Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кола от САЩ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кола от САЩ

    Колеги някой знае ли как стоят нещата с вкарването на кола от САЩ мито акциз регистрации или възможно ли е карането на кола със щатски номера в БългарияНе съм наясно и за това питам благодарен съм на всеки компитентен отговор
    Subaru B9 tribeca 3.0
    Peugeot 307 04
    Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
    Fiat Brava 1.6 16V 103

    #2
    Вкарването на кола от САЩ е и дълго, и скъпо начинание. Плаща се мито и ДДС, и акциз над 163 коня. Има определен период, в който може да се кара колата с щатските номера (ако не се лъжа 3 месеца) след, което или следва регистрация, или колата трябва да напусне България. Не е невъзможно, но зависи дали си заслужава. Има няколко фирми, които се занимават само с внос от САЩ, което е по-евтиния вариант, защото, ако ти сам ще си я докарваш, вече още по-скъпо и трудоемко ще ти се стори. Тази гимнастика от САЩ се прави за мноооооого скъпи коли, за които си заслужава разхода.Пример: Мецедес CL 500 тук струва (нов) 180000 лв. от там на 6-7 месеца ще го докарат за 100000 лв. с всички разходи и регистрация.Ама за кола, която тук струва 15000 лв. от там ще ти дойде 30000 лв. само заради налозите, които трябва да платиш в България.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #3
      Направо казвай каква кола и да ти я поръчвам Може да се кара със щатските номера. Трябва да излизаш на 6 месеца от България - Сърбия, тя не е в ЕС. Има и плюсове и минуси спрямо полицаите! Или ще те спукат от спиране, ако нямаш преден номер или няма да им се занимава с теб, тъй като гледат като треснати щатските документи.Спиран съм от полицаи с кола внос от щатите без преден номер. Извадих всичките документи от жабката и им ги подадох. Те ми ги върнаха и казаха "Момче не ми се занимава с тебе, с колан ли беше като те спрях?" И това беше.Камери изобщо не са ме притеснявали с тия номера. Знаеш ли кога ще стигнат честитките до щатите и изобщо някой би ли се занимавал да праща снимка чак до фирмата в щатите.Но, Коста е прав, ако е скъп автомобил си заслужава. Иначе ще те докара до болестно състояние до подкарване на колата с българска регистрация а и самото доставяне също.Един съвет, ако решиш да си караш колата с червените мигачи, много внимавай кой кара зад теб, щото някой дядо надали ще знае за кво ти премигва левия или десния стоп Успех!

      Коментар


        #4
        Ако колата не се продава в Европейския съюз трябва да минеш и през Технотест. На американските коли например мигачите са им в червено и ако се заядат в Технотеста това трябва да се оправи, въпреки че съм виждал и коли с червени мигачи... естествено не бяха от най-евтините автомобили и сигурно са минали по втория начин. И наистина както каза колегата горе малко кофти е да караш зад кола с червени мигачи.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          kosta написа:
          Вкарването на кола от САЩ е и дълго, и скъпо начинание. Плаща се мито и ДДС, и акциз над 163 коня. Има определен период, в който може да се кара колата с щатските номера (ако не се лъжа 3 месеца) след, което или следва регистрация, или колата трябва да напусне България. Не е невъзможно, но зависи дали си заслужава. Има няколко фирми, които се занимават само с внос от САЩ, което е по-евтиния вариант, защото, ако ти сам ще си я докарваш, вече още по-скъпо и трудоемко ще ти се стори. Тази гимнастика от САЩ се прави за мноооооого скъпи коли, за които си заслужава разхода.Пример: Мецедес CL 500 тук струва (нов) 180000 лв. от там на 6-7 месеца ще го докарат за 100000 лв. с всички разходи и регистрация.Ама за кола, която тук струва 15000 лв. от там ще ти дойде 30000 лв. само заради налозите, които трябва да платиш в България.
          Я дай пример, че не схващам нещо.Аз като се върнах от там можех от там да си взема Додж Рам за 3000долара, а тука бяха по 25000лв....

          Коментар


            #6
            Dimo_J написа:
            kosta написа:
            Вкарването на кола от САЩ е и дълго, и скъпо начинание. Плаща се мито и ДДС, и акциз над 163 коня. Има определен период, в който може да се кара колата с щатските номера (ако не се лъжа 3 месеца) след, което или следва регистрация, или колата трябва да напусне България. Не е невъзможно, но зависи дали си заслужава. Има няколко фирми, които се занимават само с внос от САЩ, което е по-евтиния вариант, защото, ако ти сам ще си я докарваш, вече още по-скъпо и трудоемко ще ти се стори. Тази гимнастика от САЩ се прави за мноооооого скъпи коли, за които си заслужава разхода.Пример: Мецедес CL 500 тук струва (нов) 180000 лв. от там на 6-7 месеца ще го докарат за 100000 лв. с всички разходи и регистрация.Ама за кола, която тук струва 15000 лв. от там ще ти дойде 30000 лв. само заради налозите, които трябва да платиш в България.
            Я дай пример, че не схващам нещо.Аз като се върнах от там можех от там да си взема Додж Рам за 3000долара, а тука бяха по 25000лв....
            Зависи много от мощноста на мотора, но ето ти пример:Додж рам 500 к.с. 3000 долара = 4500 лв.2500 доларат транспорт (приблизително) = 4000 лв.акциз 370 Kw x 60лв./Kw = 22000 лв.ДДС върху фактурата + транспорта = 1700 лв.общо: = 32200 лв.и това е просто от обща култура, ако се сметне по митническата тарифа (защото не съм убеден, че ДДС е по фактурната стойност), може да отиде още нагоре.
            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

            Коментар


              #7
              То за това тамушните селинджъри използват Додж Рам и Форд Ф150-450 да си карат фураж и зарзават щот ги купуват за по 30-40к долара ама докато дойде тук ти стъпва на 100к. лв.
              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

              Коментар


                #8
                kosta написа:
                Dimo_J написа:
                kosta написа:
                Вкарването на кола от САЩ е и дълго, и скъпо начинание. Плаща се мито и ДДС, и акциз над 163 коня. Има определен период, в който може да се кара колата с щатските номера (ако не се лъжа 3 месеца) след, което или следва регистрация, или колата трябва да напусне България. Не е невъзможно, но зависи дали си заслужава. Има няколко фирми, които се занимават само с внос от САЩ, което е по-евтиния вариант, защото, ако ти сам ще си я докарваш, вече още по-скъпо и трудоемко ще ти се стори. Тази гимнастика от САЩ се прави за мноооооого скъпи коли, за които си заслужава разхода.Пример: Мецедес CL 500 тук струва (нов) 180000 лв. от там на 6-7 месеца ще го докарат за 100000 лв. с всички разходи и регистрация.Ама за кола, която тук струва 15000 лв. от там ще ти дойде 30000 лв. само заради налозите, които трябва да платиш в България.
                Я дай пример, че не схващам нещо.Аз като се върнах от там можех от там да си взема Додж Рам за 3000долара, а тука бяха по 25000лв....
                Зависи много от мощноста на мотора, но ето ти пример:Додж рам 500 к.с. 3000 долара = 4500 лв.2500 доларат транспорт (приблизително) = 4000 лв.акциз 370 Kw x 60лв./Kw = 22000 лв.ДДС върху фактурата + транспорта = 1700 лв.общо: = 32200 лв.и това е просто от обща култура, ако се сметне по митническата тарифа (защото не съм убеден, че ДДС е по фактурната стойност), може да отиде още нагоре.
                Ram-а беше 5.2 2ххколя, но не повече ор 250.... така сметката излиза май сруга...

                Коментар


                  #9
                  А акциза нали отпадна или за внос от US си има все още?!
                  F31 BMW 320d

                  Коментар


                    #10
                    Тurbodieselcomby написа:
                    А акциза нали отпадна или за внос от US си има все още?!
                    От страни извън ЕС всичко е различно, включая МИТО, АКЦИЗ и ДДС. Плюс това от САЩ е по-изгодно да се вкарват скъпи и луксозни автомобили - ML63 AMG, GL500 и прочие совалки.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      Или мотоциклети, АТВ, лодки, джетове....

                      Коментар


                        #12
                        Аз не съм си играл да го смятам, но щом шефа ми се отказа да си докара колата, която синът му можеше да му подари там, значи няма смисъл.От друга страна една моя братовчедка си вкара от там кола и си я кара тук с американските номера, но тя е американска гражданка. Ще я питам какво й е излязло всичко.

                        Коментар


                          #13
                          Еххх, да ида да си взема едно кемперче да си го докарам през Аляска и Сибир...веднъж в живота :D

                          Коментар


                            #14
                            ls1 написа:
                            Еххх, да ида да си взема едно кемперче да си го докарам през Аляска и Сибир...веднъж в живота :D
                            През Сибир ще ти трябва кемпер с висока проходимост и ремарке с гориво.И да знаеш, че пътят Магадан през Якутск до Сковородино (М56) е 2000 км, от които 1500 са проходими само през зимата, когато земята е замръзнала От там имаш още 10 000 км до България.А от Чукотка до Магадан изобщо няма път.Иначе и задръствания стават даже по този път (M56)

                            Коментар


                              #15
                              Я тея са ходили на бяло камане
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X