Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама в Shell ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ls1 написа:
    Аз зареждам на тая във Възраждане, но гледам че на сайта на Ромпетрол е даден адреса само на тази след Метро, под Кайсиева, никоя друга. Иначе има и още една, под Топливо.
    На сайта на Ромпетрол има 2 бензиностанции. Единия адрес е на тази до Пикадили център. Сетих се за тая под Топливо. Тя е доста голяма, а едно време бях доволен от тях.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      Тая под Топливо преди половин година управителката и инсценира грабеж .

      Коментар


        #33
        Dido_Lyubenov написа:
        Колега jenshen73, да не пълня с цитати, това е към теб:За номера с тубичката е малко относителна работата. Винаги се изписва обема който препоръчват да се налива в тубата, в твоя случай 8,5 л. Тубите за течности винаги имат предвиден обем, който трябва да остане празен/ въздух, за да компенсира температурните разширения на течноста/горивото в тубата, защото както знаеш, те не се свиват под въздействие на налягане. За да си сигурен че са те метнали и с колко, ако все още пазиш тази туба, виж с еталонна мярка, колко литра ще събере до там до където си я напълнил с 10 литра според колонката. Нищо чудно да влязат 10 литра в тая туба, като я напълниш "до дупка". За бензиностанциите ШЕЛ, знам че има такива които се стопанисват от други търговци, а до колко са легитимни, не мога да кажа. Виждам бензиностанция ШЕЛ, зареждам и на касовата бележка пише ЕООД .... да не казвам какъв мургавелко я държи едната, че сега същия взе и на ОМВ бензиностанциите в Русе и там повече няма да стъпя Ако се наложи ще бягам до Гюргево с туба в ръка, но от тоя - никога вече :D А тази дето е на околовръстното в Русе си е ШЕЛ наистина, и съм доволен от нея, но е скъпичко. На Ромпетол е и по-евтино и ми е по-удобна за посещение и горивата (поне дизела) са с отлично качество. :D
        8 лимонадени шишета от 1 литър, ако ги помниш ония белите + 1/2 от деветото. Вода. Еталонната марка според руснаците е това, което влиза, а не това, което може да влезе. Туй да не е газова бутилка. Казвам ти, че с тая туба съм ходил и по други бензиностанции и бензина се налива до гърловината. Тук таме са сипвали 8.2, тук там - 8.4, но никога повече от 8.5. Пазя я тубата, как няма да я пазя - баща ми си държи резервно гориво в нея. Ще ти я снимам сега в почивните дни.@ls: не знаех - от както съм с фиата - зареждам почти само на Еко, а много рядко - на Ром петрол ако ми е на път или Петрол ако нямам пари в брой.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #34
          Има "стандартизация" в тая държава.Звънкаш и подаваш оплакване от конкретната бензиностанция.Правят и проверка по следният начин и ако има разминаване си понасят съответната санкция.http://www.damtn.government.bg/
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #35
            jenshen73 написа:
            Dido_Lyubenov написа:
            Колега jenshen73, да не пълня с цитати, това е към теб:За номера с тубичката е малко относителна работата. Винаги се изписва обема който препоръчват да се налива в тубата, в твоя случай 8,5 л. Тубите за течности винаги имат предвиден обем, който трябва да остане празен/ въздух, за да компенсира температурните разширения на течноста/горивото в тубата, защото както знаеш, те не се свиват под въздействие на налягане. За да си сигурен че са те метнали и с колко, ако все още пазиш тази туба, виж с еталонна мярка, колко литра ще събере до там до където си я напълнил с 10 литра според колонката. Нищо чудно да влязат 10 литра в тая туба, като я напълниш "до дупка". За бензиностанциите ШЕЛ, знам че има такива които се стопанисват от други търговци, а до колко са легитимни, не мога да кажа. Виждам бензиностанция ШЕЛ, зареждам и на касовата бележка пише ЕООД .... да не казвам какъв мургавелко я държи едната, че сега същия взе и на ОМВ бензиностанциите в Русе и там повече няма да стъпя Ако се наложи ще бягам до Гюргево с туба в ръка, но от тоя - никога вече :D А тази дето е на околовръстното в Русе си е ШЕЛ наистина, и съм доволен от нея, но е скъпичко. На Ромпетол е и по-евтино и ми е по-удобна за посещение и горивата (поне дизела) са с отлично качество. :D
            8 лимонадени шишета от 1 литър, ако ги помниш ония белите + 1/2 от деветото. Вода. Еталонната марка според руснаците е това, което влиза, а не това, което може да влезе. Туй да не е газова бутилка. Казвам ти, че с тая туба съм ходил и по други бензиностанции и бензина се налива до гърловината. Тук таме са сипвали 8.2, тук там - 8.4, но никога повече от 8.5. Пазя я тубата, как няма да я пазя - баща ми си държи резервно гориво в нея. Ще ти я снимам сега в почивните дни.@ls: не знаех - от както съм с фиата - зареждам почти само на Еко, а много рядко - на Ром петрол ако ми е на път или Петрол ако нямам пари в брой.
            E, Това не го беше казал Сигурно и ти си попаднал на измислен ШЕЛ, като мен.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #36
              krasio_79bs написа:
              Има "стандартизация" в тая държава.Звънкаш и подаваш оплакване от конкретната бензиностанция.Правят и проверка по следният начин и ако има разминаване си понасят съответната санкция.http://www.damtn.government.bg/
              Е то хубаво има "стандартизация",ама как да повярвам в нея,след като знам как се случва всичко в тая държава. Айде пробвай да оклепаш бензиностанция на лукойл да видим дали ще ги хванат в нарушение? ДА проверка се прави,но след седмица най-рано и дотогава 5 човека са се обадили на управителя,че ще минават на един коя си дата.!
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #37
                paralesa написа:
                krasio_79bs написа:
                Има "стандартизация" в тая държава.Звънкаш и подаваш оплакване от конкретната бензиностанция.Правят и проверка по следният начин и ако има разминаване си понасят съответната санкция.http://www.damtn.government.bg/
                Е то хубаво има "стандартизация",ама как да повярвам в нея,след като знам как се случва всичко в тая държава. Айде пробвай да оклепаш бензиностанция на лукойл да видим дали ще ги хванат в нарушение? ДА проверка се прави,но след седмица най-рано и дотогава 5 човека са се обадили на управителя,че ще минават на един коя си дата.!
                Е ти в такъв случай какво предлагаш?То тръгнеш ли по тая логика .....всички са маскари.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #38
                  Dido_Lyubenov написа:
                  ...E, Това не го беше казал Сигурно и ти си попаднал на измислен ШЕЛ, като мен.
                  Виж, тоя ШЕЛ във Варна е първият и най-истинския. Проблем нямаше да има, ако не бях зареждал и на други бензиностанции от тази верига. Имах си разходна норма преди 12 години - 10лв. гориво за 100км. Колкото пъти заредях от ШЕЛ - толкова пъти оставях нейде обездвижен - все на около 70-78км. Е как да не ги мразя? Историята ми с ШЕЛ е дълга и напоителна, а с тъпия ми късмет - закъсвам все около тях или поне около тях ми е показвал километража 100км. През 2000-2001 карах един Опел, чиито бензиномер не функционираше и карах на километри - 100км. за 10лв. Събираха се средно от 7 до 8 литра бензин - цената тогава по спомени беше около 1.24 до 1.40/литър. Още не бяхме минали "психологическия праг" от 1.50лв/литър. Опела ми в града си харчеше точно толкова - 10лв. И пусто - всеки път като налеех от ШЕЛ - го духах. Накрая се случи и случката с тубата - от тогава - при тях не зреждам. А газ в Бургас веднъж ми заредиха 35л. в 30 литрова бутилка ограничена на 28 литра... Лукойл
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #39
                    Кофти тръпка.
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #40
                      Като си гледам точките в шелската карта, за четири години и половина, откакто я имам, съм заредил малко над 5100 литра. Може би съм един от малкото, които нямам никакви оплаквания от бензина им. 95% зареждам от бензиностанцията им във ВТ, като си правя сметка на преходите, а когато трябва да дозареждам, пак търся най-близката им бензиностанция. Например, миналото лято бях в района на Свиленград и отидох до Капитан Андреево да си напълня резервоара. Да не кажа голяма дума, но в много малък процент от случаите не ми е излизала сметката с горивото. Например, сега ми предстои преход от 360 километра. Зареждам си за 65 лева малко над 25 литра, като си смятам извънградски разход по 6,5. Така ми остават и около 2 литра аванс. Това, когато имам точно фиксирани маршрути, като този, а не да се налага да пълня догоре. Почти винаги, когато се прибирам към ВТ, на входа на града лампата ми светва. Искам да кажа, че в нито един случай не съм бил застрашен от това, горивото ми да свърши изненадващо, поради лоша моя преценка, или "менте" гориво.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #41
                        @sugarboy: Нали знаеш народната мъдрост, че изключенията потвърждават правилото. Не твърдя, че Шел са маскари, твърдя, че мамят - умишлено или не. Дори и маслото Шел, което си купих беше измама. И моите твърдения са базирани на моят скромен опит от преди 10 години. След като разкарах Опела - не съм зареждал там - винаги са ми работили нивомерите на горивото Тъй, че сега, като ми светне резервата - тичам до някоя от "предпочитаните" поилки.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #42
                          В Шела само за кафенце че им е много харно, и ако по някаква причина ми е нужен Ви Пауър рацинг, иначе не.......
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #43
                            [quote="jenshen73"]
                            Dido_Lyubenov написа:
                            ...А газ в Бургас веднъж ми заредиха 35л. в 30 литрова бутилка ограничена на 28 литра... Лукойл
                            Пак казвам не защитавам Лукойл,защото работих там 7 години и се натрових от мръсен въздух,но наистина 95% от горивото идва от там.Лукойл също има Фрайчайзинг бензиностанции и там лъжат много-нещо подобно на ШЕЛ. Гаранция ти давам,че си заредил от Фрайчайзинг. Аз различавам така "истинските" Лукойл от Фрайчайзинга. На "истинските" поне газта за момента е 1.23,а на Фрайчайзинга е ВИНАГИ 1ст по-скъпо т.е 1.24. Иначе и аз съм се парил от измислен Лукойл
                            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                            Коментар


                              #44
                              Абе гледайте на касовия бон, от коя фирма се издава, и всичко се изяснява. То може да има една камара рекламни надписи, но данъка се плаща от тоя дето продава последен.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                #45
                                Ако имате съмнения относно точността на разходомера на колонката винаги може да поискате тест. По големите бензиностанции разполагат с еталон - канта 20 литра.Сипва се 20 литра по брояч а в най-горната чат съдът има стъклена тръба със скала за 20л +/- 50мл което е допустимото отклонение. Източеното гориво с протокол за пробата се връща обратно и не се плаща.Освен това разходомерите са така направени че да не отчитат въздух - въздух не би трябвало да ги задвижи и съоветно да се отрази на брояча.Ето как изглежда еталона

                                Коментар

                                Working...
                                X