Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с USB под Windows 7, 64bit

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    veselin10 написа:
    Преинсталация на драйверите за чипсета (там би трябвало да са за 2.0) и за USB 3.0 ? .... просто подхвърлям идеи... Понякога такъв проблем може да ти вземе здравети и накрая се оказва някоя Microsoft- ска простотийка.... Драсни ако постигнеш(като постигнеш) успех
    В чипсета няма драйвери за USB2.0, а USB3.0 е с инсталирани драйвери, но предвид, че нямам USB3.0 устройства - нямам идея дали работи, но на USB2.0 устройства в USB3.0 дупка - ефекта е ... същия. Обезателно е някоя тъпня, ама...
    mitkosoft написа:
    може просто уиндоуса да не разполага с драйвери за тези устройства....пробвай да ги инсталираш вънщно примерно от сайта на производителя на даденото устройство но търси 64 битова версия...
    Стига де, ти чете ли изобщо какво съм писал? Това са флашки Другите флашки, които преди да стане проблема са били включвани - си работят. Само нови устройства не работят, а под Windows XP на същата машина - всичко си върви като слънце.Просто в един момент Windows 7 тотално отказва да се съешава с каквото и да е USB устройство с което не го е правил преди... Моногамия ръйш ли.П.П. Колеги, пуснах темата защото повече хора вадят по-добри резултати в търсенето. Или по-качествени. Аз запънах до към 7ма страница на "Windows 7 usb not recognize"...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      jenshen73 написа:
      защо не дадеш ’properties’ на тези у-ва с удивителната и да видим по-подробно какъв е проблема според Вин-а?

      Коментар


        #18
        Благодаря на u_bo, че ми посочи решението. Някой гениален майстор е затрил почти цялото съдържание на inf папката. Сега щях възстановявам от бекъп, но се оказа, че същия умник, който е затрил съдържанието на inf папката е оставил ... последният бекъп от дата след първото проявяване на проблема. Дейва нещастната история.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          Ти пробва ли това, което ти предложих ?Пакета разполага и с MS драйверите.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #20
            emzo написа:
            Ти пробва ли това, което ти предложих ?Пакета разполага и с MS драйверите.
            Току що оправих шантавия проблем - със 7-zip в административен режим се разархивира (отваря, при повече РАМ) файлът install.wim от инсталацията на Windows 7(версията) и се изкопирва цялата подпапка inf от папката на windows на правилното място. Шантава работа, тия все още не са оправили проблема със сигурността на windows/xxxx подпапките. Вече всички нови/стари/неизвестни устройства сработват при включване. Пробвах и принтера, който най-сетне ще си прибера. Търсих разумен начин, но не намирам да се забрани ровичкане из windows/inf поне - няма, щото там всякакви инсталатори ровичкат, когато се слагат нови програми/устройства. След устно дебъгване на ситуацията установих и проблема - напуснал (уволнен) колега си е прибрал фотоапарата, като преди това е деинсталирал всичкия софтуер с който е работил... и изтрил доста нещо по Windows. Добре, че основните програми заради които не ми се преинсталираше работят. И електронният подпис сработи...П.П. Казвал ли съм, че мразя Windows???
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              jenshen73 написа:
              ...П.П. Казвал ли съм, че мразя Windows???
              Я пробвай да сложиш някой само с "User" права и пробвай да изтриеш "инф" папката.Дай ми руут паролата на твоя линукс и ми кажи коя директория са защитили, за да проверя колко е силна защитата на прословутия линукс, който използваш
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                BO написа:
                jenshen73 написа:
                ...П.П. Казвал ли съм, че мразя Windows???
                Я пробвай да сложиш някой само с "User" права и пробвай да изтриеш "инф" папката.Дай ми руут паролата на твоя линукс и ми кажи коя директория са защитили, за да проверя колко е силна защитата на прословутия линукс, който използваш
                Оценявам заяждането ти по креативност, но докато в Linux умишлено трябва да въведеш root (административна) парола - то в Windows явно нещата се случват на въпреки. Не знам дали си наясно, но в Windows 7 администраторският акаунт е изключен по подразбиране и всички са с потребителски права освен ако не заявят умишлено административен достъп.Тъп факт е обаче, че въпреки всичко, ако не можеш да изтриеш едни настройки на програма инсталирана от потребителя (Daum’s Pot Player примерно) то можеш да изтриеш спокойно части от важна папка. Оказа се, че над 60% от съдържанието на inf папката е изтрито. А мразя Windows точно заради такива дребни проблеми - последният, но не последен по важност е отказа на един MS Outlook express да изпраща и получава поща. Когато правиш тест на новосъздаденият акаунт - праща писмо и ... до там. Но това е под Windows XP и там е възможно да има дори вируси, че потребителят тества да скапва софтуера. Отдава му се де
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  jenshen73 написа:
                  BO написа:
                  jenshen73 написа:
                  ...П.П. Казвал ли съм, че мразя Windows???
                  Я пробвай да сложиш някой само с "User" права и пробвай да изтриеш "инф" папката.Дай ми руут паролата на твоя линукс и ми кажи коя директория са защитили, за да проверя колко е силна защитата на прословутия линукс, който използваш
                  Оценявам заяждането ти по креативност, но докато в Linux умишлено трябва да въведеш root (административна) парола - то в Windows явно нещата се случват на въпреки. Не знам дали си наясно, но в Windows 7 администраторският акаунт е изключен по подразбиране и всички са с потребителски права освен ако не заявят умишлено административен достъп.Тъп факт е обаче, че въпреки всичко, ако не можеш да изтриеш едни настройки на програма инсталирана от потребителя (Daum’s Pot Player примерно) то можеш да изтриеш спокойно части от важна папка. Оказа се, че над 60% от съдържанието на inf папката е изтрито. А мразя Windows точно заради такива дребни проблеми - последният, но не последен по важност е отказа на един MS Outlook express да изпраща и получава поща. Когато правиш тест на новосъздаденият акаунт - праща писмо и ... до там. Но това е под Windows XP и там е възможно да има дори вируси, че потребителят тества да скапва софтуера. Отдава му се де
                  Не се заяждам.Просто питам два факта. Не си обективен и за това си изказах моето мнение. За хора, които мразят нещо винаги ще намерят от 100 кладенеца вода, за да си "докажат" нещото, в което вярват.Пак ще питам - Ти пробва ли да изтриеш нещо от inf папката с юзърски акаунт?
                  jenshen73 написа:
                  ...Не знам дали си наясно, но в Windows 7 администраторският акаунт е изключен по подразбиране и всички са с потребителски права освен ако не заявят умишлено административен достъп
                  Хайде пак се пробвай.Как като администраторския акаунт е изключен може въобще да го включиш някога, ако всички потребители са с "User" права?Или викаш юзър може да ти изключва или включва администраторския акаунт
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    и аз имах преди проблема , като бях с 64 бита не ми приемаше модема през USB , сложих 32бита и полетя :D
                    Punto JTD
                    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                    Коментар


                      #25
                      BO написа:
                      ...Хайде пак се пробвай.Как като администраторския акаунт е изключен може въобще да го включиш някога, ако всички потребители са с "User" права?Или викаш юзър може да ти изключва или включва администраторския акаунт
                      Хайде ти пък да не ставаш Дидо Любенов 2, става ли??Като се прибера на моят компютър ще ти покажа колко е лесно да се изтрие съдържание от inf папката без да съм Administrator. Или пропускаш потвърдителният прозорец с надпис "Продължи" в него??? Някои юзъри дори си изключват този въпрос (има тонове писано как става и е точно 2 клика) и автоматично се сдобиват с права да трият как бъде и не бъде... Оу, извинявай, говорим за 2 различни неща - докато в Linux административен акаунт с пълни привилегии е root, то в Windows всеки акаунт, който не е изрично указан да е User е Администратор. Извинете ...Ей за това говоря - автоматизирано даване на права...@jimi69: Не ти е приемал модема защото вероятно не е имал 64 битови драйвери. Все едно аз да кажа, че не ни приема принтера...
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        jenshen73 написа:
                        BO написа:
                        ...Хайде пак се пробвай.Как като администраторския акаунт е изключен може въобще да го включиш някога, ако всички потребители са с "User" права?Или викаш юзър може да ти изключва или включва администраторския акаунт
                        Хайде ти пък да не ставаш Дидо Любенов 2, става ли??Като се прибера на моят компютър ще ти покажа колко е лесно да се изтрие съдържание от inf папката без да съм Administrator. Или пропускаш потвърдителният прозорец с надпис "Продължи" в него??? Някои юзъри дори си изключват този въпрос (има тонове писано как става и е точно 2 клика) и автоматично се сдобиват с права да трият как бъде и не бъде... Оу, извинявай, говорим за 2 различни неща - докато в Linux административен акаунт с пълни привилегии е root, то в Windows всеки акаунт, който не е изрично указан да е User е Администратор. Извинете ...Ей за това говоря - автоматизирано даване на права...@jimi69: Не ти е приемал модема защото вероятно не е имал 64 битови драйвери. Все едно аз да кажа, че не ни приема принтера...
                        Щом ме цитираш, ще ти кажа пак, че не си на ти с компютрите, приятел. Не се обиждай, но между акаунт с името USER и акаунт с ограничени права има разлика. Мога така да ти огранича правта на уиндоуса, че да се чудиш от къде ти е дошло, и ако наистина не си наясно с тази ОС, както изглежда, ще се пчесваш де не те сърби и нищо няма да можеш скапеш, без "хардуерна" намеса - удар с чук :D Трябва да си на ясно, че всеки акаунт, който не е с ограничени права, има администраторски такива. Въпреки че си с администраторски акаунт/права, има системни папки които не може дори да браузнеш, ако не зададеш права за достъп до папката от опциите за защита. Не се стягай, много колеги с претенции, че са големи специалисти, трудно се оправят и с правата за достъп до шернати ресурси под WIN7. Не мрази WINDOWS, научи се да го адмистрираш Аз не мразя линукс , въпреки че не му разбирам. Просто не ме кефи за юзърска машина. П.П. UAC не ограничава права. Това е с цел, предпазване от стартиране на нежелани приложения, без знанието на задклавиатурното устройство.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #27
                          jenshen73 написа:
                          BO написа:
                          ...Хайде пак се пробвай.Как като администраторския акаунт е изключен може въобще да го включиш някога, ако всички потребители са с "User" права?Или викаш юзър може да ти изключва или включва администраторския акаунт
                          Хайде ти пък да не ставаш Дидо Любенов 2, става ли??Като се прибера на моят компютър ще ти покажа колко е лесно да се изтрие съдържание от inf папката без да съм Administrator. Или пропускаш потвърдителният прозорец с надпис "Продължи" в него??? Някои юзъри дори си изключват този въпрос (има тонове писано как става и е точно 2 клика) и автоматично се сдобиват с права да трият как бъде и не бъде... Оу, извинявай, говорим за 2 различни неща - докато в Linux административен акаунт с пълни привилегии е root, то в Windows всеки акаунт, който не е изрично указан да е User е Администратор. Извинете ...Ей за това говоря - автоматизирано даване на права...@jimi69: Не ти е приемал модема защото вероятно не е имал 64 битови драйвери. Все едно аз да кажа, че не ни приема принтера...
                          Не се правя на никой.Ще се сетиш, че не може да изтриеш инф папката ако не си администратор. Или за теб администратор е само този акаунт който се казва "Administrator", а всички други имена на акаунти са юзъри
                          jenshen73 написа:
                          ...докато в Linux административен акаунт с пълни привилегии е root, то в Windows всеки акаунт, който не е изрично указан да е User е Администратор. Извинете ...
                          Хайде пак се пробвай.Пробвай да направиш нов акаунт да видиш какви права му се дават автоматично Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #28
                            jenshen73 написа:
                            П.П. Казвал ли съм, че мразя Windows???
                            Не си мисли, че си първият!
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #29
                              Dido_Lyubenov написа:
                              jenshen73 написа:
                              BO написа:
                              ...Хайде пак се пробвай.Как като администраторския акаунт е изключен може въобще да го включиш някога, ако всички потребители са с "User" права?Или викаш юзър може да ти изключва или включва администраторския акаунт
                              Хайде ти пък да не ставаш Дидо Любенов 2, става ли??Като се прибера на моят компютър ще ти покажа колко е лесно да се изтрие съдържание от inf папката без да съм Administrator. Или пропускаш потвърдителният прозорец с надпис "Продължи" в него??? Някои юзъри дори си изключват този въпрос (има тонове писано как става и е точно 2 клика) и автоматично се сдобиват с права да трият как бъде и не бъде... Оу, извинявай, говорим за 2 различни неща - докато в Linux административен акаунт с пълни привилегии е root, то в Windows всеки акаунт, който не е изрично указан да е User е Администратор. Извинете ...Ей за това говоря - автоматизирано даване на права...@jimi69: Не ти е приемал модема защото вероятно не е имал 64 битови драйвери. Все едно аз да кажа, че не ни приема принтера...
                              Щом ме цитираш, ще ти кажа пак, че не си на ти с компютрите, приятел. Не се обиждай, но между акаунт с името USER и акаунт с ограничени права има разлика. Мога така да ти огранича правта на уиндоуса, че да се чудиш от къде ти е дошло, и ако наистина не си наясно с тази ОС, както изглежда, ще се пчесваш де не те сърби и нищо няма да можеш скапеш, без "хардуерна" намеса - удар с чук :D Трябва да си на ясно, че всеки акаунт, който не е с ограничени права, има администраторски такива. Въпреки че си с администраторски акаунт/права, има системни папки които не може дори да браузнеш, ако не зададеш права за достъп до папката от опциите за защита. Не се стягай, много колеги с претенции, че са големи специалисти, трудно се оправят и с правата за достъп до шернати ресурси под WIN7. Не мрази WINDOWS, научи се да го адмистрираш Аз не мразя линукс , въпреки че не му разбирам. Просто не ме кефи за юзърска машина. П.П. UAC не ограничава права. Това е с цел, предпазване от стартиране на нежелани приложения, без знанието на задклавиатурното устройство.
                              Любенов, ай стига молив ти са. Ще ми ограничиш правата дъра-бъра. Туй го знаем. Пост фактум всичко вече работи. Зора беше да се установи ЗАЩО. Установихме и това. Зора беше да се въведат политики и да се уточни всичко с конретният потребител. Вече има създаден административен акаунт има и потребителски такъв. Администратора е с парола и всички политики на потребителя са така настроени, че да е само потребител. С моя акаунт обаче се оказва, че въпреки някои ограничения - мога да нанеса сериозни щети на Windows 7 системата. Поинт. Проблема е решен, темата си е за ключ!
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                #30
                                Има софтуер за премахване на пароли. Това че има парола на админския акаунт, не пречи на тези които знаят как, да я премахнат. Предполагам си на ясно с това ?
                                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                                Коментар

                                Working...
                                X