано, че бутилката е 27литра. Върнаха ми парите, т.е. платиха си. Колкото до проверката, не я викнах, защото не ми се е налагало да я викам до момента и нямам представа как да я извикам :D А и достатъчно нерви изхабих с тях, че да продължавам... В крайна сметка викането на проверка зависи и от тяхната степен на изнагляване. На излизане им казах все пак да чакат проверка, управителя тича след мен да ми види номера на колата, така и не разбрах защо и не се ли вижда на камерите, ако толкова му трябва...както и да е, следващия път може и да им извикам проверка, ако междувременно се осведомя как става самото викане :D
                              Пробвал ли си на друга бензиностанция да напълниш бутилката догоре? Със заобикаляне на клапана, демек буквално догоре?
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Винаги и на всяка бензиностанция сипвам до горе. Това нещо ми се е случвало само два пъти на една и съща бензиностанция(в рамките на няколко месеца мисля, че беше) за 55000км на газ. При среден пробег 250км с 1 зареждане, това са 4х55 около 220 зареждания грубо. Първия път обаче се случи през нощта и го нямаше наличен управителя :D, а и си казах "айде веднъж може да се случи", но при 2рия път си изядоха скандала.

                                Коментар

                                Working...
                                X