Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама в Shell ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Вече се отказвам да зареждам на ЕКО, последния път след като заредих колата едвам вървеше, натисна ли по-яко педала то почва едно забиване на предницата, абсурд да изпревариш някой. Не знам колко вода са сложили, но такова нещо не ми се беше случвало поне от 2 години.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #62
      spark написа:
      Вече се отказвам да зареждам на ЕКО, последния път след като заредих колата едвам вървеше, натисна ли по-яко педала то почва едно забиване на предницата, абсурд да изпревариш някой. Не знам колко вода са сложили, но такова нещо не ми се беше случвало поне от 2 години.
      Тази сутрин точно това си мисех и аз. Може би е от бензиностанцията. За първи път заредих на Еко-то на околовръстното и няма такава мъка...ама мъка!Гасне, не върви, бучи...ужас! Повече няма да стъпя там със сигурност.
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #63
        Здравейте, ако има колеги който, често зареждат пропан бутан на Shell, да споделят дали и при тях е............вчера(събота) забелязах, за първи път, че са ми намислили по 2 точки за литър газ..........никъде на не забелязах да е отбелязана такава промоция https://www.shellsmart.com/smart/col...nts?site=bg-bg

        Коментар


          #64
          Газовата бутилка на колата ми е 50 литра.За 7 години никъде не са успели да напълнят повече от 44-45 литра.Отделен е въпроса какво наливат вътре,щото съм имал случаи да бучи,да тресе,да глъхне и да не мога да стигна километрите,които обикновено минавам.Докато живеех в Канзас зареждах само и единствено от Шел,в Зарата от Шел и Еко.Иначе по пътищата съм наливал дето ми падне,стига да е верига.Шел ИМА франчайз-в Ст.Загора и Казанлък ЕТ Янико-Койчо Койчев май беше,работил съм там и бяха качествени горивата.В-Пауър дизел тогава идваше от Гърция на 100%В Бургас зареждам на ИНС & ДЕГА.Румънска е газта и е най-евтината и хубава в града.Ползвам отстъпка от 0.05ст/л

          Коментар


            #65
            Днес като зареждах в Шела вдигам пистолета, но колонката не се занулява, слагам вдигам пак - не ще. И други хора съм чувал да се оплакват от това? Май го правят с цел да те обслужи служител т.е да те прецакат с пълненето ?
            Fiat Brava 1.8 16V

            Коментар


              #66
              yivanov написа:
              Днес като зареждах в Шела вдигам пистолета, но колонката не се занулява, слагам вдигам пак - не ще. И други хора съм чувал да се оплакват от това? Май го правят с цел да те обслужи служител т.е да те прецакат с пълненето ?
              Не се занулява, докато предишната сметка не е платена.Може предния да е преместил колата на паркинга, и тогава да е влязъл да плаща, като е решил и да иде до тоалетна или да си избере нещо от магазина.

              Коментар


                #67
                yivanov написа:
                Днес като зареждах в Шела вдигам пистолета, но колонката не се занулява, слагам вдигам пак - не ще. И други хора съм чувал да се оплакват от това? Май го правят с цел да те обслужи служител т.е да те прецакат с пълненето ?
                Не са само в Шел. Винаги гледам докато ми зареждат- веднъж не го направих на ОМВ ми сипаха 26л газ. Бутилката е 30 и не събира повече от 28. Бях изминал към 150-160 км, което по мои сметки трябваше да са 18-20л. Платих си. Излязох от ОмВ, веднага влязох в Шел и там ми сипаха 22литра Върнах се в ОМВ и голямата дандания започна...
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #68
                  Kay_ написа:
                  yivanov написа:
                  Днес като зареждах в Шела вдигам пистолета, но колонката не се занулява, слагам вдигам пак - не ще. И други хора съм чувал да се оплакват от това? Май го правят с цел да те обслужи служител т.е да те прецакат с пълненето ?
                  Не са само в Шел. Винаги гледам докато ми зареждат- веднъж не го направих на ОМВ ми сипаха 26л газ. Бутилката е 30 и не събира повече от 28. Бях изминал към 150-160 км, което по мои сметки трябваше да са 18-20л. Платих си. Излязох от ОмВ, веднага влязох в Шел и там ми сипаха 22литра Върнах се в ОМВ и голямата дандания започна...
                  Ами ти си сипал 26л, изразходвал си грубо 20 = останали са ти 6литра + 22 литра от Шел = 28 колкото си побира бутилката? Не е ли всичко точно, май аз нещо не съм разбрал.
                  Fiat Brava 1.8 16V

                  Коментар


                    #69
                    yivanov написа:
                    Kay_ написа:
                    yivanov написа:
                    Днес като зареждах в Шела вдигам пистолета, но колонката не се занулява, слагам вдигам пак - не ще. И други хора съм чувал да се оплакват от това? Май го правят с цел да те обслужи служител т.е да те прецакат с пълненето ?
                    Не са само в Шел. Винаги гледам докато ми зареждат- веднъж не го направих на ОМВ ми сипаха 26л газ. Бутилката е 30 и не събира повече от 28. Бях изминал към 150-160 км, което по мои сметки трябваше да са 18-20л. Платих си. Излязох от ОмВ, веднага влязох в Шел и там ми сипаха 22литра Върнах се в ОМВ и голямата дандания започна...
                    Ами ти си сипал 26л, изразходвал си грубо 20 = останали са ти 6литра + 22 литра от Шел = 28 колкото си побира бутилката? Не е ли всичко точно, май аз нещо не съм разбрал.
                    Е да де, ама ОМВ-то и Шел-а са на 20метра едно от друго излизам от едната и влязох в другата понеже ми се стори странно, че събра бутилката повече от очакваното и се наредих и в Шел и викам да ми сипят, дори и стотинки да е щях да си платя, ама те напълниха 22. Като ги събереш с 26 стават 48л на 30 литрова бутилка Аз не се изразих добре първия път тия 150-160 ги бях изминал преди да отида в ОМВ и ШЕл и за това очаквах 18-20 литра, а не 26+22
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #70
                      И какво ти казаха после от ОМВ ?
                      Fiat Brava 1.8 16V

                      Коментар


                        #71
                        Аз не мога да ви разбера - отивате да ви сипят газ, а очаквате да ви сипват течност.И като ви сипят газ, се сърдите

                        Коментар


                          #72
                          Газта в бутилката под налягане е в течно състояние...като в запалката например Това първо... И второ, голям цирк направих веднъж на ЕКО, точно защото управителката се опитваше да ми обясни, че е възможно да ми сипе 28литра в 27 литровата бутилка, която изключва на 22-23 литра Ако някой успее да ми докаже как в шише 1 литър могат да се сипят 1,2 литра или 2 литра течност, ще го черпя бира

                          Коментар


                            #73
                            По темата, ама за метан. Моите бутилки са за 17 кг. при 5 градуса. На една метан станция в София (няма да споменавам коя е) , при температура около 28-30 градуса, след като на колонката минаха 17,5 кг. се развиках "спрете и се дръпнете, изпуска!!!!!" ...никва реакция. Спря на 19 кг. Снимах всичко с телефона си. Извадих документите на бутилките и им казах да си гледат работата. Оставих координати (актуални) , казах, че ги чакам в съда и си тръгнах. След това съм зареждал пак на тази станция, още повече, че имам и карта , и не е имало реакция. Кво да кажя?П.П. Това миналото лято.
                            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                            Коментар


                              #74
                              yivanov написа:
                              И какво ти казаха после от ОМВ ?
                              Спорихме 20на минути и дойде още едно момче със същия проблем. Извиниха ни се и ни върнаха парите.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #75
                                veselin10 написа:
                                По темата, ама за метан. Моите бутилки са за 17 кг. при 5 градуса. На една метан станция в София (няма да споменавам коя е) , при температура около 28-30 градуса, след като на колонката минаха 17,5 кг. се развиках "спрете и се дръпнете, изпуска!!!!!" ...никва реакция. Спря на 19 кг. Снимах всичко с телефона си. Извадих документите на бутилките и им казах да си гледат работата. Оставих координати (актуални) , казах, че ги чакам в съда и си тръгнах. След това съм зареждал пак на тази станция, още повече, че имам и карта , и не е имало реакция. Кво да кажя?П.П. Това миналото лято.
                                Това не е редно да го пишеш, защото при метана има много променливи. Като една от тях и най-важната е това с какво налягане ти пълнят колата.В документацията на колата обикновено се обозначават капацитета им при 200 бара и 20 градуса. При 250 бара работата става съвсем различна.Лично за това до преди да започне на Лукойл кампанията за 10-те стотинки отстъпка и на метана, зареждах само на една метанстанция, където пълнят на 250 бара. И винаги ми пълниха над паспортните данни на бутилките. И винаги съм бил доволен и не съм им викал, че бутилките ми изтичат.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X